Co nového si můžete pořídit pro dům

Stavební prvky, tepelná čerpadla, zateplovací systémy. Prostě je tu spousta novinek, které se vám mohou hodit, ať už stavíte, nebo rekonstruujete.

Nové zrcadlo
Na krbem může být zrcadlo, ale když zmáčknete tlačítko, je místo něj televize

Autor: Guardian

Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi

Mnoho lidí nechce mít televizi jako hlavní „okrasný“ prvek interiéru. Rádi by ji schovali. Ale jak? Pomůže nové polopropustné zrcadlo Dielectric Mirror od společnosti Guardian. Sklo má dvojí použití: chová se jako tradiční zrcadlo a zároveň elegantně maskuje televizi nebo jinou obrazovku, která může být namontována za něj. Když se ale obrazovka zapne, povrch zrcadla přesměruje světlo a obrazovku je skrze zrcadlo jasně vidět.

Polopropustné zrcadlo Dielectric Mirror najde své využití v domácnostech nebo podnicích, kde je kladen vysoký důraz na moderní design a požadováno, aby televize, komerční displeje nebo projekční obrazovky zůstaly elegantně skryté. Výrobek je dostupný ve dvou verzích:

  • varianta DM 60/40 odráží více než 57 % světla a umožňuje přenos 41 % světla, takže je ideální pro použití tam, kde bude především sloužit jako zrcadlo;
  • na druhou stranu varianta DM 30/70 odráží přibližně 29 % světla, ale umožňuje přenos 69 % světla, když je displej za ním zapnutý. Díky tomu je optimálním řešením v případě, že klíčovou funkcí daného designu je TV nebo displej.

Polopropustné zrcadlo Dielectric Mirror, vyrobené technologií katodového nanášení povlaku firmy Guardian, snižuje rušivé zkreslení, typické pro vysoce reflektivní skleněné plochy, a úspěšně potlačuje ztrátu detailu v tmavých plochách zrcadleného předmětu při pozorování pod určitými úhly.

Kam dál

Komentáře

Načítám komentáře...