Současná podoba stavby ničím nepřipomíná její skromný původní stav. Svou elegancí ohromí na první pohled a působivé linie impozantní střechy, která připomíná motýlí křídla, dodávají nové rezidenci současný styl. Majitelé nejenže koupený dům výrazně rozšířili, ale výrazně proměnili celý pozemek.

Úchvatné výhledy

Díky rozloze a povaze parcely, která umožnila zdvojnásobit velikost domu, si přízemí v otevřených prostorách zachovalo vysoké stropy a velká okna nechávají dovnitř proudit ranní sluneční světlo.

Zdroj: VLM

Kuchyně s mohutným centrálním ostrůvkem dává hostům možnost, aby se při přípravě občerstvení zapojili do živé konverzace a zároveň si užívali úchvatný výhled na vodu. Velkorysá okna přidaná do solária v zadní části zase nabízejí obraz plynoucí řeky v průběhu všech ročních období.

Obývák ve dvoře

Už od hlavního vchodu zaujmou kontrastní povrchy stěn, které nechávají vyniknout jemnosti dřeva. Dřevěný lamelový strop bílé barvy zvýrazňuje výšku místnosti a pocitově ji zvětšuje. Vše perfektně dolaďuje elegantní moderní dekor.

Soukromé prostory se rozkládají na dvou podlažích. Dětské pokoje leží na úrovni zahrady stejně jako obývací pokoj, který přesahuje až do dvora, takže se zdá, že je vyhloubený do skály. Dvůr je obklopen nádherným dřevěným chodníkem, který se vine až k přístavišti.

Odpočinek i práce

Rodiče se do své ložnice dostanou z patra nové části po neméně velkorysém soukromém schodišti. Tato jedinečná místnost ve druhém patře působí útulným dojmem staromládeneckého bytu. Balkon, šikovně obklopený skleněným zábradlím, je dokonale symetrický s dalším balkonem v přízemí.

Venkovní terasa s výhledem na zapadající slunce je ideální pro klidné pozdně odpolední posezení u dobrého nápoje.
Horní část původní stavby se změnila na prostor pro práci z domova s doplňkovou terasou na střeše garáže.

Vnější obklad je kombinací kamene, bílých cihel (připomínka stávajícího domu) a dřeva, a tato rozmanitost textur vytváří dokonalou harmonii. Pečlivě naplánované terénní úpravy projekt dotvářejí a umocňují jeho architekturu, která se nese ve znamení elegance a světla.

Osvícení majitelé

Celý koncept je výsledkem týmové práce obou majitelů, kteří jsou velkými příznivci kvalitního designu a architektury a již několik let hledali dům s potenciálem, který by ležel u vody. Na projektu se aktivně podíleli a měli velké slovo zejména ve všech vnitřních úpravách a doplňcích.

Autoři: Luc Plante
Architektonický ateliér vytváří už od roku 2002 obytné a pracovní prostory šité na míru každodennímu životu klientů. Budova nemá sloužit jen jako přístřeší, ale má také přijímat své majitele a hostitele, aniž by je obtěžovala nebo jim působila nepříjemnosti. Špičkové odborné znalosti umožňují architektům maximálně využít potenciál každého projektu a zajistit jeho bezproblémové začlenění do prostředí. Podporují udržitelný rozvoj a používání vysoce kvalitních materiálů.

Tento článek jste mohli najít v časopisu Dům&Zahrada č. 5/2024.

Související články