Než začnete s úpravami terasy či zahrady, promyslete si, jak byste chtěli, aby tyto prostory vypadaly a jak je budete používat. Zvažte, zda preferujete spíše relaxační zónu, místo k pěstování rostlin, nebo prostor pro posezení s přáteli a rodinou. Důkladné plánování vám pomůže dosáhnout přesně toho, co chcete.

Vyberte si pohodlný nábytek z odolných materiálů

Při výběru nábytku myslete na to, že musí být z odolného materiálu. Nábytek bude vystavován větru, dešti a slunci. Proto je dobré zvolit takový nábytek, který je z tvrdého plastu nebo ratanu. Ten má totiž vysokou životnost. Není to ale jediný možný materiál. Oblíbený nábytek také bývá ze dřeva nebo kovu. Dřevěný nábytek je potřeba před použitím natřít speciálním přípravkem.

Nezapomeňte na rostliny

Rostliny dodávají terase a zahradě život a příjemnou atmosféru. Můžete zvolit květinové aranžmá, okrasné keře, trvalky či jednoletky. Pro menší zahrady nebo terasy se nabízí použití květináčů a závěsných košíků. Při výběru rostlin zohledněte množství slunce a stínu, které na vašem prostranství panuje, a zvolte rostliny, které tyto podmínky snesou.

Jak vyzdobit balkon v panelákovém bytě? Podívejte se níže ve videu:

Zdroj: Youtube

Vhodné osvětlení podtrhne atmosféru

Večerní posezení na terase či zahradě získá zcela jinou atmosféru s vhodným osvětlením. Zkuste solární lampy, světelné řetězy, LED světla nebo svíčku pro vytvoření pohodové atmosféry. Při umisťování osvětlení myslete na bezpečnostní prvky, jako je odolnost vůči povětrnostním vlivům a snadná údržba. 

Dekorace a doplňky nesmí chybět

Žádná terasa se neobejde bez řádné výzdoby. Terasu vyzdobte pomocí různých dekoračních sošek, menších zrcadélek nebo obrázků. Hezky může vypadat i zavěšená budka pro ptáčky nebo hmyzí budka. Kromě dekorace vytvoříte i místo pro zvířátka.

Textil zútulní prostor

Textil je důležitou součástí vybavení terasy. Je dobré na svůj nábytek umístit sedáky a podsedáky. Zpříjemní vám to několikahodinové sezení a ještě nábytek ozvláštní. Židle, lavice, křesla, lehátka a podobný nábytek doplňte plédy a polštářky. Na podlahu můžete umístit venkovní koberec nebo sedací vaky. To kromě hezké dekorace vytvoří i další místo na sezení.

Zdroj: biano.cz, flowee.cz

Související články