V květnu 2024 byla zkolaudována již čtrnáctá z patnácti rezidenčních budov, které jsou součástí projektu Eden Rožnov. Ten do Beskyd přinesl moderní domy oceňovaného architektonického Studia acht, které jsou citlivě zasazeny na okraj Rožnova pod Radhoštěm a horské přírody.

Právě dokončený předposlední dům nabízí třináct bytů, které se již postupně předávají majitelům. Poslední patnáctá budova s osmi byty, kterou se celý projekt uzavře, bude zkolaudována již letos v létě.

Místo obrů více menších domů

„Když jsme se před lety rozhodli vybudovat nový rezidenční projekt v Rožnově pod Radhoštěm, chtěli jsme, aby citlivě respektoval okolní přírodu a aby nabídl maximální pohodlí svým obyvatelům. Proto jsme pečlivě vybírali architekty a rozhodli se místo jedné či dvou velkých budov postavit raději větší počet malých domů. Zájem o bydlení v našem projektu potvrdil, že toto rozhodnutí bylo správné – v nabídce zbývá posledních pár bytů,“ říká Petr Goldmann z Eden Rožnov.

Vše v dostupné vzdálenosti

Projekt Eden Rožnov tvoří novou přirozenou hranici města. Pozvolně navazuje na stávající městskou zástavbu, od které jsou domy rozmístěny směrem do volné krajiny k horám tak, aby respektovaly tvar kopce a nepřevyšovaly horizont. Nabízí přitom krásný výhled na Radhošť i na město.

Dokonale ztvárňuje bydlení v přírodě, a zároveň v bezprostřední blízkosti od všeho, co obyvatelé nových domů potřebují. Vzdálenosti školy, mateřské školky, veřejné dopravy, sportovního vyžití i možnosti nákupů jsou minimální.

Důležité soukromí

Koncepce všech domů je v projektu Eden Rožnov vytvořena tak, aby bylo zajištěno maximální soukromí všech obyvatel. Pomáhá tomu i velikost jednotlivých domů, ve kterých je vždy pouze šest až třináct bytů. Celkem projekt zahrnuje 97 bytů v patnácti zděných domech.

Dispozice bytů jsou od 1 + kk až po 4 + kk ve velikostech od 35 do 120 m². Součástí každého bytu je balkón nebo terasa, samozřejmostí je parkovací stání, pro byty s výměrou nad 100 m² dokonce dvě parkovací stání. První z domů byl dokončen v roce 2019, poslední bude hotový letos v létě.

Navržené bydlení harmonizuje území, nesnaží se místo vytěžit a zničit ho. Na snímky a vizualizace krásného bydlení na hranici města a přírody se můžete podívat do naší galerie.

Autor: Studio acht
Autorem podoby celého projektu Eden Rožnov je architektonické Studio acht. To působí v České republice od roku 1993 pod vedením Václava Hlaváčka a navazuje jako již třetí generace na holandský ateliér založený v Rotterdamu v roce 1973. Studio acht stojí například za brněnským administrativním areálem Vlněna nebo konverzí brownfieldu u říčky Ponávka ve stejném městě.

Související články