Stručný souhrn z článku:

  • Moderátorka Gábina Partyšová žije ve dřevostavbě v Petříkově s prostorným bungalovem a rozsáhlou zahradou, kde tráví čas se svou rodinou.
  • Dům nabízí relaxační prostředí s tenisovým kurtem a sekvojemi, postavený v americkém stylu "two by four" s odolnou fasádou a šindelem.
  • Partyšová hodnotí dům jako chytrou investici s praktickými řešeními a upravenými terasami, jež nabízejí pohodlí a dlouhodobou udržitelnost.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.
 
 
 

Pro populární (nejen) televizní moderátorku je typický úsměv. Kam Gábina Partyšová přijde, tam rozdává radost. Co naopak těší ji? Co je pro ni doma nejdůležitější? Možná se budete divit.

Zdroj: Youtube

Pro tři generace

Gábina bydlí v prostorném bungalovu v obci Petříkov, pozemek pro dům si pořizovala ještě s prvním manželem asi před 19 lety. Zahrada nabízí velkorysý prostor o ploše 3700 m2, bungalov zase obytnou plochu 320 m2. Není v něm sama, klid a pohodu si užívá společně se synem Kristiánem a svými rodiči. A i když je dům a jeho vybavení či okolí pro její život podstatný, mnohem důležitější je něco jiného - její blízcí.

Skoro za humny

Velký pozemek, navíc s lesem za „zády“, nabízí dostatečné zázemí pro relax. Třeba i aktivní, na tenisovém kurtu. Nebo pasivní, kdy se člověk může kochat pohledem na sekvoje, které se tu vysazovaly jako maličké stromky, přitom dnes měří bezmála deset metrů. Díky velkorysému prostoru se na pozemek krásně zasadila i kanadská dřevostavba v podobě rozlehlého bungalovu. Gábina Partyšová říká, že si tenkrát nevybrali žádný typový projekt, ale nechali si postavit dům podle jejich představ.

Jako vyšitá

Dřevostavby jsou součástí naší kultury už mnoho staletí. Ani konstrukční systém two by four, použitý u tohoto domu, není zrovna mladík. Vznikl v 19. století v Americe, odsud se postupně rozšířil i do Evropy. Jde o rámový způsob výstavby, kdy se používaly dřevěné stavební fošny (sloupky, hranoly) původně s poměrem stran 2 : 4. Na provětrávanou fasádu se v případě domu Gábiny využily lícové cihly a dřevěné palubky, střechu pokrývá kanadský šindel, známý tím, že odolá i extrémnímu počasí. Ohřev teplé vody a vytápění zajišťuje tepelné čerpadlo a solární panely od společnosti TnG-Air.

Dobrá investice

Rodinné zázemí se před lety řešilo tak chytře, že ani dnes není důvod k zásadnějším změnám. S jedinou výjimkou. Letos se měnila podlaha na venkovní terase, dřevo nahradil bezúdržbový kompozitní materiál značky Twinson, jde o kolekci Majestic Massive Pro. Kompozit vypadá jako dřevo, ale slibuje odolnost jako PVC. Ostatně výrobce poskytuje na tento materiál luxusní záruku – až čtvrt století.

Pohlazení na duši

Kdyby Gábina nebo někdo jiný z rodiny chtěl grilovat, což se dá i v chladných měsících v roce, nemusí se bát mastných fleků na terase. Od jara do podzimu ji stačí setřít nebo nečistoty spláchnout vodou z hadice, v zimě odstranit sníh. Kompozit na rozdíl od dřeva nepotřebuje impregnaci ani jiné ochranné nátěry a nemusí se brousit. A protože už máme prosinec a zahrada se pomalu ukládá ke spánku, pokochejte se fotografiemi ve fotogalerii pořízenými v létě.

Chytrý rozcestník

Dispozice domu je řešená prakticky. Bungalovem se vine dlouhá chodba, z níž se vstupuje do jednotlivých místností. Gábina připomíná, že s interiéry jim před nastěhováním pomáhal architekt Mojmír Ranný. Jeho myšlenková stopa je patrná například v hlavním obytném prostoru, jehož dominantou se stala polopříčka s krbem obložená cihlami. Prostě cihly navenek i uvnitř. V obýváku je také klavír, na který Gábina opravdu hraje, už odmala.

Na kafíčko? Spíš na pivko

V prostorném domě je dostatek místa na soukromí, k relaxaci a dobré kondici slouží interiérový bazén s mořskou vodou a výhledem do zahrady. Oblíbenou jógu může Gábina Partyšová cvičit vlastně kdekoliv. Ale do garáže, kde má orbitrek, v zimě neuvidíte. „Jsem poživačný člověk. Musím hodně šlapat, abych mohla papat,“ říká v tomto rozhovoru, kde se mimo jiné dozvíte i to, jaké pivo miluje, za co by vyměnila dort nebo kterému sportu s rodiči dává přednost.

Zdroj: Dům&Zahrada, Deceuninck