Co vysít v únoru: Předpěstujte si zeleninu, bylinky i letničky

Domácí předpěstování rostlin

Autor: Shutterstock.com

Při pohledu za okno se zdá, že zahrádkáři mohou mít nohy na stole. Ti ale ve skutečnosti už vybírají semínka a pokrývají parapety výsevnými miskami a sadbovači. Předpěstování zeleniny a letniček vyjde mnohem laciněji než květnový nákup sazenic, nehledě na to, že semínka nabízejí širší výběr odrůd.

Některé druhy zeleniny je potřeba vysít už během února, protože zpočátku rostou velmi pomalu. Typickým příkladem jsou papriky, časný výsev je však nutný také u lilku, brokolice, kedluben, celeru a raného salátu. Pro okrasnou zahradu už můžeme nechat klíčit petúnie, dosny, lobelky a hledíky. Koncem měsíce přijde řada i na bylinky: bazalku, šalvěj, meduňku, saturejku, tymián a další.

Substrát pro klíčení rostlin můžeme koupit již speciálně namíchaný, nebo si ho připravíme ze zahradní zeminy a písku, špetky kompostu a případně rašeliny. Zemina pro výsev by neměla být příliš výživná a nesmí být ani těžká, takže ji vylehčujeme perlitem nebo kuličkami polystyrenu.

Domácí předpěstování rostlin

Autor: Shutterstock.com

Většina semínek vyklíčí v teple, zatlačená do zeminy a zakrytá fólií. Některá jsou ale tak titěrná, že je necháme na povrchu a opatrně je zvlhčujeme rozprašovačem. Jde například o majoránku nebo petúnie. Druhy jako stévie nebo citronová tráva potřebují ke klíčení světlo, takže je nezakrýváme. Po vyklíčení pak budou potřebovat světlo všechny rostlinky. Vhodný je pro ně parapet u jižního nebo východního okna. Nedostatek světla se projeví tím, že rostliny budou vytáhlé, slabé, bledé a náchylné k chorobám.

Domácí předpěstování rostlin

Autor: Shutterstock.com

  • Tip: Klíčení urychlíme, pokud semínka před výsevem namočíme do vody. Doba máčení se odvíjí od velikosti semene a síly jeho slupky, například salátu stačí 4 hodiny, rajčata a papriky se máčí jeden až dva dny. Vodu bychom měli dvakrát denně vyměnit. Pokud ji nahradíte heřmánkovým nálevem, semínka budou lépe chráněna proti plísním a škodlivým bakteriím.

Komentáře

Načítám komentáře...