Milujete pečené kaštany? Vysaďte kaštanovník setý

Zatímco jírovec maďal plodí kaštany pro radost dětí a dospělí si z nich můžou vyrobit třeba léčivou tinkturu, kaštanovník setý potěší hlavně labužníky. Zkusíte si ho vypěstovat?

Vybíráme nejvhodnější soustruh do dílny II

Vybrat vhodný soustruh do dílny není jednoduché. Nejenže musíte vědět, k čemu bude používaný, tušit jeho nejdůležitější parametry, aby zvládl požadovanou práci, ale musíte přemýšlet také o samotné investici.

Oheň

Jak pálit zahradní odpad a neporušit při tom zákon?

Odřezané větve, popadané listí, uschlé květiny… Kdo pracuje na zahradě, moc dobře ví, co vše to obnáší a kolik zahradního odpadu se za rok dokáže nahromadit. Jednou z cest je odpad spálit. Jak na to?

Výsadba ovocných stromů

Nastal čas na podzimní výsadbu ovocných stromků

Rádi byste svou zahrádku oživili ovocnými stromky? Pak je nejvyšší čas na jejich výsadbu. Mějte při ní však na paměti několik důležitých pravidel.

Wasabi

Jak pěstovat doma wasabi

Wasabi – skvělá rostlina se štiplavou chutí, jejíž listy můžete použít i na saláty, a navíc má léčivé účinky. Vypěstujte si tento japonský kořen doma i vy. Je to snadné i doma v květináči.

Puklice

Zbavte se puklic na své zahradě. Poradíme vám, jak na to

Máte na rostlinách na své zahradě přilepené vypouklé flíčky krémové či hnědé barvy? Pak se může jednat o puklice, které sají mízu z rostlin podobně jako mšice. Puklice patří mezi škodlivý savý hmyz. Víte, jak se jich zbavit?

Krmítko ptáci

Kdy instalovat krmítko pro ptáčky

Krmítko na zahradě je skvělá věc. Přilákané ptáčky můžete sledovat, jak se spokojeně krmí. Navíc jim pomůžete překonat těžkou zimu. Také ptáčci dokáží udržet vaši zahradu čistou od škůdců. Kdy krmítko ideálně na zahradě nainstalovat?

Mech na stromě

Musí se oškrabávat mechy a lišejníky ze stromů?

Ovocné stromy na zahradě jsou skvělá věc. Často na nich můžou růst mechy nebo lišejníky. Co v takovém případě dělat? Ponechat je tam, nebo odstranit?

Slupky od banánu

Nevyhazujte slupky od banánu. Raději s nimi hnojte

Možná už jste slyšeli o alternativních způsobech hnojiva. A co o banánových slupkách? Je to hotový zázrak! Nevyhazujte je, máme pro ně využití.

Šuškarda klasnatá (Liatris spicata)

5 rostlin vhodných do jílovité půdy

Jílovitá půda je jednou z nejnáročnějších zemin na pěstování. Je vlhká, hutná a na slunci ztvrdne jako cihla. I přesto se však najde spoustu rostlin, kterým se v jílovité půdě daří. Které to jsou?

Rez

Na kterých stromech přezimuje rez hrušňová? A jak je může tato choroba ohrozit?

Už jste někdy slyšeli o rzi hrušňové? Jde o houbovou chorobu stromů. Které dřeviny může postihnout? A jak proti ní lze bojovat? Nejen to se dozvíte v dnešním článku.

Málokterý okrasný keř kvete tak dlouho jako abélie

Okrasné keře abélie jsou jako spolehliví zaměstnanci. Neohromují na první pohled, zato podávají úctyhodné výkony. Asi od června do počátku podzimu je zdobí drobnější květy, a než přijde zima, více oceníte jejich dekorativní listy.

Vybíráme nejvhodnější soustruh do dílny

Práce na soustruhu nejenže patří k základním technologickým činnostem, ale dnes se opět stává i vyhledávaným koníčkem. Tento stroj navíc dokáže být výkonným pomocníkem při péči o dům a zahradu.

zazvor

Jak si vypěstovat zázvor pohodlně doma v květináči?

Podzim s sebou často přináší nachlazení a oslabení imunity. Jednou z cest, jak proti tomu přírodně bojovat, je konzumace zázvoru. Věděli jste, že si ho můžete vypěstovat z pohodlí domova? Řekneme si, jak na to.

Rakytník plody

Proč neplodí rakytník?

Rakytník je plný vitaminů. Jeho pěstování je jednoduché, musíte jen dodržet pár zásad. Jaké přesně?

Sklizeň jablek

Kdy sklízet jablka a jak je uskladnit, aby vydržela co nejdéle

Jabloň je ideální strom na každou zahradu. Na jaře je obsypaná krásnými květy a na podzim zase barevnými plody. Daří se jí v nížinách i na horách. Víte, jak se pozná, že jsou jablka správně zralá, jak je sklízet a správně uskladnit?

Shnilá jablka

Co dělat se shnilými jablky, aby se hniloba nepřenášela dál?

Pro každého zahrádkáře je velmi smutné sledovat, jak je jeho úroda znehodnocena. Například hnilobou. Věděli jste ale, že ne vždy musíte použít chemii? Někdy stačí vhodná prevence. Jak můžete této chorobě předcházet a co udělat s plody, které jsou již...

Jablko ze semínka

Může vyrůst z pecky jablka kvalitní a plodící jabloň?

Měli jste opravdu dobré jablko a rádi byste si vypěstovali stejné? Pokud vám zbylo jadérko, je to možné. Tento nevšední zážitek zabere sice hodně let a úsilí, ale o to pyšnější nakonec budete.

Sázení cibulovin

Sázení cibulovin v září je teprve začátek

Podzim je ideální dobou k sázení cibulovin. A hned v září můžete začít sázet cibulky některých druhů, zatímco další přijdou na řadu v říjnu a jiné až v listopadu.

Likvidace pařezu

Jak zlikvidovat pařez

Máte na zahradě staré pařezy? Chtěli byste se jich zbavit? Máme řešení. A rovnou několik.

5 rostlin, které voní nejlépe v noci

5 rostlin, které voní nejlépe v noci

Většina květin nás těší svým krásným květem a příjemnou vůní především ve dne. Pak jsou tu ale i rostliny, které kvetou intenzivně především večer a šíří svou omamnou vůni daleko do okolí. Které rostliny to jsou?