Bobkový list po zimě

Dostal váš bobkový list v zimě zabrat? Přežije? Jak ho nechat vzpamatovat?

Chladné zimní noci mohou být i pro některé z nás strašným utrpením. A pro bobkový list to platí dvojnásob. V tomto článku prozkoumáme, jak se postarat o svoji chladem zničenou rostlinku a navrátit jí zdraví a vitalitu.

Sklízejte take listové saláty

Červen v užitkové zahradě: hlavně kroťte plevel a škůdce

V červnu už máme na svých zahrádkách většinu rostlin vysazenou či vysetou, ale tím naše práce zdaleka nekončí. Na jaké práce byste neměli zapomenout? 

Pro koupelnu jsou ideální světle zelené a modré odstíny.

Víte, co je Vastu shastra? Je to zajímavý styl bydlení podle védského učení

Ve světě interiérového designu existuje spousta stylů bydlení. Patří mezi ně také indické učení vastu shastra, které je především o tom dostat do života a svého bydlení harmonii, klid, útulnost a prosperitu. Zkuste jej zařídit podle této odnože Feng...

Čárový laser

5 vlastností, které byste měli hledat u dobrého čárového laseru

Načrtnout rovnou čáru je ve stavebnictví poměrně zásadní dovednost, jak přesně vyznačit a uříznout materiál bez zbytečné ztráty potřebného materiálu. Existuje sice spousta způsobů, jak toho dosáhnout, ale s čárovým laserem si ušetříte práci i výdaje.

V případě přívalových srážek se stává záchytným rezervoárem.

Proč bazén, když můžete mít jezírko? Nekoupejte se v chloru, ale v přírodě

Přírodní koupací jezírka jsou stále oblíbenější alternativou k bazénům. Prozradíme vám, na co si dát při plánování jezírka pozor, kolik místa budete na zahradě potřebovat a jakými technologiemi může být jezírko vybaveno.

Vyvazování rajčat

Rajčata na provázku: Kdy a jak je vyvázat, aby byla šťastná

Kdo by si nepřál mít v zahradě šťavnatá, červená rajčata, která jsou tak chutná, že je chcete sníst přímo z keře? Ale představte si, že jsou vaše rajčata příliš těžká a padají na zem. To je přece smutné, že? Naštěstí je tu záchranář - vývazek. Ale kd...

Pěstujte žampiony na zahradě

Ohromné množství žampionů si můžete snadno vypěstovat i na zahradě

Milujete žampiony, ale nechce se vám je neustále kupovat? Pak byste měli vědět, že pěstovat žampiony můžete i na své vlastní zahradě. Nejen že budou kvalitní a čerstvé, navíc budou vždy po ruce. A co víc – jejich pěstování není nic složitého.

Zejména v letních měsících dlažba vyžaduje pravidelnou údržbu.

Jednoduchý a levný trik, jak odstranit plevel z dlažby

Jak si doma vyrobíte levný přípravek na plevel, který roste ve spárách mezi dlažebními kostkami a obkladovými prvky? Je to jednoduché. Vyzkoušejte jednoduchý prostředek, který je alternativou k drahým a často i zdravotně závadným prostředkům ze zahra...

Eukalyptus péče

Víte, že eukalyptus může klidně vyschnout?

Připravte se, že vám eukalyptus zatočí hlavu nejen svou vůní! V posledních letech se stává neodmyslitelnou součástí moderního bydlení. Nejenže vypadá skvěle, ale také má schopnost proměnit váš domov v oázu klidu a svěžesti.

Pěstování leknínů

Jak pěstovat lekníny a kdy leknín může přezimovat v jezírku?

Lekníny patří mezi nejkrásnější ozdobu každého zahradního jezírka. Jejich pěstování je ale specifické. Poradíme vám proto, co lekníny potřebují a jak je vysadit do mini jezírka či větší nádrže.

