šalvěj

Jak moc zalévat šalvěj?

Šalvěj, aromatická bylinka, která funguje jako koření. Můžete si z ní připravit čaj nebo kosmetiku. Na pěstování je nenáročná. Jak ji správně zalévat?

Rajčata

Která rajčata potřebují oporu?

Co Čech, to zahradník. A obzvlášť rajčata máme v oblibě. Je známé, že potřebují oporu. Neplatí to však univerzálně o všech druzích. Udělejte si v tom jednou provždy jasno.

Sklizeň třešní

Nejdůležitější zásady při sklizni třešní

V červnu se stejně jako jahody sklízí také třešně. Ani jeden z těchto druhů ovoce ale nedozrává jednorázově. Je proto dobré vědět, jak správně při sklizni postupovat.

Papriky

Kroutící se listy paprik? Začněte bojovat!

Pokud je nějaká zelenina, která si při pěstování zaslouží pořádnou péči, jsou to papriky. Jejich pěstování není úplně jednoduché, o to víc zamrzí, když se vám nebude dařit. Začaly se paprikám kroutit listy? Pak je na čase začít něco dělat a vaši úrod...

Péče o trávník v létě

Jak udržovat trávník i v těch největších letních vedrech?

Krásný a zdravý trávník vypadá vždycky líp než ten, kterému se nedaří. Jde o jakousi vizitku každé zahrady. Pokud se chcete vyhnout vysychání trávníku, což může během letních veder nastat rychleji, než si myslíte, použijte naše rady.

Nemocné jahody

Nejčastější choroby jahod

Jahody rostou snad na každé zahrádce. Trpí ale na konkrétní specifické choroby. Které to jsou a jak se jim bránit?

Jak zalévat pokojové rostliny

Jak správně zalévat pokojové rostliny

Rádi byste si doma vytvořili zelenou oázu, ale vašim pokojovým rostlinám se moc nedaří? Jedním z důvodů může být nedostatečná, nebo naopak nadměrná zálivka. Máme pro vás návod, jak správně zalévat rostliny, aby prospívaly.

Borůvky množení

Správné množení kanadských borůvek

Kanadské borůvky jsou velké keře s velmi chutnými plody. Mít je na zahradě je skvělé. Víte, že si je můžete sami namnožit a mít tak příští rok ještě větší úrodu?

Muškát /

Jak zaštipovat muškáty

Muškáty v oknech jsou pro český národ typické. Když je správně zaštipujete, krásně kvetou. Bohužel většina zahradníků to neumí. Jak tedy doopravdy na to?

Vraťme jalovec do zahrad

V záplavě nejrůznějších cizokrajných stromů a keřů nám mnohdy unikají naše původní druhy. Mezi ně patří i jalovec obecný, jehličnan, který má u nás dlouhou tradici.

Řezání větví

Základní abeceda prořezání stromů

Až sklidíte třešně, nastává čas prořezu. Jenže jen u peckovin. Co ostatní? Co živý plot? Pojďme se na to podívat podrobně.

Okurky žluté listy

Proč žloutnou listy okurek?

Okurky pěstuje každý druhý zahrádkář. Velká většina z nich ale dělá pár základních chyb. Že se k okurkám nechováte úplně tak, jak potřebují, poznáte, když na nich začnou žloutnout listy. Čím to může být a jak se s tím vypořádat?

Rajčata a jejich nepřátelé

Tři největší nepřátelé rajčat

Pěstujete rajčata? Ale pořád se to nějak nedaří? Možná děláte pár zásadních chyb. Co jsou největší nepřátelé rajčat?

Hnojivo pro jahodník, maliník a ostružiník

Jak vybrat hnojivo pro jahodník, maliník a ostružiník

Hnojivo je pro mnohé zahrádkáře docela oříšek. Každá rostlinka totiž vyžaduje v různých fázích růstu jiné živiny. Abyste se v široké nabídce hnojiv zorientovali, připravili jsme pro vás návod, jak, kdy a čím hnojit jahodník, maliník a ostružiník.

Maliník

Vyzrajte na červivost maliníku

Maliny patří k velmi oblíbenému letnímu ovoci. Můžete z nich udělat zmrzlinu, ochutit s nimi pití, ale také z nich upéct vynikající dezerty. Tyto keře jsou však náchylné také k více než tuctu chorob a škůdců. Mezi nimi je například červivost. Jak jí...

Volnoběh

Jak nastavit volnoběh na sekačce?

Nejde vám nastartovat po dlouhé odstávce křovinořez nebo motorová pila? A co sekačka? Motor jede nepravidelně a bylo by potřeba ho seštelovat? Jak na to, si řekneme v článku.

Levandule hnojivo

Domácí zázračné hnojivo na levanduli

Taky byste si přáli, aby vaši zahradu zdobila levandule? Jak podpořit její růst? Není příliš náročná na péči, ale správným hnojením dosáhnete opravdu pěkného výsledku. Zkuste si zázračný elixír vyrobit i doma.

Aloe vera

Pěstování aloe vera je jednoduché. Jak zvládnout péči o tuto léčivku?

Aloe vera není jen okrasnou rostlinkou, která se bude dokonale vyjímat na vašem jídelním či pracovním stole. Navíc má spoustu léčivých účinků – mimo jiné jde o skvělý lék proti spáleninám od slunce. A to se v současné době hodí. Víte ale, jak aloe ve...

Kanadské borůvky

Chyby v pěstování kanadských borůvek

Kanadské borůvky jsou stále populárnější. Můžete si je pěstovat na zahradě, ale klidně i v truhlíku na balkóně. Vyvarujte se pár základních chyb a obrovská úroda této modré dobroty vás nemine.

Filodendron

Na tyto pokojové rostliny pozor, jsou jedovaté!

Věděli jste, že některé pokojové rostliny mohou způsobit vážné zdravotní problémy nebo dokonce smrt? Podívejte se, které to jsou.

Slimáci na zahradě

Superzbraň proti slimákům: kofeinový postřik

Staráte se o zahrádku a trápí vás invaze slimáků? Tak to nejste sami. Naštěstí pro vás máme řešení. Kofeinový postřik. Jak na něj?