Nové motory série EXi - NOVÝ STANDARD spalovacích motorů

Briggs&Stratton

Autor: Briggs & Stratton

Nové motory EXi přinášejí řadu konstrukčních zlepšení, změny výrobního procesu a vylepšenou olejovou technologii. Nahrazují staré motory se stranovým ventilovým rozvodem řady 600, nazývané také Quantum. Řada EXi se stává novým standardem spalovacích motorů pro zahradní techniku. Tato technologie je dostupná v modelech 650, 675 a 675iS (se systémem InStart).

Díky zdokonalené konstrukci a moderní technologii motorů EXi je každoroční základní údržba otázkou několika minut. Příprava sekačky na sezonu je hračka. Pro kontrolu a doplnění oleje a výměnu vzduchového filtru nepotřebujete žádné nářadí.

Každoroční základní údržba:

 1. Již nemusíte vyměňovat olej, stačí zkontrolovat jeho hladinu a případně doplnit.
 2. Vzduchový filtr a zapalovací svíčku stačí vyměnit jednou ročně.

Tyto motory mají mnoho předností:

Briggs&Stratton

 • Systém Just Check and Add™ - Konstrukce motorů OHV spolu s konstrukčními a výrobními zlepšeními EXi umožňují dosahovat provozní teploty oleje nižší o 23 ºC než v tradičních motorech. Chladnější olej znamená pomalejší změnu jeho vlastností, tj. stárnutí. Při správném používání olej není třeba vyměňovat. Stačí kontrolovat jeho hladinu a případně doplňovat.
 • Moderní platforma OHV, automatický sytič ReadyStart ve standardní výbavě a model 675iS navíc také s inovativním systémem startování InStart.
  Briggs&Stratton
  - Zdokonalená konstrukce vzduchového filtru s filtrační vložkou press fit se podobá automobilovým filtrům a výrazně brání průniku nečistot dovnitř motoru.
 • Širší otvor pro nalévání oleje má širší hrdlo, které chrání před padáním nečistot do motoru při kontrole a doplňování oleje.
 • Nové plnicí hrdlo palivové nádrže usnadňuje doplňování paliva a předchází jeho rozlití.
 • Je to nejlehčí motor ve své třídě.
 • Snížené vibrace mají za následek snížení hladiny hluku.
 • Nižší úroveň emisí spalin.
 • Menší spotřeba paliva.
 • Americká technologie, ověřená trvanlivost a spolehlivost.

Briggs&Stratton
Motory Briggs & Stratton řady EXi obdržely cenu Top 100: Best of What’s New Awards v kategorii DŮM každoročně organizovanou americkým časopisem „Popular Science”.

www.BRIGGSandSTRATTON.com

www.facebook.com/BriggsandStrattonCZ

Komentáře

Načítám komentáře...