Rajčata a ovesné vločky

Tato ingredience nastartuje růst rajčat. A máte ji doma i vy

Kávovou sedlinu využívá pro rostliny snad každý zkušený zahrádkář. Je tu však ještě jedna neobvyklá ingredience, kterou pomůžete nastartovat růst rajčat i jiných rostlin. Přečtěte si o ní na následujících řádcích a využívejte její moc při pěstování.

Čím více mastnoty, tím víc kouře a škodlivin.

Vědci varují: kouř z grilu vám uškodí víc než připálená flákota!

Věděli jste, že vaše pokožka vstřebá víc škodlivých látek z kouře grilu než jich sníte s křupavou pochoutkou?

Dub

Stromy podle povahy. Co o vás říká 5 nejznámějších listnáčů

Chcete, aby vám stromy na zahradě nabídly něco navíc? Pak si je zkuste vybírat také podle toho, jakou máte povahu a temperament. Nerozhodné vybídnou k aktivitě, dominantní typy dokážou "brzdit" a nás všechny vrací k tomu, co je v životě opravdu podst...

Sedmikrásky a léčení

Sedmikráskou si vyčistíte střeva i nabijete energii

Sedmikrásku netřeba představovat. Asi každý z nás ji zná už od dětství. Tato drobná rostlina kvete téměř celý rok a má kromě své krásy ještě mnoho dalších výhod. Je skvělým pomocníkem v boji s různými zdravotními potížemi. Co všechno dokáže a jak ji...

Péče o hortenzie

Hortenzie a alobal: zvláštní, ale účinná kombinace

Když píšeme "k hortenziím dejte kousek alobalu", tak se možná usmíváte a říkáte si, že zde něco nesedí. Ale nebojte, nechceme, aby vaše rostliny vypadaly jako mimozemšťané. V článku najdete vysvětlení, proč právě kousek alobalu vaše hortenzie potřebu...

Plíseň na listech rostliny rajčat

Plíseň dokáže rajčata totálně zdecimovat. Jak je správně ochránit?

Vlhké počasí a střídání teplot dokonale nahrává největšímu nepříteli rajčat - plísni. Ta dokáže v mžiku rostliny zdecimovat. Zachránit je může jen důsledná prevence a včasná léčba pomocí domácích postřiků. 

Lalokonosec na zahradě: Jak se jej zbavit?

Máte díry v listech rododendronů? Pak na ně zaútočil obávaný lalokonosec

Hledáte škůdce, který dokáže zlikvidovat úplně celou rostlinu? Pak bychom vám mohli představit lalokonosce. Dospělce sice můžete snadno zlikvidovat běžně dostupnými prostředky, ale na larvy ukryté v zemi je každý postřik krátký. Víte, jak se tohoto n...

Víte, jak můžete využít posekanou trávu?

Posekaná tráva je odpad, který ale na zahradě skvěle využijete

Nevíte, co udělat s posekanou trávou? Pak pro vás máme odpověď, která vám ušetří mnoho starostí. Víte, že tento odpad má v sobě skrytý potenciál? A my vám dnes řekneme, jak ho využít.

Sezóna jahod se blíží.

Návod na jahodový džem z roku 1988

Pokoušeli jste se uvařit jahodový džem a vyšla vám z toho řídká a podivně zbarvená tekutina? Přinášíme vám návod, který vám zaručí krásně červeně zbarvený, voňavý a hlavně hustý džem. Je to návod od zahrádkářů ještě z roku 1988.

Barevní skalka

I když bude sucho, tyhle skalničky budou zářit do dálky

Zakládáte si novou skalku nebo chcete oživit tu stávající? Pak se v tomto článku můžete inspirovat několika zajímavými druhy skalniček, které svými pestrými barvami rozzáří vaši zahradu. 

Slimák

Jak bojovat se slimáky? Zkuste trik s PET lahvemi

Čas od času dorazí na zahradu nezvaní hosté – slimáci. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak je dostat pryč. Jednou z ekologických a efektivních možností je využití triku s PET lahvemi. Jak na to?