Když se snažíte otěhotnět, každá malá pomoc se počítá. Vedle zdravé stravy, dostatečného odpočinku a správné lékařské péče mohou podat pomocnou ruku i bylinky. Před použitím jakýchkoliv bylin je však vždy důležité konzultovat jejich užívání s lékařem. 

Jeřáb ptačí

Květy ptačího jeřábu v době plného rozkvětu obsahují přírodní látky podobné ženským hormonům. Připravuje se z nich nálev (jedna čajová lžička sušených květů na sklenici vody), který se pije třikrát denně před jídlem. Pupeny ptačího jeřábu podporují hormonální rovnováhu u žen, harmonizují menstruační cyklus, podporují plodnost a kvalitu vajíčka.

Dub letní

Síla kůry a pupenů tohoto krásného stromu tkví především v tom, že umí bránit přestupu bakteriální nákazy z trávicího ústrojí do oblasti močových cest a pohlavních orgánů, což se stává poměrně často.

Tím zvyšuje obranyschopnost pohlavního ústrojí, které je pak v dobré kondici k otěhotnění. Z pupenů dubu se připravuje účinná tinktura, kůra kmene stromu se může užívat formou odvaru nebo rozemletá na prášek.

Co o bylinkách na plodnost říká doktor? Podívejte se níže ve videu:

Zdroj: Youtube

Andělika čínská

Ne nadarmo se této rostlince říká ženský ženšen. Nejenže dokáže srovnat periodu, ale v kombinaci s dalšími bylinkami nabývá její schopnost podpořit otěhotnění na síle.

Pochází z Asie, tamní medicína ji využívá už roky. U nás ji seženete ve formě usušeného prášku z kořene, tinktury nebo čaje.

Maca horská

Rostlina z Peru zvyšuje sexuální nadšení a aktivitu už od nepaměti. Navíc zvyšuje plodnost u mužů. Zvyšuje totiž objem semene. Sehnat ji můžete ve formě prášku, který si přidáte do jídla nebo do nápojů. Koupit se ale dají také výtažky z ní nebo kapsle.

Pupalka dvouletá

Užívá se hlavně olejíček z ní, který můžete klidně použít v kuchyni k přípravě jídel nebo salátů. Pupalka zklidňuje hormony a také ulevuje od projevů premenstruačního symptomu. Mezi ty patří migrény, bolest hlavy, přílišná citlivost ňader nebo nadýmání.

Co je ale důležitější – dokáže velmi podpořit prostředí poševní mikroflóry. A ta je velice důležitá pro zdárnou cestu spermie až k ženskému vajíčku, která bývá někdy dost trnitá.

Zdroj: novinky.cz, harmoniezeny.cz

Související články