Krok za krokem: vyrobte si věnec na zahradní párty

Udělejte si malou voňavou radost, zapojte svoje smysly i ruce a vyrobte si podle našeho návodu jednoduchý květinový věnec. Třeba až budete pořádat zahradní party. Anebo jen tak.

Renesance kosení. Pojďte to také zkusit - 2. díl

Před týdnem jsme vás seznámili s výběrem kosy a prozradili, jak s ní správně pracovat. V tomto článku se zaměříme na její příslušenství a údržbu. A jako bonus nabízíme návod na dokonalý anglický trávník.

Dřepčík

Nejčastější tipy na boj s dřepčíkem

Dřepčík je malý skákající brouk, který během pár dní dokáže zničit celou zahrádku a sníst veškerou zeleninu. Dá se zlikvidovat chemicky nebo přírodně a šetrněji. Jak ideálně na to? Máme tady pár tipů, které jsou i z vašich doporučení. 

mák

Jak na sklizeň máku

Mák se sklízí v červenci a srpnu nejen na výplň do buchet, ale i na semeno. Jak správně postupovat při sklizni makovic? 

Zahájení cuket

Jak správně zalévat cukety

Plíseň na zelenině

Plíseň na zelenině? Vyzrajte na ni prevencí!

Plíseň na zelenině patří k nejhorším chorobám, které mohou vaši zahradu potkat – bohužel také k nejčastějším. Pokud se na vaší zahradě vyskytnou, máte téměř stoprocentní jistotu, že děláte něco špatně. Víte, jak plísním předcházet?

Pelargonie

Droždím dokonale pohnojíte muškáty

Milujeme muškáty! Zdobí skoro každé okno. Jak zajistit, aby ty vaše byly nejkrásnější v ulici? Zkuste jednoduché hnojivo, které má každý doma – droždí!

Jak sbírat semínka rajčat?

Blíží se konec sezóny, rajčata krásně plodí. Uschovat si z nich semínka je jednoznačně dobrý nápad! Sbíráme je tzv. mokrou cestou. Co to je? Proč? A jak přesně na to?

Déšť na zahradě

Ochraňte zahradu před přívalovými dešti

Letní počasí bývá často nevyzpytatelné. Zatímco někdy naše zahrady sužují sucha, jindy jsme rádi za vítaný déšť. Avšak nejen sucha, ale i deště může být někdy hodně. Obzvlášť, pokud je přívalový, vydatný a ničivý. I proto vám poradíme, jak se na něj...

jahody

Péče o jahodníky po sklizni

Jahodám letos už odzvonilo. Není však potřeba smutnit. Jsou to totiž víceleté rostliny. Pokud si tak teď jahodník dobře opečujete, budete moci sklízet plody i příští rok. Na co je potřeba dát si pozor?

čerň

Jaké jsou nejčastější choroby pokojových rostlin

Pěstování v květináči je pro pokojové rostliny vyčerpávající a omezující. Není proto divu, že bývají napadány chorobami a škůdci i přesto, že se jim snažíte dopřát ty nejlepší podmínky pro růst. Které choroby napadají pokojovky nejčastěji? 

borůvka

Muchovník, nebo kanadská borůvka?

Obě rostliny plodí drobné, kulaté, modré až fialové bobule. Na první dobrou se tak může snadno stát, že zaměníte muchovník za kanadskou borůvku. Rozdílů je však mezi nimi víc než dost. Pojďme se na ně podívat.

Cuketa

Osvědčené tipy na velkou úrodu cuket

Cuketu si v posledních letech oblíbil kdekdo. Není se čemu divit, chutná skvěle na grilu, v těstovinách, lze z ní vyrobit hranolky nebo zavařené lečo. Velmi oblíbené jsou i cuketové placičky nebo bramboráky. Její využití je zkrátka obrovské. Jak ale...

Renesance kosení. Pojďte to také zkusit - 1. díl

Chcete mít na svém pozemku druhově bohatou květnatou louku se zvonky, hvozdíky, jitrocelem a chrpami? V tom případě zapomeňte na pravidelné sekání motorovou sekačkou a vezměte do ruky kosu.

Skořice na plevel

Skořice na zahradě odstraní plísně i podpoří růst

Skořici má doma v kuchyni skoro každý. Věděli jste ale, že užitečná může být i na zahradě? Má antimykotické, antibakteriální a antiseptické účinky, čímž zbaví vaši zahradu plísní a jiných nemocí. Jak ji aplikovat?

Hydroponie

Hydroponie aneb Vypěstujte si rostliny bez hlíny

Pěstování rostlin bez hlíny a na malém prostoru? To není utopie, ale hydroponie. Je to moderní a čistý způsob pěstování bez půdy v živném roztoku. Stačí si jen pořídit speciální nádobu, keramzit, pár semínek a můžete se do toho hned pustit. Poradíme,...

Bršlice plevel

Jak zničit bršlici?

Otravný plevel, ale také léčivá bylina. Jak zničit bršlici, když se vám rozroste na zahradě?

Mšice

Mšice na zahradě: Jak je zničit rychle a účinně?

Mšice patří k nejběžnějším škůdcům, s nimiž se můžete na své zahradě setkat. Napadají jak ovocné stromy, tak i další dřeviny a rostliny. Pokud vás zajímá, jak s nimi bojovat, čtěte dál.

Okurky plíseň bez pesticidů

Bojujeme proti chorobám okurek bez pesticidů

Okurky rostou snad na každé zahradě. Snadno ale zplesniví nebo je napadnou škůdci. Jak se jim bránit bez pesticidů? Zdravě a ekologicky?

Sázení rostlin

Jak poznáte nejlepší čas pro výsadbu do záhonů?

Také patříte k těm, kteří tak dlouho přemýšlejí o tom, kdy co vysázet, až nakonec nestihnete vysadit téměř nic? Jedná se o noční můru spousty zahrádkářů. Kdy je nejlepší čas sázet jednotlivé druhy rostlin? To vám dnes poradíme.

Muškáty hnojení

Hnojiva na muškáty z domácích zdrojů

Muškáty – oblíbená dekorace na nejeden balkon. Chcete na nich skutečně krásné, barevné, velké a zdravé květy? Pak nepodceňte hnojivo. Jak si ho můžete vyrobit snadno doma?