Rolety Schüco stíní a zlepšují tepelnou pohodu

Stínění
Vnější integrovaná sluneční clona Schüco AB ZDS je vysoce odolná vůči povětrnostním vlivům a větru a díky svým individuálním designovým možnostem ladí s jakýmkoli vzhledem fasády.

Autor: Schüco

Stínicí systémy hrají důležitou roli při úspoře energie v obytných a komerčních budovách. Zároveň přispívají ke zlepšování tepelné pohody jejích uživatelů - snižují nároky na chlazení interiérů a pomáhají udržovat příjemnou teplotu v místnosti, aniž by omezovaly viditelnost směrem ven. Dokážou vpustit do interiérů denní světlo bez rušivých odrazů slunečních paprsků a oslnění. Venkovní textilní rolety Schüco AB ZDS Design Screen a vnitřní Schüco Integralmaster kombinují energetickou účinnost, pohodlí a design v osvědčeném systému „vše v jednom“.

Vnější sluneční clona Schüco AB ZIP Design Screen nabízí 50 kombinací materiálů a barev

Stínění
Prefabrikovaná a tepelně izolovaná roletová schránka sluneční clony ZDS v okenních systémech AWS je instalována jako jeden celek společně s vodicími lištami.

Autor: Schüco

Schüco AB ZDS (Aluminium Blind ZIP Design Screen) je systém vnějších textilních rolet, který je elektricky ovládaný a plně integrovaný do okenních a fasádních systémů Schüco. Tento stínicí systém je viditelný pouze tehdy, když je požadována sluneční clona, ochrana před oslněním nebo stínění, aby nebyl ovlivněn vnější vzhled budovy. Díky bočním vodicím lištám integrovaným do profilu je textilní roleta vysoce odolná proti povětrnostním vlivům a stabilní při rychlosti větru až 25 m/s. To odpovídá 9. až 10. stupni na Beaufortově stupnici, tedy silné vichřici vyvracející i stromy. Provedení ZIP spočívá v tom, že textilní roleta je uchycena do vodicích kolejnic na principu zipu, což zabraňuje vytržení rolety v důsledku silného poryvu větru. Detekce překážek při navíjení i odvíjení poskytuje další zabezpečující prvek a zabraňuje poškození sluneční clony. S ohledem na design fasády obsahuje kolekce tkanin celkem 50 kombinací materiálů a barev. Důležitou součástí kolekce jsou průhledné materiály, které umožňují stínění slunečního světla. Jednou sluneční clonou lze zastínit až dvanáct metrů čtverečních plochy oken.

Stínění
V závislosti na zvoleném koeficientu průhlednosti tkaniny zachovává systém ZDS v okenních systémech AWS vynikající výhled směrem ven, a to i se zataženou roletou.

Autor: Schüco

Vnitřní rolety Schüco Integralmaster brání oslnění i přehřívání interiéru

Stínění
Systém Schüco Integralmaster je integrován do speciálních vodorovných příček fasádního systému Schüco FWS a lze jej ovládat ručně nebo elektricky.

Autor: Schüco

Schüco Integralmaster je systém vnitřních rolet, který lze dokonale integrovat do zasklívacích lišt hliníkových okenních systémů Schüco. Nové řešení stínicí a antireflexní ochrany oken umožňuje integraci do sloupko-příčkových fasád Schüco, přičemž roletový systém je skryt ve vodorovných příčkách. Výhodou integrovaného systému stínění je, že je viditelný pouze tehdy, když je požadována sluneční clona, ochrana před oslněním nebo stínění. Díky své speciální konstrukci spojuje výrobek Schüco Integralmaster ochranu proti oslnění, stínění a tepelnou izolaci do jednoho systému. Oslnění je možné snížit až o 97 procent a tepelnou energii ze sluníčka až o 85 procent. V závislosti na volbě materiálu je u rolet možný neomezený výhled směrem ven. U fasádních systémů je clona Schüco Integralmaster ovládána elektronicky pomocí 24V DC motoru SMI. Při integraci do okenních systémů Schüco je také možné mechanické ovládání pomocí řetízkového vytahovacího systému.

Stínění
Vnitřní sluneční clona kombinuje ochranu proti oslnění, stínění a tepelnou izolaci v jediném systému.

Autor: Schüco

Komentáře

Načítám komentáře...