Rekonstrukce domu, stavba bazénu, či práce na zahradě jsou projekty, které vyžadují nejenom čas a plánování, ale také značnou fyzickou námahu. Přesuny těžkého materiálu nebo práce v náročném terénu mohou být bez správného vybavení výzvou.

Naštěstí existují moderní pomocníci, kteří dokážou tyto aktivity výrazně usnadnit a urychlit. Podívejme se na některé z nich.

Elektrokolečka: Revoluce v přepravě materiálu

Zásadními pomocníky v boji s náročnými přesuny materiálu kolem domu a na zahradě jsou elektrokolečka. Díky elektrickému pohonu jsou schopna zvládnout až 150 kilogramů těžké břemeno.

S elektromotorem, který zajišťuje tichý a bezemisní provoz, se nemusíte obávat ani nerovného terénu. Martin Mlýnek ze společnosti BAUHAUS zdůrazňuje snadné ovládání, minimální fyzickou námahu a dlouhou výdrž na jedno nabití, která činí 6 až 8 hodin.

Levný stropní naviják

Zdroj: Youtube

Navijáky: Síla pro zdvihání a přesouvání

Když je potřeba materiál nejen přesunout po zemi, ale i zvednout nebo přemístit, přichází na řadu elektrické navijáky. Tato zařízení nacházejí uplatnění nejen v dílnách a garážích, ale i při stavbách nebo větších rekonstrukcích.

Je důležité vybírat naviják s ohledem na nosnost, výšku zdvihu a kvalitu lana. Jak doplňuje Martin Mlýnek, na výběr je mezi syntetickým a ocelovým lanem, přičemž každé má své specifické výhody.

Jak vybrat naviják pro zvedání břemen

Nosnost navijáku by měla převyšovat nejtěžší břemeno, které plánujete zvedat, s bezpečnostní rezervou. Délka a typ lana závisí na aplikaci, stejně jako rychlost zvedání, která ovlivňuje efektivitu práce.

Důležité jsou také bezpečnostní funkce jako brzdy a limitní spínače. Příslušenství může zahrnovat háky nebo otočná ramena. Vyberte naviják od spolehlivé značky s dobrým servisem a dostupností náhradních dílů, s ohledem na kvalitu a bezpečnost.

Přihlášení

My si vás zapamatujeme a můžete číst Dumazahrada.cz bez omezení.
Ještě nemáte účet? Registrujte se
Odemknout anketu
warning_fill
Hlasovat v anketě mohou jen přihlášení uživatelé.

Používáte kolečka na elektrický pohon?

Ano, používám. 58 %
Ne, vystačíme si s obyčejným stavebním kolečkem. 42 %

Ušetřete síly i čas

Při plánování a realizaci náročných projektů kolem domu je důležité myslet nejen na efektivitu, ale i na své zdraví a bezpečnost. Moderní pomocníci, jako jsou elektrokolečka a navijáky, vám umožní ušetřit síly a značně zrychlit práci, aniž byste museli obětovat kvalitu výsledku. Využití těchto zařízení tak představuje cennou investici do pohodlí a efektivity vaší práce.

Zdroj: thehardhatguy.com, gardenbeast.com

Související články