Zdroj: VLM

Použitý materiál:

  • Odlamovací nůž
  • Parozábrana Isover Vario® XtraSafe
  • Páska Isover Vario® MultiTape SL+
  • Tmel Isover Vario® DoubleFit+

Postup práce:

Připravíme si návlek na prostup. Zbytek potrubí se zkosením podle sklonu střechy přiložíme na parozábranu a označíme velikost – musí být minimálně o 10 cm větší na každé straně. Po vytvoření první části vytvoříme i druhý takový kus.

Poté odřízneme pásky vhodné délky. Vždy se musí navzájem překrývat. Následně nalepíme pásky na parozábranu (lze odlepit pouze polovinu).

Na připravenou část přiložíme potrubí a obkreslíme elipsu, kterou vyřízneme. Druhý volný kus parozábrany omotáme kolem potrubí a slepíme. Tento kus pak posuňte přes šikmý řez, ořízněte jej a znovu posuňte asi o další dva centimetry. Přesahující konec pak nařežte na dva centimetry silné proužky.

Použití tmelu:

Nyní je čas připravit tmel. Po otevření tuby a našroubování nástavce položte potrubí na karton, roztáhněte proužky od sebe a tmel naneste dokola na proužky. Přes potrubí následně přetáhnete vyříznutý kus a lehce jej přimáčknete k tmelu, aby malé množství vyteklo ven. Po dokončení vše necháte zatvrdnout.

Po zatvrdnutí odlepíte potrubí od podkladu a rozříznete malou lepenku na punčoše potrubí. Poté můžete potrubí vytáhnout a návlek dostřihnout.

Rozstřižený návlek již snadno nasadíte na prostup. Pak odstraníte druhou část pásky a přilepíte k již dříve připravené parozábraně. Páskou nakonec přelepte spoje i konec punčošky na prostup.

Zdroj: Dům&Zahrada ve spolupráci s Isover Saint-Gobain, režie, kamera, střih: Vladan Krumpl, produkce, kamera: Jan Čech

Související články