Tento týden zahájila společnost CREDITAS Real Estate výstavbu nového bytového domu v pražských Jinonicích. Projekt s názvem Panorama Jinonice nabídne moderní a komfortní bydlení v jedné z nejklidnějších a historicky nejzajímavějších částí Prahy. Velkou výhodou je lokalita – dům bude stát v těsné blízkosti stanice metra Nové Butovice.

Bydlení a komerční využití

Projekt Panorama Jinonice nabídne v devíti nadzemních podlažích celkem 143 jednotek s dispozicemi 1 + kk až 4 + kk. Dokončení výstavby je plánováno na podzim 2026, poté budou byty nabídnuty k prodeji i pronájmu. Většina bytů je doplněna prostornými balkóny nebo lodžiemi, byty v přízemí pak předzahrádkami.

Obyvatelé rezidence budou moci navíc využívat společnou terasu se zahradou v šestém nadzemním podlaží, která poskytne jedinečný venkovní prostor pro individuální využití i společenská setkávání, okořeněný nádhernými výhledy do okolní krajiny. Projekt počítá také se třemi komerčními jednotkami v přízemí budovy, které přispějí k pohodlí obyvatel.

Dostupnost služeb a občanská vybavenost

CREDITAS Real Estate se v Jinonicích angažuje dlouhodobě. Stojí za výstavbou bytových domů a viladomů, které se nachází v těsném sousedství zámku, a také za renovací samotného Jinonického zámečku, která probíhala dva roky v úzké spolupráci s památkáři a byla dokončena v roce 2023.

„V těsné blízkosti projektu Panorama Jinonice stojí Jinonický zámek, který jsme zrekonstruovali a od loňského roku funguje jako uzavřený rezidenční komplex s více než 50 byty a sedmi komerčními jednotkami. Projekt Panorama Jinonice tak představuje v pořadí již 4. etapu výstavby a navazuje na dlouhodobé plány CREDITAS Real Estate v této lokalitě, kterou považujeme za jedinečnou z hlediska dopravní dostupnosti, vybavenosti a možností sportovního vyžití,“ doplňuje Jiří Vajner, generální ředitel CREDITAS Real Estate.

Unikátní lokalita s bohatou historií

Jinonice jsou jednou z lokalit v Praze, která skvěle kombinuje historické kouzlo s moderním bydlením. Místo si částečně uchovává svůj původní venkovský charakter, na většině zastavěného území jsou vilové čtvrti plné zeleně a pro tuto oblast typické rybníky, Jinonický a Prokopský potok.

Nedaleko je i jedna z největších přírodních zajímavostí Prahy, kterou je Prokopské údolí, ideální místo pro pěší turistiku, cyklistiku a odpočinek ve městě.

Lokalita disponuje kompletní občanskou vybaveností a výbornou dopravní dostupností jak MHD, díky blízkosti stanice metra Nové Butovice a autobusové zastávky Karlštejnská, tak autem. Významné je i rychlé napojení na Rozvadovskou spojku a další hlavní dopravní tepny.

Na podobu nového objektu Panorama Jinonice a možného budoucího vybavení se můžete podívat v naší fotogalerii.

Zdroje:

Související články