Beton není šedá nuda

Betonové prvky
Novinka 2021 - Květináče LITE CUBE z odlehčeného betonu

Autor: Presbeton

Beton mají mnozí z nás neprávem spojeni s šedou nudou. Podíváme-li se však na nabídku betonových komponentů pro použití na soukromých zahradách blíže, zjistíme, že máme tu čest s nesmírně tvárným a zajímavým materiálem.

Vzhledem k nestálému charakteru počasí s výraznými výkyvy teplot patří beton v našich zeměpisných šířkách k vhodnému materiálu pro exteriérové použití. V odolnosti, trvanlivosti, variabilitě, nepřeberných vzhledových možnostech a ceně předčí mnohé jiné materiály vhodné k dlouhodobému vystavování našim klimatickým podmínkám. Beton je navíc čistě přírodním materiálem, jehož střídmé a uvážlivé použití zajišťuje bezpečný pohyb a zpříjemňuje pobyt na zahradách již po generace.

Od tradičního vzhledu po moderní minimalismus

Při designování zahrady bychom se neměli ohlížet na to, jakou dlažbu si pokládá soused, ale měli bychom vycházet z charakteru stavby a jeho bezprostředního okolí. Beton vám dá možnost volby, ať už bydlíte v klasickém venkovském stavení, nebo moderní vile.

Historická dlažba má svá pravidla

Betonové prvky
Dlažba KOBE se hodí zejména ke stylovým a historickým objektům

Autor: Presbeton

Pokud plánujete úpravu zahrady navazující na venkovskou chalupu nebo historickou usedlost, máte možnost vybírat si z celé škály tradiční historické dlažby a tvárnic napodobující dříve hojně využívaný méně či více opracovaný kámen. Například dlažba HISTORIK českého výrobce PRESBETON díky otlučenému vzhledu připomíná staré dlažební kameny, a hodí se tak k vydláždění příjezdových cest a dvorků starých chalup. Další dlažbou, která věrně připomíná historické dlažební kamenné kostky, je dlažba KOBE, která se pokládá na speciální nosný rošt, díky kterému docílíte stejné šíře spár.

Betonové prvky
Dlažba HISTORIK upoutá svou nezaměnitelnou patinou

Autor: Presbeton

Dřevo, nebo beton?

Betonové prvky
Ukázka všestranného využití sytému BARK

Autor: Presbeton

Beton ale umí dokonale imitovat nejen kámen, ale i velmi oblíbené dřevo a další materiály. PRESBETON nabízí v tomto dekoru ucelený systém, z kterého lze navrhnout celou zahradu. Systém BARK tak můžete použít na tvorbu cestiček z nášlapných kamenů věrně imitujících kulatinu, případně vytvořit cestičku z betonových „pražců“. Další prvky je možné použít na tvorbu zídek, schodů a teras, které mohou být doplněny květináči ve stejném stylu.

Systém BARK patří do kategorie produktů NATURAL, které se vyrábí většinou na zakázku litím betonové směsi do forem. Tato technologie s velkým podílem ruční práce umožňuje vyrobit exkluzivní dlažby s příjemným povrchem, přirozenými barvami a strukturou.

Betonové prvky
Cestička z kulatiny BARK

Autor: Presbeton

Jednoduché linie pohledového betonu

Betonové prvky
Velkoformátový dlažba MONUME XL v impozantním rozměru 1 m x 1 m

Autor: Presbeton

Pokud tíhnete spíše k modernímu minimalismu, proč nesáhnout po světlých odstínech a hladké struktuře? Velmi trendy jsou velkoformátové dlažby. Působí totiž luxusně, sjednocují prostor a opticky ho zvětší. Své uplatnění tak nachází jak ve stísněných prostorech, tak tam, kde je žádoucí velikost vyskládané plochy naopak podtrhnout. Společnost PRESBETON nabízí celou řadu velkoplošných dlažeb splňující nejpřísnější estetická i kvalitativní kritéria, včetně těch pro maximální zatížení. Top dlažbou je jednoznačně velkoformátová dlažba MONUME XL, která je využívána na příjezdové cesty, ale i na zpevněné plochy kolem bazénů, kde zákazníci ocení vynikající protiskluzové vlastnosti a atraktivní vzhled. Na zahradách se však uplatní i subtilnější varianty.

Například dlažba ALMA se hodí zejména na vydláždění cest a chodníčků nebo zahradních teras. Kromě populární bílé varianty můžete vybírat i z teplých žlutých nebo terakotových melírů. Terasy a balkony můžete doladit horkou novinkou v podobě tenkostěnných betonových květináčů LITE CUBE nebo BLOCK, které můžete použít i na střešní terasy či balkony, které nejsou projektovány na vysoké zatížení.

Betonové prvky
Velkoformátová dlažba ALMA s impregnací PCT pro velmi snadné čištění odolných nečistot

Autor: Presbeton

Komentáře

Načítám komentáře...