Místo zahrady louku. Kosit musíte 3x ročně

Louka

Autor: Thinkstockphotos.com

Nechce se vám šlapat se sekačkou každý víkend kolem chaty? Jste přátelé spíš vesnického stylu bez anglických trávníků? Tak si vysejte místo anglického trávníku louku.

Veselá letní louka. Možná se nám po ní stýská z chalupy nebo z hor, ale můžeme ji lehce mít i na své zahradě – alespoň na její části. Můžeme si ji totiž jednoduše vysít.

Dekorativní, přesně střižený trávník není květinová louka s uklidňujícím pohybem stébel, kde si můžeme lehnout do vysoké voňavé trávy. Přesto obojí může mít své místo v zahradě a nemusí si překážet; může se naopak doplňovat a přinést sem zajímavou rozmanitost.

O ČESKÝCH ZAHRADÁCH JSME UŽ PSALI:

Mezi chrpami a kopretinami

Kvetoucí louka není jistě vhodná pod zahradní nábytek, na místo, kde se griluje, ani tam, kde hrajeme badminton, tam všude ponecháme anglický trávník. Ale hned vedle mohou kvést chrpy a bílé kopretiny – to jsou dvě dominantní luční květiny. A nemusíme je hledat a přesazovat – obsahují je i klasická travní osiva (například trávníkové osivo Natur Kopretinová louka).

Louka
Není tohle hezčí pohled než na anglický trávník?

Autor: Thinkstockphotos.com

Velké plus takové louky ale není jen v kráse, ale v tom, že louka přece jen patří do Čech víc než anglický trávník. Navíc je na údržbu jednodušší. Už naši předci to věděli. Luční trávník nepotřebuje pečlivé sekání a rezignuje i na maximální hustotu a odolnost, tedy to, co jsme si zvykli požadovat od dokonalého trávníku. Ubude nám opravdu starost se sekáním; kosit louku budeme tradičně jednou až třikrát ročně. Poprvé po odkvětu kopretin.

Zasít můžeme i nyní

Kdy vysévat? Můžeme klidně už nyní - od poloviny dubna až do konce září - takže můžeme začít i právě teď. Barevné louky se dočkáme už napřesrok na jaře. Platí stejná pravidla jako pro anglický trávník – vhodně nakypřená půda a posléze dostatečně zalitá znamená lepší výsledky.

Komentáře

Načítám komentáře...