Orchidej

Tři nejodolnější druhy orchidejí. Tyhle zvládne vypěstovat každý

Láká vás pěstování krásných orchidejí doma, ale nevíte jak na to? Naštěstí existuje několik druhů těchto rostlin, které jsou vhodné i pro úplné začátečníky. Pojďme se na ně podívat.

Fascinující sopky. Na jedné straně ničí, na druhé pomůžou. Třeba i vám

Když sopky chrlí lávu, kusy hornin a sopečný popel jsou nemilosrdné. Ale také pomáhají, třeba na lávových polích se dá leccos pěstovat, a pak se nám zdají úžasné. Navíc lávovou drť můžete využít i na své zahradě.

Skleník v zimě

Užívejte úrody i brzy na jaře. Co v zimě vypěstovat ve skleníku?

Záhonky jsme zazimovali, v zahradě ale stojí skleník a byla by škoda ho nevyužít. Při správných podmínkách v něm i v zimě můžete vypěstovat zeleninu, květiny nebo bylinky. Sklízet můžete už na jaře.

zazimování záhonků

Správné zazimování záhonků je hra o přežití rostlin

Zásobníky vody máte vylité, jezírko zazimované. Nezapomněli jste věnovat dostatečnou péči i vašim záhonům? Bez ní by vám pomrzly a namísto radosti z dalších květů a plodů by vám zbyly jen oči pro pláč a katalog s nabídkou sazenic. Tady je pár tipů, j...

U sněhové frézy se soustřeďte na výkon a šířku stroje

Rychlý příchod zimy může překvapit nejen na horách. I ve městech a v nížinách často napadne velké množství sněhu, které je třeba odstranit. Místo pracného odhazování lopatou si lze práci ulehčit díky moderní technice – správné sněhové fréze.

Jidášovo ucho

Jidášovo ucho: Vypěstujte si tento zázrak i u vás na zahradě

Vypěstujte si doma léčivou houbu boltcovitku bezovou známou spíše pod názvem ucho Jidášovo, která začíná být v posledních letech čím dál oblíbenější. Je to totiž mimořádně trendy houba. Je nejen velmi zdravá, ale zároveň i velmi chutná. Hodí se do sa...

Vánoční kaktus

Pokojovky ve studených místnostech – ne všechny to vydrží

Pokojovky jsou poměrně odolné. Venku by zimu nepřežily, ale v bytě jim nedělá skoro problém. Zvládnou i zimní zahradu nebo chladnější chodbu. Které zimu obstojně zvládnou a které spíše ne?

Mech na zahradě

Hyzdí mech beton či dřevo na vaší zahradě? Poradíme vám, jak na něj

Vlhkost v kombinaci se stinnými zákoutími u vás na zahradě znamenají jediné – ideální podmínky pro růst mechů. A ty si nevybírají. Pokud se jim bude dařit, pokryjí nejen betonovou dlažbu, ale i dřevěné obložení a plot. A právě dřevu na zahradě mech n...

Hádka se sousedem

Můžete ořezat větve ze sousedovic stromu, co ční na váš pozemek?

Máte krásnou zahradu – ale! Ční do ní větve ze stromu souseda a vás to z nějakého důvodu obtěžuje? To není lehká situace. Jak ji řešit dle zákona?

Bylinky

Pěstujete bylinky? Tak takhle se správně suší

Pěstujete doma nebo na zahradě bylinky? A často se vám stává, že je nestíháte spotřebovat, dokud jsou čerstvé? Pak je můžete usušit k pozdějšímu využití. A jak na to?

Masožravky a péče o ně

Základní návod, jak pěstovat masožravku

Masožravé květiny jsou lákavé. Mají hodně neobvyklý vzhled a i způsob života. Najdete jich mnoho druhů a všechny zvládnete pěstovat doma i vy. Není to náročné, stačí se řídit pár základními věcmi.

Plamének v zimě

Zazimujte klematis správně

Pěstujete doma nebo na zahrádce plamének čili klematis? Daří se mu? Paráda! Pokud chcete, aby prospíval i dál, nezapomeňte na pořádnou péči před zimou.

Lopatkovec

Jaké stínomilné rostliny si můžete pořídit domů? Máme 7 tipů!

Pokojové rostliny, které milují stín, oceníte i v zimních měsících, kterým panuje krátký den a dlouhá noc. Spousta pokojovek se totiž v zimě musí přisvěcovat, aby se jim dařilo. To však není vždy případ následujících květin.    

Bazén

Deset kroků k zazimování bazénu

Zima je tu a čas na uložení bazénu k zimnímu spánku už nadešel dávno. Kdo to nestihl, může to však provést ještě dnes.

Sázení stromů na podzim

Správné sázení stromů na podzim

Podzim je sázení čas. Stromy nejsou výjimkou. Víte ale, jak je zasadit správně?

Nejslavnější vánoční rostlina 5x jinak. Jako vánoční ozdoba, věnec, kokedama...

Komu nestačí vánoční hvězda v květináči, může ji využít jako součást svátečních dekorací. Nabízíme vám několik jednoduchých, a přitom efektních postupů s vánoční hvězdou, které stoprocentně zvládnete i vy. A za pár minut. 

Orchidej stříhání kořenů

Orchideji kořeny drsně zastřihněte, bude se jí dařit lépe

Máte doma orchideje? Nedivíme se. Jsou nádherné a krásně voní. Věděli jste, že když jim zastřihnete kořeny, podpoříte jejich růst a za rok budou ještě krásnější?

Stříhání růží

Stromkové růže můžete špatnou podzimní úpravou zničit

Máte na zahradě růže? Pak jistě víte, že létem péče o ně nekončí. Ba naopak. Špatnou podzimní úpravou můžete růžím hodně uškodit. Začněte střihem.

Růže výsadba podzim

Podzimní výsadba růží

Milujete růže? Pak vás potěšíme. Říjen a listopad jsou nejlepší měsíce na jejich výsadbu. Jak ideálně na ni?

Pěstování zeleniny v zimě

Co můžete pěstovat a sklízet v zimě na zahradě?

Zimou zahrádkářská sezona nekončí. Věděli jste, že i pod sněhovou pokrývkou můžete pěstovat několik druhů zeleniny? Podívejte se, které to jsou, a dopřejte si na talíři čerstvé a chutné dobroty.

Slunéčko

Máte doma slunéčka? Poradíme vám, jak se jich můžete zbavit

Je dost pravděpodobné, že jste se ve svém životě se slunéčky setkali. A není divu – jde o hmyz, s nímž se můžete setkat takřka kdekoliv. V posledních letech je navíc velmi rozmnožený (zejména slunéčko východní). Víte, jak se můžete této invaze u vás...