Zahradnické nástroje vyvinuté pro ženy vás překvapí svou lehkostí

Zahradní náčiní

Autor: Fiskars

Dubnové mrazíky snad mnoho neponičily, zahradnická sezona může úspěšně pokračovat. Je to právě jarní období, kdy naše zahrádky potřebují intenzivnější péči. Děsí vás však představa, že budete muset vzít do ruky masivní a těžkopádné nářadí a pustit se do namáhavé práce? Máme pro vás tip, protože mít šikovné a kvalitní pomůcky znamená půl práce hotovo.

Společnost Fiskars uvedla na trh novou produktovou řadu zahradnického nářadí s názvem Light, která je určena především ženám, avšak nejen pro ně.

Čím se zahradnické nástroje řady Light liší?

Zahradní náčiní
Nástroje řady Light vynikají svou lehkostí.

Autor: Fiskars

Když společnost Fiskars vyvíjela kolekci nářadí Light, inspiraci čerpala u žen. Jednoznačným cílem bylo usnadnit práci na záhonech tím, že dojde k výraznému snížení hmotnosti jednotlivých nástrojů. Použitým materiálem je lehký hliník, který je v místě úchopu pogumovaný, takže podporuje správnou manipulaci s nástrojem a chrání ruce před chladem. Jak bývá zvykem u výrobků Fiskars, i tato řada vyniká svým specifickým designem, tentokrát v elegantních hnědobílých barvách. Řada Light obsahuje základní zahradnické vybavení, které by nemělo chybět v žádné kůlně.

Sázení s nástroji Light

Jaro je pro sázení většiny rostlin a semen tou nejvhodnější dobou v roce. Pro provzdušnění a prohnojení půdy na vašich záhonech můžete použít kultivátor, rýč nebo rycí vidle. Je dobré zmínit, že zejména rýč a vidle nejsou vhodné pro těžkou práci a jsou určeny pro práci na již existujících záhonech. Výhodou je, že jsou díky hliníkové násadě velice lehké, a madlo ve tvaru D poskytuje větší komfort při použití. Rýč špičatý nebo motyčka se zase budou ideálně hodit pro vytvoření brázd na semena či na vykopání jamek pro sazenice.

Zahradní náčiní
Špičatý rýč se na záhonech hodí na vykopávání jamek pro sazenice.

Autor: Fiskars

Odlehčené nástroje pro údržbu zahrady

Zahradní náčiní
Na odstranění nežádoucích rostlin z trávníku je ideální vytrhávač plevele.

Autor: Fiskars

Mezi nářadím z řady Light najdete také spoustu šikovných nástrojů na čistění zahrady, včetně důmyslného vytrhávače plevele. Potřebujete-li pročistit například trávník od pampelišek nebo bodláků, tímto nástrojem s kvalitními nerez ocelovými čelistmi plevel snadno uchopíte a i s kořeny elegantně vytáhnete. Takto se zbavíte plevele cíleně, ekologicky a bez bolestí zad z častého ohýbání.

Hrabání a úklid zahrady

Hrábě jsou jedny z nejpoužívanějších nástrojů, potřebujeme je po celý rok a na podzim se bez nich opravdu neobejdeme. Právě neobvykle nízká hmotnost hrábí z řady Light poskytuje výrazný komfort při práci. Hrabání si díky tomu značně usnadníme a můžeme do něj zapojit třeba i děti.

Zahradní náčiní
Díky velmi nízké hmotnosti hrábí můžete zapojit i děti.

Autor: Fiskars

Komentáře

Načítám komentáře...