Všechno se vyvíjí, a stejně tak akumulátorová technika. Velkou výhodou je, že s jednou jedinou baterií klidně upravíte celou zahradu: posekáte trávník, zastřihnete živý plot a keře, prořežete stromy, posekáte trávu podél cest nebo okrasných keřů, uklidíte chodník, terasu nebo připravíte dřevo do krbu. A vzhledem k tomu, že moderní baterie mají dlouhou životnost, můžete klidně jednotlivé stroje dokupovat postupně v průběhu následujících let.

Jedna baterie pro více strojů

U všech produktů dané výkonové řady vám stačí 1 baterie, kterou snadno a rychle přecvaknete z jednoho stroje do druhého (například ze sekačky do plotových nůžek). Pak už jen stisknete tlačítko a pokračujete v práci. AKU technika také šetří provozní náklady.

Vždyť i při současných cenách elektřiny vás nabití baterie do plného stavu nebude stát více než pár korun. AKU technika je tichá, ekologická a nenáročná na údržbu. Stroje můžete používat kdykoliv: nedělají rámus, neruší sousedy a neprodukují žádné exhalace, takže je jejich provoz šetrný k životnímu prostředí. Nevyžadují před prací žádné složité přípravy a jejich údržba je minimální. Totéž platí pro AKU pomocníky pro práci v dílně.

Bateriové vs. benzinové nářadí

Zdroj: Youtube

Ceny se srovnaly

V dřívějších letech byla AKU technika výrazně dražší než stroje s benzinovými nebo elektrickými pohony. Nicméně v průběhu posledních let se díky hromadné výrobě a novým technologiím ceny výrazně snížily, a tak je v současné době AKU technika cenově srovnatelná s ostatními stroji,“ vysvětluje Jan Bochenek, produktový manažer společnosti Mountfield. Vliv na nižší cenu má také skutečnost, že pro práci s různými stroji stačí jen jedna baterie. Dříve jste potřebovali ke každému stroji jinou baterii.

Pozor na padělky

Na baterii rozhodně nešetřete, prvotní investice se vám mnohonásobně vrátí. Ale při koupi baterie se mějte na pozoru. Na trhu se totiž v poslední době objevují i neznačkové baterie, o kterých prodejci často tvrdí, že jsou univerzální pro všechny značky AKU techniky. V takovém případě se ale můžete hodně spálit. Vždy kupujte baterii stejné značky, jako jsou stroje. Pak máte jistotu, že budou stoprocentně kompatibilní a vše bude fungovat, jak má.

Přihlášení

My si vás zapamatujeme a můžete číst Dumazahrada.cz bez omezení.
Ještě nemáte účet? Registrujte se
Odemknout anketu
warning_fill
Hlasovat v anketě mohou jen přihlášení uživatelé.

Máte raději akumulátorové nářadí, nebo nářadí s kabelem?

Mám raději AKU nářadí. 70 %
Mám raději nářadí napájené kabelem. 30 %

Široká paleta strojů

Trendem výrobců je neustále přidávat nové stroje, aby nabídka v jednotlivých výkonových řadách byla co nejširší. Takže už to dávno není jen o sekačkách, plotových nůžkách nebo strunových sekačkách, ale v nabídce najdete i křovinořezy, pily, vysavače listí, fukary, prořezávače, tlakové myčky, provzdušňovače trávníku nebo dokonce vozíky pro přepravu materiálu. Jedna řada vám prostě nabídne stroje pro práce v zahradě během celé sezony.

Volba výkonové řady

Při výběru vhodné řady je dobré si předem promyslet, jaké práce na zahradě nejčastěji děláme a hlavně, jak velkou zahradu máme. Jiné nároky bude mít majitel chaty s malou předzahrádkou, jiné člověk s velkou a členitou zahradou u rodinného domu.

V naší nabídce naleznete celkem 5 AKU řad zahradní techniky, které se liší dle voltáže baterií a počtem jednotlivých strojů. Tři řady od světového výrobce Greenworks: 60 V (9 strojů), 40 V (16 strojů) a 24 V (13 strojů). Dále 40V řadu 8 strojů od výrobce Patriot a novinkou letošního roku je naše vlastní řada MTF 60 V se 6 stroji,“ říká Jan Bochenek z Mountfieldu. Zájem se prolíná skrz všechny řady a záleží na tom, jaký rozsah náročných prací se stroji budete dělat a také jak často.

Zdroj: gardengatemagazine.com, besthomegear.com

Související články