Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, která soutěži od samého počátku její existence poskytovala záštitu a po celou tu dobu byla i odborným garantem, se novým vlastníkem projektu stala v závěru roku 2022. V jejích rukou tak byla organizace jubilejního pětadvacátého ročníku, završeného slavnostním večerem pořádaným u příležitosti vyhlášení výsledků.

Historicky pětadvacátý, ale pro naši asociaci vlastně první ročník soutěže, se setkal s přízní a vysokou podporou nejen našich členů, ale celého realitního sektoru. Zaznamenali jsme hned několik rekordů. Prvním z nich byl počet projektů, které byly do soutěže odbornou porotou nominovány. Druhým pak velký zájem o účast na závěrečném galavečeru," zhodnotila předchozí ročník Zdenka Klapalová, prezidentka ARTN.

Nový ročník, nová kategorie

Novinkou letošního ročníku bude kromě jiného zařazení zcela nové kategorie, kterou je Nájemní bydlení. „Reagujeme tím na aktuální trendy na trhu nemovitostí. Vzhledem k tomu, že nabídku na trhu obohacuje stále více velmi zajímavých a úspěšných projektů nájemního bydlení, rozhodli jsme se pro vytvoření samostatné kategorie. Dosud totiž byly rezidenční projekty hodnoceny bez ohledu na cílový typ vlastnictví,” říká Tomáš Drtina, viceprezident správní rady ARTN a předseda odborné poroty.

Dále dodává, že všechny ostatní kategorie zůstávají zachovány beze změny. V letošním roce se tak bude soutěžit v následujících kategoriích Best of Realty pro rok 2024:

 • Rezidenční projekty – vlastnické bydlení
 • Rezidenční projekty – nájemní bydlení
 • Nová administrativní centra
 • Rekonstruované kanceláře
 • Obchodní centra
 • Hotely
 • Průmyslové a skladové areály

Jak se přihlásit

V případě zájmu o přihlášení projektu do soutěže o titul „Best of Realty – Nejlepší z realit 2024“ v některé z vypsaných kategorií je třeba, aby přihlašovatel odeslal organizátorovi soutěže spolu s kvalitními fotografiemi exteriéru a interiéru projektu (dokončeného po 1. lednu 2023) elektronickou přihlášku – vyplněný nominační formulář (www.bestofrealty.cz/prihlaska). Přihlášky i fotografie projektů lze zasílat již nyní, nejpozději však do 3. září 2024.

Nominované projekty, které splní stanovená kritéria, jejichž výčet je uveden ve stránce s přihláškou, pak hodnotí odborná porota složená z expertů na různé oblasti trhu nemovitostí. Zasedá ve třech časově oddělených kolech, kdy všechny projekty pečlivě posuzuje a ve většině případů i navštěvuje. Ve svém hodnocení se zaměřuje zejména na jejich přínos lokalitě, architektonickou a designovou kvalitu, inovativnost, udržitelnost a samozřejmě i úspěch na trhu.

V rámci galavečera proběhne i vyhlášení:

 • Environmentálně šetrného projektu
 • Zvláštní ceny poroty
 • Ceny ARTN za přínos realitnímu trhu
 • Do Síně slávy Best of Realty bude uvedena další významná osobnost

Vyhlášení výsledků 26. ročníku soutěže Best of Realty - Nejlepší z realit proběhne na slavnostním večeru, který se bude konat v úterý 12. listopadu 2024 ve Foru Karlín v Praze 8.

Související články