Řasokoule jsou novým fenoménem

Jak pěstovat vodní řasokouli

Seznamte se s řasokoulí, novým fenoménem mezi pokojovými rostlinami. Je to nejen krásná dekorace, ale zbaví vás i stresu a nevyžaduje žádnou extra péči.

Množení rostlin řízkováním

Využijte zimu na množení rostlin řízkováním

I v zimě můžete na zahradě udělat spoustu práce. Využijte chladné měsíce například k množení rostlin řízkováním. Nebudete tak muset na jaře kupovat nové rostliny. 

Nenápadná krása kaliny obecné

V zimě ji zdobí červené plody, od jara zase mnoho květenství a na podzim oranžové, rudé až fialové barvy listů. Dost důvodů, aby se tento zdánlivě obyčejný keř dostal zpátky na výsluní.

Zahradní sekačka

Údržba sekačky: Co musíte udělat před začátkem jarní sezony?

Pravidelnou údržbu zahradní techniky není radno podceňovat. I proto jsme si pro vás dnes připravili hned několik tipů na to, jak by měla vypadat údržba vaší zahradní sekačky před zahájením sezony.

sušení bylinek

Sušení bylinek: Víte, jaké máte možnosti a jak na to?

Je hned několik způsobů, jak můžete sušit bylinky – v troubě, na sluníčku, ale i v sušičce. A jistě se s námi shodnete, že domácí bylinky voní mnohem příjemněji než ty, které si koupíte v supermarketu. I proto jsme pro vás připravili jednoduchý návod...

rostliny

Poškození rostlin mrazem: Víte, jak mu předcházet?

Volně rostoucí zeleň, balkonovky, ale i stromy. Mráz dokáže v průběhu zimy na zahradě napáchat spoustu škody. Víte, jak je před mrazem ochránit?

Krmení pro ptáky

Čím krmit ptáky na zahradě v zimě?

I když je aktuálně spousta ptáků v teplých krajinách, stále zbývá dost těch, kteří zůstávají po celou zimu u nás. Tito ptáci snesou mráz i sníh – pokud však patříte k pečlivým zahrádkářům, víte, že je ptáky nutné dokrmovat, aby nestrádali. Víte, čím...

Nimbový olej

Objevte poklad zvaný nimbový olej

Jak se vypořádat se škůdci a chorobami, které napadají vaše pokojové rostliny? Vyzkoušejte indický zázrak nimbový olej! 

zámková dlažba

Zámková dlažba svépomocí: pokládku zvládnete i vy sami!

Chcete, aby část vaší zahrady zdobila zámková dlažba? Chcete ušetřit, proto se pouštíte do celé akce sami? V tom případě se nezapomeňte podívat na náš stručný, ale jasný návod, jak na pokládku zámkové dlažby svépomocí.

V čem je výjimečný modřín opadavý

Až přijde jaro, zase se začne ukazovat v celé své kráse, kdy ho ozdobí jemné jehlice a také krásně zbarvené šištice. Ale to není vše, co dokáže modřín opadavý nabídnout, považuje se totiž za léčivý strom.

zelenina

Zelenina v lednici? Víte, která tam nemá co dělat?

Není zelenina jako zelenina – zatímco některým druhům se bude dařit nejlépe v lednici, další je třeba skladovat mimo. Pokud používáte přihrádku ve vaší chladničce ke skladování ovoce a zeleniny, zjistěte si, které druhy sem patří. A které naopak ne....

Mšice

Zbavte se mšic s tím, co máte běžně doma

Máte zahrádku? Pak jistě znáte strašáky v podobě deště, sucha, ale i škůdců. Právě ti patří mezi jeden z nejméně příjemných problémů každého zahrádkáře. A za nimi i různé choroby. Pokud vás trápí mšice, víme, jak se jich zbavit s tím, co máte běžně d...

rebarbora

Přesazování rebarbory

Kdo nikdy neochutnal výborný rebarborový koláč, jako by nebyl. Pokud tuto rostlinu milujete stejně jako my, jistě vás bude zajímat, jak na její pěstování a hlavně přesazování na zahradě.

Eukalyptus

Eukalyptus, nový trend mezi rostlinami

Také vás učarovala krása a jednoduchost moderního eukalyptu? Vypěstujte si ho doma! Kromě toho, že originálně ozdobí interiér, dokáže svou vůní osvěžit vzduch a pomoci při respiračních onemocněních.

Péče o zahradu v lednu

Zahrada v lednu: Co dělat, aby zahrada v sezóně hezky vykvetla

I v zimě je třeba se o zahradu řádně starat, aby nám v sezóně hezky vykvetla a plodila. Poradíme vám, na co byste při péči o ni neměli zapomenout.

Svída bílá Sibirica patří mezi hustě rostoucí keře.

Červená a oranžová v zimě? Tohle umí některé svídy

Ani v zimě nemusí být vaše zahrada smutná, rozzářit ji dokážou okrasné keře a stromy se zajímavě zbarvenými větvemi. Mezi ně patří rovněž některé svídy.

Plot

Jaký plot vybrat na zahradu

Vybíráte plot na zahradu a nejste si jisti tím, jaký typ plotu si pořídit? Zajímá vás, jak se o něj budete muset starat a jak dlouhá bude jeho životnost? Pak se s námi podívejte na jednotlivé typy plotů. Řekneme vám o jejich výhodách i nevýhodách.

řeřicha

Jak pěstovat řeřichu na parapetu

Je krásně zelená, plná vitaminů a skvěle chutná v polévce, salátu, ale i na chlebu. Řeřicha setá má výraznou chuť i aroma. A my vám dnes řekneme, jak ji pěstovat na parapetu.

svilušky

Jak bojovat se sviluškami na zahradě

Svilušky – drobní roztoči, kteří nenapadají jen pokojové, ale i venkovní rostliny. Nejlépe jim je v horkém a suchém počasí. Setkat se s nimi můžete také ve skleníku. Víte ale, jak se můžete svilušek zbavit?

brambory

Kdy je vhodný čas ke sklizni brambor?

Většina lidí má ve zvyku sklízet brambory v průběhu podzimu – není to však pravidlo. Nezáleží jen na odrůdě brambor, ale i tom, kdy je budete sázet. A co víc? V případě pěstování na zahradě je vhodné vybrat odrůdu, která dovolí co nejčasnější sklizeň...

Péče o brambořík

Jak se starat o brambořík po odkvětu

Brambořík je jedna z nejoblíbenějších vánočních rostlin. Jak se starat o brambořík, když po Vánocích odkvete? Poradíme vám, jak na to, aby vám vydržel déle než jednu sezónu.