Sáhnout po energetickém nápoji se může zdát jako dobrý nápad v případě, že se potřebujete zbavit únavy okamžitě. Svému tělu ale mnohem více prospějete, pokud chvíli svého času obětujete například přípravě konvice lahodného bylinného čaje.

Od bylinek totiž nemusíte očekávat žádné nepříznivé účinky, vyhnete se náloži chemických látek, a dokonce se dočkáte delšího přívalu energie, což o energy drincích říct nelze. Zároveň pomocí bylinných nápojů do těla dostanete užitečné antioxidanty, vitaminy a další prospěšné látky.

Připravte si maté

Maté funguje jako životabudič. Obsahuje totiž matein, což je látka, která působí stejně jako kofein. Kromě toho v ní najdete velké množství vitaminů B, aminokyseliny a minerály. Popíjením odvaru z listů cesmíny paraguayské tak tělu dodáte širokou škálu blahodárných látek a zároveň se zbavíte únavy. 

Na přípravu nápoje do konvičky budete potřebovat 2 až 3 lžíce sušených listů maté, které nejdříve zalijte trochou vlažné vody. Až poté je přelijte horkou vodou ohřátou přibližně na 80 °C a nechte je maximálně 5 minut louhovat. Nápoj je nejlepší vypít v dopoledních hodinách. A pokud se s přípravou nechcete zdržovat, v supermarketu si můžete zakoupit maté v sáčcích.

Zdroj: Youtube

Guarana nabudí a zlepší paměť

Guarana je další skvělý stimulant, který nejen nabudí, ale i zlepší paměť, posílí libido a umožní vám lépe se soustředit. Hlavní účinnou složkou v guaraně je kofein, kterého obsahuje 4× více než semena kávovníku. Díky tomu bohatě postačí vypít malý šálek a ihned pocítíte zlepšení. Kofein obsažený v nápoji z guarany se navíc do těla vstřebává rovnoměrněji, takže pocit nabuzení vydrží delší dobu.

V obchodech a lékárnách zakoupíte guaranu v tobolkách, anebo ve formě sypkého prášku. Příprava nápoje je velice snadná – jednu lžičku prášku stačí zalít horkou vodou nebo mlékem a dochutit medem či třtinovým cukrem.

Ženšen: kořen života

Ženšen pravý využívali už dávní čínští léčitelé k nastartování organismu, posílení obranyschopnosti a celé řadě různých neduhů. Ne nadarmo se mu proto říká „kořen života“. Nejvíce aktivních látek se ukrývá v kořenu ženšenu. Jedná se zejména o vitaminy B, C, minerály a aminokyseliny. Celkově pozitivně ovlivňuje vitalitu těla, imunitní systém a kognitivní funkce. Po užití čaje z ženšenu se tak budete opět cítit plní energie! 

A jak na jeho přípravu? Ženšen zakoupíte v rámci bylinných směsí, kapek, tinktur nebo doplňků stravy. Porcované či sypané čaje se obvykle připravují přelitím vroucí vodou a čtvrthodinovým louhováním.

Zdroj: pijumate.cz, flow-nutrition.cz, flow-nutrition.cz

Související články