Co nového si můžete pořídit pro dům

Stavební prvky, tepelná čerpadla, zateplovací systémy. Prostě je tu spousta novinek, které se vám mohou hodit, ať už stavíte, nebo rekonstruujete.

Stavební prvek
VEKAVARIANT 2.0

Autor: Oficiální zdroj

Rolety, které izolují od hluku

Společnost VEKA AG podrobila svůj systém vestavěných okenních rolet VEKAVARIANT 2.0 dodatečným testům zvukové izolace. Z testů vyplynulo, že zvukotěsná verze systému VEKAVARIANT 2.0 spolehlivě izoluje domácnost před zvuky do 50 dB.

U tradičních zděných konstrukcí s požadovanou zvukovou izolací 36 dB byly naměřeny hodnoty zvukové izolace v rozmezí 42 a 43 dB. Pro vyšší úroveň protihlukové izolace nad 40 dB VEKA doporučuje použít nové zakončovací lišty s těsněním a vnějšími i vnitřními dorazy. Lze tak dosáhnout zlepšení protihlukové izolace o 4 dB ve srovnání se standardním provedením. Otestována byla také speciálně upravená zvukotěsná verze VEKAVARIANT 2.0 dosahující hodnoty útlumu 50 dB. Tyto zvukotěsné systémy především ocení lidé bydlící poblíž hlučných komunikací typu dálnice nebo železnice. Například hluk jedoucího vlaku (bývá kolem 90 dB) by systém VEKAVARIANT 2.0 byl schopen snížit na úroveň zhruba 40 dB, což je běžné hlukové pozadí.

Kam dál

Komentáře

Načítám komentáře...