Co je pastinák a proč ho pěstovat

Pastinák setý

Autor: Shutterstock.com

Pastinák setý, lidově zvaný pastiňák, je tradiční kořenovou zeleninou, na kterou se v moderní době trochu pozapomnělo. Jeho kořen na první pohled připomíná petržel, ale chutná sladce jako mrkev.

Od petržele se pastinák liší tím, že jeho nať vyrůstá jen ze středu kořenového vršku, kdežto nať petržele pokrývá celý vršek kořene. Pastinák navíc bývá objemnější, a tedy výnosnější. Nať s listy ale raději nesklízíme a nekonzumujeme. Pastinák totiž patří k tzv. fotosenzibilujícím rostlinám, které mohou v kombinaci se slunečním zářením způsobit podráždění pokožky či alergii. Citlivé osoby a alergici by také z tohoto důvodu měli pastináky jednotit a okopávat jen ve dnech, kdy je trochu pod mrakem.

Pastinák setý

Autor: Shutterstock.com

Kořen je oproti nadzemní části rostliny zcela neškodný, a navíc velmi zdravý. Obsahuje hodně vitaminu C, draslíku a vlákniny; na cenné látky je dokonce bohatší než mrkev. Specialitou pastináku je alkaloid pastinacin, jenž tlumí křeče hladkého svalstva. Kromě toho tento kořen obsahuje také hodně cukru a v dobách před objevením cukrové řepy se používal jako sladidlo.

Pastinák se často přidává do zeleninových polévek, ale lze ho i zapéct se sýrem jako chutnou přílohu k bramborům. Kdo se v kuchyni nebrání experimentům, může ho ugrilovat a podávat s bylinkovým máslem nebo z něj vyrobit chutné nasládlé pyré.

Pastinák setý

Autor: Shutterstock.com

Pokud si chcete pastinák vypěstovat na vlastní zahrádce, měli byste ho vysít do půdy ještě během března nebo v dubnu. Semínka se vysévají do řádků vzdálených od sebe 30 cm a jednotí se na vzdálenost 9 až 12 cm ve chvíli, kdy se nad zemí objeví tři až čtyři pravé lístky. Pozor, klíčení může trvat až tři týdny, neztrácejte trpělivost. Pastináky potřebují živnou propustnou půdu a dostatek vlhkosti, nesnášejí však čerstvá hnojiva. Sklízejí se na podzim a skladují se podobně jako jiná kořenová zelenina na chladném místě, nejlépe v bednách s pískem.

Komentáře

Načítám komentáře...