Současná podoba stavby ničím nepřipomíná její skromný původní stav. Svou elegancí ohromí na první pohled a působivé linie impozantní střechy, která připomíná motýlí křídla, dodávají nové rezidenci současný styl. Majitelé nejenže koupený dům výrazně rozšířili, ale výrazně proměnili celý pozemek.

Úchvatné výhledy

Díky rozloze a povaze parcely, která umožnila zdvojnásobit velikost domu, si přízemí v otevřených prostorách zachovalo vysoké stropy a velká okna nechávají dovnitř proudit ranní sluneční světlo.

Kuchyně s mohutným centrálním ostrůvkem dává hostům možnost, aby se při přípravě občerstvení zapojili do živé konverzace a zároveň si užívali úchvatný výhled na vodu. Velkorysá okna přidaná do solária v zadní části zase nabízejí obraz plynoucí řeky v průběhu všech ročních období.

Obývák ve dvoře

Už od hlavního vchodu zaujmou kontrastní povrchy stěn, které nechávají vyniknout jemnosti dřeva. Dřevěný lamelový strop bílé barvy zvýrazňuje výšku místnosti a pocitově ji zvětšuje. Vše perfektně dolaďuje elegantní moderní dekor.

Soukromé prostory se rozkládají na dvou podlažích. Dětské pokoje leží na úrovni zahrady stejně jako obývací pokoj, který přesahuje až do dvora, takže se zdá, že je vyhloubený do skály. Dvůr je obklopen nádherným dřevěným chodníkem, který se vine až k přístavišti.

Odpočinek i práce

Rodiče se do své ložnice dostanou z patra nové části po neméně velkorysém soukromém schodišti. Tato jedinečná místnost ve druhém patře působí útulným dojmem staromládeneckého bytu. Balkon, šikovně obklopený skleněným zábradlím, je dokonale symetrický s dalším balkonem v přízemí. (Článek byl redakčně krácen, celé znění najdete v novém vydání časopisu DŮM&ZAHRADA.)

Chcete se o krásné vile s motýlí střechou dozvědět ještě víc?

  • Využití venkovní terasy
  • Umístění soukromého přístaviště
  • Pohled do zahrady
  • Prohlídka místností a další fotografie
  • Informace o použitých materiálech

To vše a mnoho dalších informací a produktů najdete v květnovém čísle časopisu DŮM&ZAHRADA, které vychází 18. dubna 2024.
Zdroj: Dům&Zahrada, v2com

Související články