Pohyb ani zdravou stravu v procesu hubnutí ničím dlouhodobě nenahradíte. Musíte proto změnit způsob života, a to není nic jednoduchého. Pokud jste tedy odhodlaní pustit se do boje s přebytečnými kily, pomohou vám i následující tipy:

  • omezte solení,
  • konzumujte bazalku, tymián, kurkumu, saturejku, kopr, libeček, majoránku a další bylinky, které zrychlují trávení,
  • dopřejte si dostatečný spánek,
  • nestresujte se tolik,
  • zařaďte do stravy omega-3 mastné kyseliny (avokádo, olivy, lněná i chia semínka),
  • zmenšete porce jídla na talíři,
  • nepijte sladké nápoje,
  • mějte dostatečný pohyb.

Bylinky na hubnutí

1. Kopřiva

Kopřiva čistí organismus od škodlivin. Navíc, díky obsahu aktivních látek podporuje trávení a činnost střev. Má také močopudné účinky, tudíž se přebytečná voda dostává z těla ven. Tím se zbavíte nevzhledných otoků a uberete na váze.

2. Kontryhel

Kromě toho, že kontryhel pomáhá ženám zmírnit příznaky premenstruačního syndromu, působí příznivě i na zažívací ústrojí a zklidňuje psychiku. Ulevuje také při problémech se zadržováním vody. Obsahuje velké množství chlorofylu, čímž zlepšuje metabolické pochody a čistí tělo. 

Další tipy na hubnutí přírodní cestou najdete níže ve videu:

Zdroj: Youtube

3. Ostropestřec

Ostropestřec mariánský čistí játra a odstraňuje nejen následky nesprávného životního stylu, ale také únavu a malátnost, což je dobrý základ pro hubnoucí proces.

Právě v době hubnutí potřebuje vaše tělo být v maximální kondici. Nicméně pozor, silymarin se špatně vyluhuje do vody, tudíž je lepší ostropestřec využívat v tinkturách a dalších bylinných doplňcích. 

4. Guarana

Tato rostlina je ve světě hubnutí dobře známá. Její účinek tkví zejména v pomalém uvolňování kofeinu, který stimuluje metabolismus a umožňuje podávat lepší fyzické výkony.

Vhodnou dobou pro užívání je pár minut před tréninkem nebo tělesnou námahou. Guarana působí rovněž proti únavě a vyčerpání. Podporuje regeneraci těla, snižuje chuť k jídlu a má pozitivní vliv na krevní oběh i hladinu cholesterolu.

5. Pampeliška

Smetanka lékařská obsahuje vlákninu, antioxidanty, minerály i vitaminy. Odstraňuje z těla nežádoucí látky, tlumí zánětlivé procesy, působí močopudně, zlepšuje činnost jater a čistí krev.

Velmi účinný je především kořen pampelišky, který snižuje hladinu cukru v krvi a stimuluje činnost ledvin, slinivky břišní i jater. Všechny části pampelišky (kořen, listy i květ) jsou vynikajícím pomocníkem při hubnutí i detoxikaci organismu.

Zdroj: alfafit.cz, bezhladoveni.cz

Související články