Oblíbená muškátová burza se pořádá v Botanické zahradě hl. m. Prahy v Troji od 24. 5. do 26. 5. V čem je nebezpečná? Hrozí, že si tady pořídíte tolik rostlin, že vám na to nebudou jedny ruce stačit. Zejména když přijedete na burzu v neděli.

Kdo si nedokáže představit balkon bez muškátů, ať se mrkne na video:

Zdroj: Youtube

Nejde jen o muškáty

Na burze se budou nabízet výpěstky jak Specializované základní organizace Českého zahrádkářského svazu Pelargonie, tak i botanické zahrady. Kromě klasických pelargonií potěší andělské, vonné či velkokvěté muškáty.

Ale to není vše, dále zde uvidíte mnoho jiných balkonovek, včetně petúnií. Prodávat se budou i africké kopřivy, oblíbené levandule, ale také denivky a různé bylinky. Plus zelené zajímavosti typu vanilková rostlina nebo třeba ostruhatky.

Proč vyrazit na muškátovou burzu

  • Na muškátové burze doplníte zásoby různých balkonových rostlin a bylinek nebo si je možná pořídíte letos poprvé.
  • Velkou výhodou jsou výpěstky od odborníků.
  • Na místě budou rovněž fungovat poradny. Zeptejte se, která rostlina je vhodná pro vaše podmínky, zajímejte se o pěstitelské tipy, poraďte se kvůli chorobám a škůdcům.
  • Akce trvá od pátku 24. 5. do neděle 26. 5. a pozor, v neděli proběhne výprodej všech rostlin na burze s 50procentní slevou.
  • Doporučujeme využít vstup ze severu, budete to mít blíž (mapku botanické zahrady si můžete stáhnout do mobilu, vytisknout nebo vyzvednout na pokladně).

Projděte se také zahradou

V botanické zahradě v Troji narazíte na muškáty rovněž v rámci mnoha expozic. Kdo chce ale vidět ryze botanické druhy, tomu doporučujeme zamířit do Světa sukulentů (pelargonie původně pochází z Jihoafrické republiky).

Ale raději se někoho optejte nebo na cedulkách hledejte označení: Pelargonium echinatum, Pelargonium magenteum či třeba Pelargonium tetragonum. Původní pelargonie byste totiž ani nepoznali.

Zdroj: botanicka.cz, Pelargonium for Europe

Související články