Organizátoři soutěže výhru 100 tisíc korun pro vítězný dům rozdělili mezi investora pana Lukáše Halamku s rodinou a projektanta domu pana Ing. Martina Duchečka. Každý z nich získal 50 tisíc korun.

Vítězný rodinný dům z Hlinska je postavený z cihel HELUZ Family 44 broušené bez dodatečného zateplování a slouží jako útočiště rodině se dvěma malými dětmi. Halamkovi si při výběru stavebního materiálu nechali poradit od projektanta a informace si ověřovali i u kolegů a známých, kde je odpovědi plně přesvědčili, že chtějí stavět z pálené cihly bez dodatečného zateplování.

Všechno pěkně pohromadě

Při výběru kvalitních pálených cihel hrál důležitý faktor kompletní cihelný systém, který HELUZ nabízí. Kromě obvodového zdiva tedy rovnou využili i další sortiment HELUZ, například příčkovky, věncovky, stropní vložky Miako, keramické překlady i překlad HELUZ Family 3in1 nosný, který si chválili pro uložení venkovních žaluzií. Halamkovi využili i služby výpočet materiálu, díky níž přesně věděli, kolik materiálu bude na stavbu rodinného domu potřeba. 

„Hlavní výhodu vidím v tom, že je to součástí celé dodávky materiálu od HELUZu, nemusíte tedy čekat na žádné subdodavatele“ chválí si investor, s kterým souhlasí i regionální manažer, který byl jménem firmy výhru předávat. S kompletním cihelným systémem HELUZ postavíte celou hrubou stavbu bez dodatečného zateplování.

Projektant sám preferuje cihelný blok s broušenou spárou, a to díky jeho tepelněizolačním a akustickým vlastnostem a bez potřeby dodatečného zateplení. Jednovrstvá konstrukce dle něj zjednodušuje pracovní proces, šetří náklady, zabraňuje hnízdění ptáků či jiných živočichů. Přímo z nabídky HELUZ preferuje broušenou cihlu HELUZ Family 2in1, která je plněná expandovaným polystyrénem pro ještě vyšší tepelněizolační vlastnosti.

Na vítězný dům Hlinsko i na dalších 9 finalistů soutěže se můžete podívat v naší fotogalerii.

Zdroje:

Související články