Slavnostní vyhlášení výsledků třináctého ročníku soutěže se konalo 25. ledna 2024 v NH Collection Hotel Prague Carlo IV na Praze 1 za účasti více než stovky hostů z řad developerů, investorů, architektů a partnerů soutěže.

Do ročníku 2023 bylo nominováno celkem 55 rezidenčních developerských projektů z celé České republiky. Většina z nich je realizována v Praze a Středočeském kraji, svá ocenění získaly projekty také v ostatních krajích.

Projekty získaly ocenění ve třech kategoriích: Cena veřejnosti, která je výsledkem ankety, ve které má možnost hlasovat široká veřejnost, Cena odborné poroty, která je výsledkem výběru odborníků na realitní trh, a Cena architektů, ve které hlasují vybraní architekti.

Absolutním vítězem Ceny veřejnosti za rok 2023 se stal projekt PAPRSEK Stodůlky od společnosti Trigema. Absolutní vítězství Ceny odborné poroty za rok 2023 si odnesl projekt Nová Waltrovka – H1H2 od společnosti Penta Real Estate. Ocenění Absolutního vítěze Ceny architektů za rok 2023 získal projekt Rezidence Na Mariánské cestě od společnosti Domoplan. 

Rezidence Na Mariánské cestě

Rezidenční komplex s více než třemi stovkami bytů a areálem pro volný čas staví DOMOPLAN v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi. Ocenění absolutního vítěze navíc rezidence získala i v kategorii Cena architektů.

„Rezidence Na Mariánské cestě inspirovaná skandinávskou filozofií hygge je zosobněním rodinného, zdravého a udržitelného bydlení, které odpovídá moderním trendům developmentu. Těší nás, že ji ocenila také odborná veřejnost,“ uvádí Tomáš Vavřík, zakladatel a výkonný ředitel společnosti DOMOPLAN.

Rezidence Na Mariánské cestě, která vedle ceny absolutního vítěze obdržela Cenu architektů za nejlepší projekt v rámci Středočeského kraje, nabídne po svém dokončení celkem 321 bytů. Momentálně probíhá etapa první výstavby o 168 jednotkách, po jejím dokončení závěrem letošního roku začnou práce na výstavbě druhé části. Noví obyvatelé budou mít k dispozici byty 1+kk s rozlohou 32,5 metru čtverečních až 4+kk se 109 metry čtverečními.

Součástí rezidenčního komplexu je také rozlehlý venkovní areál. Kromě sportovního a workoutového hřiště zde budoucí obyvatelé najdou také odpočinkovou zónu, finskou saunu nebo místo pro jógu. Vybudovány budou i vodní plochy s posezením, dětské hřiště, grill-pointy, hřiště pro psy nebo místo pro komunitní zahradu. Takřka tři čtvrtiny plochy areálu bude pokrývat zeleň. Rezidence je navíc za přispění fotovoltaiky, tepelných čerpadel, akumulace, systémů pro opětovné využití dešťové vody nebo energetického smart managementu domácností ze 40 procent energeticky soběstačná.

Zdroj: Dům&Zahrada, domoplan.eu, trigema.cz, pentarealestate.com, www.projektroku.cz

Související články