V našich domovech hledáme útěchu a bezpečí, avšak i zde můžeme narazit na různé hrozby, které mohou narušit náš klid. Od vloupání, přes domácí nehody, až po řádění přírodních živlů - existuje mnoho faktorů, které mohou naši bezpečnost ohrozit. Proto je důležité se na tyto situace připravit a přijmout preventivní opatření, která minimalizují riziko a zvyšují naši ochranu.

Okna jako první obranná linie

Není pravda, že se zloději do domů a bytů dostávají nejčastěji rozbitím okenního skla. Statistiky ukazují, že lupiči spíše využívají techniky, jako je vypáčení oken. „Pro zajištění oken před vloupáním je důležité provedení jejich kování. Naše okna jsou standardně vybavena třemi uzamykacími body. Tyto body zvyšují bezpečnost tím, že pevně spojují okenní křídlo s rámem, čímž ztěžují neautorizovaný vstup,“ vysvětluje význam okenního kování Ing. Milena Tomčíková ze společnosti VEKRA.

20 základních tipů pro zabezpečení domova

Zdroj: Youtube

Dveřní kování pro pevnou ochranu

Nejen okna, ale i dveře jsou klíčovou součástí zabezpečení domova. Není radno podceňovat význam kvalitních bezpečnostních zámků a kování odpovídající bezpečnostní třídy, které by měly být součástí každých vchodových dveří. Bezpečnostní zámky a kování, včetně tříbodového hákového zámku, automaticky zvyšují odolnost dveří proti násilnému průniku.

Stínění jako další vrstva ochrany

Venkovní rolety a žaluzie nabízejí nejen ochranu před sluncem, ale mohou sloužit i jako bezpečnostní prvek. „Venkovní žaluzie či rolety mohou plnit také sekundární bezpečnostní funkci. Jejich automatické pohyby mohou navíc simulovat přítomnost obyvatel, když nejsou doma,“ vysvětluje Tomáš Pilský ze společnosti VEKRA.

Přihlášení

My si vás zapamatujeme a můžete číst Dumazahrada.cz bez omezení.
Ještě nemáte účet? Registrujte se
Odemknout anketu
warning_fill
Hlasovat v anketě mohou jen přihlášení uživatelé.

Máte ve vchodových dveřích opravdu bezpečnou cylindrickou vložku?

Máme ve vchodových dveřích moderní bezpečnostní cylindrickou vložku. 65 %
Nevíme, jaký typ zámku máme, nikdy jsme to neřešili. 21 %
Plánujeme si v nejbližší době pořídit zámkovou vložku odpovídající bezpečnostní třídy, hlavně kvůli pojišťovně.ˇ 14 %

Zásuvky s přepěťovou ochranou

V dnešní době, kdy je každý domov plný elektronických zařízení, je důležité chránit je před možným přepětím. „Tyto zásuvky mohou být vybaveny světelnou nebo zvukovou signalizací a jsou navrženy tak, aby chránily vaše zařízení před poškozením způsobeným náhlými změnami v elektrické síti,“ objasňuje Marek Benda ze společnosti OBZOR Zlín.

Bezpečnostní zasklení jako prevence proti úrazům

Okna nejsou jen potenciálním vstupním bodem pro zloděje, ale také mohou představovat riziko pro obyvatele domu, zejména v případě pádu. Pokud má dům ve druhém nebo vyšším nadzemním podlaží velkoformátové okno, je nutné ho patřičně zabezpečit. Okna s bezpečnostním sklem nebo zábradlím mohou předcházet potenciálním úrazům.

Zdroj: bestlifeonline.com, reviews.org

Související články