Zajímavé novinky pro stavbu a rekonstrukci

Každý měsíc vám nabízíme pohled do novinek pro stavbu či rekonstrukci vašeho domu. Hledáte ten nejlepší zdicí systém, střechu, okna…? Pár rad bychom tu měli.

Novinky pro stavbu

Autor: Oficiální zdroj

Střecha proti hluku

Plechová střecha může při dešti a větru dost nepříjemně hlučet. Na to nyní reaguje společnost Lindab, která představila novinku u drážkované krytiny SRP Click. Na spodní stranu této krytiny je nanesena speciální vrstva Sound Control. Účinně redukuje vibrace způsobené větrem a deštěm. Vibrace tak majitelé domů neucítí ani při mimořádně silném větru. Současně vrstva působí také jako antikondenzační opatření. Sound Control je vhodné aplikovat zejména tehdy, když se krytina pokládá na latě.

Střešní krytina Lindab SRP Click se stojatou drážkou má velmi široké spektrum využití: hodí se jak pro tradiční dům či chatu v lese, tak i pro hypermoderní funkcionalistickou stavbu nebo pro rekonstrukci současného domova. Krytina se především díky svému hladkému povrchu často používá na místech, kde rostou opadavé stromy či kde je zdroj jiného polétavého znečištění, nebo také v náročných horských oblastech s velkým množstvím sněhu. Lindab SRP Click lze použít i na komplikovanějších střechách s vikýři, okny či úžlabím.

Krytinu lze pořídit od 398 Kč / 1 m², s příplatkem za vrstvu Sound Control se ceny pohybují od 506 Kč / 1 m².

Kam dál

Komentáře

Načítám komentáře...