Podlahy z lehkého betonu

Aplikace směsi Liapor Mix
Průběžně pomocí vodováhy kontrolujeme rovnost

Autor: Liapor

Podlahy z betonu jsou nejčastější formou realizace podlah v novostavbách i při rekonstrukcích. Jsou oblíbené především pro svou pevnost a dlouhověkost. Ne každý ale ví, že existuje i beton s vylepšenými vlastnostmi. Lehký beton si zachovává všechna potřebná pozitiva běžného betonu. Na rozdíl od něj má ale cca o 2/3 nižší objemovou hmotnost, skvělé izolační vlastnosti a je rychleschnoucí. Navíc podlahy z lehkého betonu se realizují bez dilatačních spár, protože u něj nehrozí popraskání.

Snadná příprava lehkého betonu

Liapor
Vrchní vrstva Liapor Mix final, spodní Liapor Mix

Autor: Liapor

Lehký beton najdete na trhu v podobě suché směsi balené v pytlích po 30 l pod názvem Liapor Mix. Jeho příprava i manipulace s ním jsou snadné. Vyrábí se ve 2 variantách: Liapor Mix (frakce 4-8 mm) je určený pro podkladové vrstvy a Liapor Mix final (frakce 1-4 mm) je určený pro finální vrstvy podlah. Spojení těchto 2 výrobků představuje skvělý systém pro realizaci betonových podlah.

Výhody lehkého betonu nejen při rekonstrukcích

Liapor
Liapor Mix, Liapor Mix final

Autor: Liapor

 • Je to právě nízká objemová hmotnost 600 kg/m³ (resp. 750 kg/m3), která dělá z lehkého betonu ideální materiál pro rekonstrukce podlah. Ve srovnání s běžným betonem lze provádět lité podlahy s až o 2/3 nižším zatížením nosné konstrukce. Díky tomu je Liapor Mix skvělým řešením při rekonstrukcích starších budov s přísnějšími požadavky na statiku.
 • Podlahy realizované z lehkého betonu Liapor Mix jsou pochozí již za 24 hodin. Celková doba vysychání je 5-7 dní.
 • Neopomenutelné jsou i jeho tepelně izolační vlastnosti (součinitel tepelné vodivosti 0,14 Wm-1 K-1).
 • Liapor Mix má široké možnosti využití: rekonstrukce keramických a klenbových stropů, různé izolační vrstvy, lehké výplňové a vyrovnávací vrstvy, ochrana inženýrských sítí apod.

Postup realizace podlahy z lehkého betonu

 • Před realizací podlahy z lehkého betonu musíme povrch dobře očistit a lehce zvlhčit. Penetrace je nutná jen v případě poničených povrchů.
 • Suchou směs a potřebné množství vody (4-5 l na 1 balení) mícháme v míchačce, nebo ručně. Při použití rychlostní vrtačky je nutné nastavit nízké otáčky, aby nedošlo ke znehodnocení směsi.
 • Vzniklý lehký beton lijeme na podklad a upravujeme podobně jako běžný beton - stahovací latí a běžným zednickým hladítkem. Doporučená minimální výška nanášené vrstvy je 5 cm.
 • U podlah s většími nerovnostmi doporučujeme jako základní vrstvu použít Liapor Mix (4-8 mm) a jako finální vrstvu Liapor Mix final (1-4 mm).
 • V případě menších nerovností můžete vynechat vrstvu Liapor Mixu (4-8 mm) a použít jen Liapor Mix final (1-4 mm).
 • Směs je rychleschnoucí. Proto je důležité ji bezodkladně zpracovat. Lehký beton nepraská, proto nejsou třeba dilatační spáry.
 • Také se výborně pojí s dalšími materiály i s vrstvami zpracovanými v předchozích dnech.
 • Na hotovou vrstvu z Liaporu Mix final můžete položit finální nášlapnou vrstvu. V případě tenčích podlahových krytin (lepený vinyl, lino apod.) můžete ještě dorovnat povrch tenkou vrstvou nivelační stěrky.

Snadná dostupnost

Směsi pro přípravu lehkého betonu Liapor Mix a Liapor Mix final zakoupíte on-line v e-shopu obchod.liapor.cz, v obchodní síti Liapor, nebo ve stavebninách DEK po celé ČR.

Komentáře

Načítám komentáře...