Plevelu mezi dlaždicemi nebo dlažebními kostkami se můžete zbavit pomocí několika různých způsobů. Kromě herbicidů, které vám na mysl přijdou jako první, můžete vyzkoušet i ekologičtější (a mnohdy mnohem levnější) varianty. Které to jsou? Možná budete koukat, co vše můžete vyzkoušet!

Plevel můžete odstranit ručně

Zdroj: Youtube

Ruční odstraňování plevele je lety ověřená klasika. Plevel můžete odstranit jak svýma rukama, tak si práci můžete usnadnit škrabkou. Když u ní bude navíc i teleskopická tyč, ušetříte námahu svým zádům. V případě ručního čištění příjezdové cesty vám doporučujeme vyrazit do boje po dešti, kdy vám to půjde rychleji a lépe.

Vezměte na to elektřinu

Pokud se vám nechce namáhat s vytrháváním, můžete vyzkoušet elektrický vypalovač. Ten funguje tak, že z trysky vychází plamen, kterým namíříte na rostlinu, kterou budete chtít vypálit až ke kořenům. Zabere vám to chvíli, navíc jde o řešení vhodné i na větší plochy. Žár z vypalovače vám však může dlažbu poškodit.

Kvalitní pokládka dlažby je předpokladem k úspěchu

Zajímat o plevel byste se měli začít už při pokládce dlažby. Kvalitně odvedená práce vám může ušetřit spoustu starostí. Pod dlažbou by měla být geotextilie, která růst plevele výrazně omezí. Chybět by neměly ani spáry z polymerního (spárovacího) písku.

Sůl a soda

Tento způsob mohou vyzkoušet lidé, kteří chtějí ušetřit jak svůj čas, tak i peníze. Metoda, během které použijete sůl nebo jedlou sodu, je aplikovatelná hlavně na vznikající plevel nebo mladé rostlinky. Přestože si s většími kousky neporadí, na ty menší je to ideální pomocník. Sůl či sodu jednoduše nasypte na místa, kde plevel roste, a pár dní počkejte. Sůl jej díky působení slunce vysuší.

Vysokotlaký čistič

Spáry můžete čistit také vysokotlakým čističem, který pak můžete použít i při čištění auta nebo fasády. Vysokotlaký čistič sice neodstraní vše, neporadí si s plevelem, který má dlouhé kořeny. Ale mechu vás zbaví spolehlivě. Jen pak nezapomeňte na nové zapískování spár.

Zajímají vás další způsoby, jak můžete vyčistit dlažbu na své zahradě? Pak by vaší pozornosti neměl uniknout náš starší článek „Jednoduchý a levný trik, jak odstranit plevel z dlažby“, kde najdete tipy na čištění s rotačním kartáčem, ale třeba i s obyčejným octem.

Zdroj: eshop-zemedelske-potreby.cz, kupi.cz, floranazahrade.cz

Související články