Málokterý okrasný keř kvete tak dlouho jako abélie

Okrasné keře abélie jsou jako spolehliví zaměstnanci. Neohromují na první pohled, zato podávají úctyhodné výkony. Asi od června do počátku podzimu je zdobí drobnější květy a než přijde zima, více oceníte jejich dekorativní listy.

Vybíráme nejvhodnější soustruh do dílny

Práce na soustruhu nejenže patří k základním technologickým činnostem, ale dnes se opět stává i vyhledávaným koníčkem. Tento stroj navíc dokáže být výkonným pomocníkem při péči o dům a zahradu.

zazvor

Jak si vypěstovat zázvor pohodlně doma v květináči?

Podzim s sebou často přináší nachlazení a oslabení imunity. Jednou z cest, jak proti tomu přírodně bojovat, je konzumace zázvoru. Věděli jste, že si ho můžete vypěstovat z pohodlí domova? Řekneme si, jak na to.

Rakytník plody

Proč neplodí rakytník?

Rakytník je plný vitaminů. Jeho pěstování je jednoduché, musíte jen dodržet pár zásad. Jaké přesně?

Sklizeň jablek

Kdy sklízet jablka a jak je uskladnit, aby vydržela co nejdéle

Jabloň je ideální strom na každou zahradu. Na jaře je obsypaná krásnými květy a na podzim zase barevnými plody. Daří se jí v nížinách i na horách. Víte, jak se pozná, že jsou jablka správně zralá, jak je sklízet a správně uskladnit?

Shnilá jablka

Co dělat se shnilými jablky, aby se hniloba nepřenášela dál?

Pro každého zahrádkáře je velmi smutné sledovat, jak je jeho úroda znehodnocena. Například hnilobou. Věděli jste ale, že ne vždy musíte použít chemii? Někdy stačí vhodná prevence. Jak můžete této chorobě předcházet a co udělat s plody, které jsou již...

Jablko ze semínka

Může vyrůst z pecky jablka kvalitní a plodící jabloň?

Měli jste opravdu dobré jablko a rádi byste si vypěstovali stejné? Pokud vám zbylo jadérko, je to možné. Tento nevšední zážitek zabere sice hodně let a úsilí, ale o to pyšnější nakonec budete.

Sázení cibulovin

Sázení cibulovin v září je teprve začátek

Podzim je ideální dobou k sázení cibulovin. A hned v září můžete začít sázet cibulky některých druhů, zatímco další přijdou na řadu v říjnu a jiné až v listopadu.

Likvidace pařezu

Jak zlikvidovat pařez

Máte na zahradě staré pařezy? Chtěli byste se jich zbavit? Máme řešení. A rovnou několik.

5 rostlin, které voní nejlépe v noci

5 rostlin, které voní nejlépe v noci

Většina květin nás těší svým krásným květem a příjemnou vůní především ve dne. Pak jsou tu ale i rostliny, které kvetou intenzivně především večer a šíří svou omamnou vůni daleko do okolí. Které rostliny to jsou?

Ostružiník řez

Správný prořez ostružiníku

Ostružiník najdeme v lese, ale můžete ho pěstovat i na zahrádce. Pokud ale chcete, aby plodil krásné, chutné, velké plody, musíte ho správně zařezávat. Kdy a jak?

Bylinka pěstovaná ve sklenici.

Rostliny, které rostou i jen ve vodě

Správně zvolený substrát, vhodné hnojivo nebo pravidelné zalévání. Na to vše musíme zpravidla při klasickém způsobu pěstování rostlin a bylin myslet. Zcela jiný, výrazně jednodušší postup si žádá pěstování bylin ve vodě.

Perlit

Perlit a vermikulit. Co to je?

Pokud pěstujete rostlinky, už jste se možná s těmito termíny setkali. Jsou to přísady do substrátu. Tím ale jejich podobnost končí. Mají své unikátní vlastnosti a každá je vhodná na jiné rostliny.

4 tipy, jak vybírat javory

Představují velice pestrou skupinu dřevin, zajímavou tvary koruny, zbarvením listů i kůry. Jak si ale vybrat nejlepší javor pro vaši zahradu?

Japonská pilka

Čím jsou zvláštní japonské pilky?

V dílnách se stále častěji objevují zvláštní pilky, které nekoupíte jen tak v hobbymarketu. Stojí docela dost, ale majitelé na ně nenechají dopustit. Jsou to japonské pilky a jsou opravdu zvláštní.

Reishi

Houby, které na podzim posílí vaši imunitu

Blížící se podzim s sebou přináší nachlazení, chřipky a další onemocnění. Je tak žádoucí posilňovat naši imunitu. Jednou z možných cest je užívání léčivých hub.

kompostovací toaleta

Co je to kompostovací toaleta

V posledních letech je moderní žít ekologicky, šetřit vodou a produkovat co nejméně odpadu. A proto přichází kompostovací toaleta. Ta může být skvělým řešením v místech, kde se klasický splachovací záchod instaluje jen stěží. Jaké má výhody?

Vlašské ořechy

Kdy sklízet vlašské ořechy a jak je správně skladovat

Začíná podzim a s ním období, kdy dozrávají vlašské ořechy. Někteří je nechávají spadnout na zem, jiní je zase sklepávají ze stromu. Který způsob je lepší a jak poznat, že jsou ořechy skutečně zralé? Poradíme vám.

Mravenci

Zbavte se mravenců na zahradě bez chemie

Mravenci mohou být užiteční, jejich přítomnost však většinou žádoucí není. A to platí jak o bytu, tak i o zahradě. Mravenci vás mohou zbavit některého hmyzu, na druhou stranu lehce zničí trávník, ale i část úrody. Přemýšlíte, jak se jich zbavit? Máme...

Jabloně výsadba

Nastává čas na výsadbu ovocných stromů

Vypěstovat si na vlastní zahradě ovocný strom není až tak těžké. Nyní je ten správný čas na sázení. Jak na to? Na co nezapomenout a co nepodcenit?

Křen

Jak sklízet křen

Milujete křen? Pak si ho můžete klidně pěstovat u vás na zahradě. Tuto zdravou surovinu vypěstujete raz dva. Kdy je ale správný čas sklizně? A jak na ni?