Během vegetačního období práce v zahradě často nebere konce. Ať už je to sekání trávy, prořezávání keřů, živých plotů nebo stromů, kypření půdy, nebo úklid zahrady, se vším dokáží od fyzické náročnosti ulevit zahradnické stroje. Zahradní technika může být poháněna různými typy pohonů.

Pokud zvažujete tichý pohon, který vás neomezuje přívodními kabely, a zároveň nabízí možnost ušetřit už při jejich nákupu, pak je vhodnou volbou akumulátorová technika. Zaměřte se na celé akumulátorové programy, jejich výhody vám popíšeme.

Proč pořídit zahradní techniku v aku programu jedné značky?

Akumulátorové programy nabízí významnou úsporu, jak při jejich samotném nákupu, tak při jejich provozu, uskladnění a péči. Stroje můžete totiž nakupovat bez akumulátorů, a pokud pořídíte techniku ze stejného aku programu, k jejich provozu vám postačí jen jeden nebo dva akumulátory, které můžete dle potřeby ve strojích střídat.

Jeden nabíjíte, druhý využíváte, a nemáte tak akumulátory navíc, které tvoří významnou část pořizovací ceny. Navíc nevyužívané akumulátory bez patřičné pozornosti rychleji degradují, vybíjejí se a zabírají zbytečně místo v zahradním domku nebo garáži, ze kterých se tak často stává „dobíjecí stanice“ pro různé typy vzájemně nekompatibilních akumulátorů.

Benzín a akumulátor - srovnání provozních nákladů

Zdroj: Youtube

Jak aku programy fungují?

Jedná se vždy o řadu akumulátorových strojů, které jsou napájeny akumulátorem se stejným napětím a kapacitou. Umožňují tak pohánět různé stroje pro široký rozsah prací na zahradě, jako jsou sekačky, řetězové pily, křovinořezy, vyžínače, plotostřihy a další. Například u našich zahradních strojů, které jsou označeny logem ACCU programu 5040, je vzájemná kompatibilita se stejným akumulátorem zaručena. Napájeny jsou 40V lithiovým akumulátorem zaručujícím dostatečný výkon pro všechny stroje v programu. Nemusíte proto zbytečně nakupovat a udržovat několik různých typů akumulátorů. Akumulátor tak využijete na maximum po celou dobu jeho životnosti, navíc ušetříte podstatnou část nákladů za nákup několika různých akumulátorů. Akumulátorový program tak šetří nejen přírodu, ale i vaši kapsu,“ říká Petr Tichý, produktový specialista sítě prodejen Hecht – specialista na zahradu.

Výhody aku programů

Akumulátorové programy vám přinášejí hned několik výhod. První výhodou je úspora peněz, protože nemusíte kupovat samostatné baterie pro každé nářadí. Stačí vám jeden nebo jedna sada akumulátorů, která napájí veškeré nářadí. Další výhodou je snadné nabíjení – vystačíte si s jednou nabíječkou pro všechny akumulátory.

Použití je také velmi jednoduché, nemusíte se rozmýšlet, který akumulátor je kompatibilní s nářadím, které právě potřebujete použít. Akumulátorové programy vám rovněž šetří místo, protože nemusíte skladovat a nabíjet několik rozdílných akumulátorů. A v neposlední řadě přispívají k ochraně životního prostředí tím, že snižují produkci odpadu.

Na konci životnosti akumulátoru jej stačí nahradit jedním novým, kterým opět můžete napájet všechno své nářadí, a nemusíte tak opakovaně nakupovat několik různých typů akumulátorů.

Přihlášení

My si vás zapamatujeme a můžete číst Dumazahrada.cz bez omezení.
Ještě nemáte účet? Registrujte se
Odemknout anketu
warning_fill
Hlasovat v anketě mohou jen přihlášení uživatelé.

Máte raději akumulátorové nářadí, nebo nářadí s kabelem?

Mám raději AKU nářadí. 70 %
Mám raději nářadí napájené kabelem. 30 %

Kolik akumulátorů pořídit? Jeden, nebo dva?

Pokud máte doma více aku strojů ze stejného programu, doporučujeme mít akumulátory dva. Některá technika je dokonce se dvěma akumulátory rovnou dodávána. S jedním akumulátorem můžete pracovat a druhý se mezitím může v nabíječce nabíjet. Vy se tak zbavíte časového prostoje, který by vás s jedním akumulátorem čekal,“ uzavírá Petr Tichý, specialista na zahradní a dílenskou techniku sítě prodejen Hecht – specialista na zahradu.

Související články