Rádi byste si užívali život na výsluní, místo toho ale žijete v místě, kde jste rádi za trochu světla během ranních hodin? Přesto se nechcete své lásky k pokojovkám vzdát? Ani nemusíte! Dnes vám přineseme tipy na několik stínomilných pokojových rostlin, kterým se bude dařit i u vás doma.

Jaké stínomilné pokojové rostliny by ve vaší domácnosti neměly chybět?

S těmito rostlinami chybu neuděláte:

Zdroj: Youtube

Dracéna

Pod pojmem dracéna si můžete představit hned několik rostlin téhož druhu. Rostlina je levná, na první pohled jednoduchá, ale nadělá spoustu parády. Její pěstování je snadné.

Váš interiér bude zdobit listy zelené, krémové, bílé, červené nebo zeleno-kaštanové barvy. Ve tmavších prostorách se bude dařit zejména tmavě zelené variantě. Kromě trochy odstáté vody a květináče s kamínky k životu víc nepotřebuje.

Aglaonema

Přestože název této rostliny zní patřičně složitě, její pěstování je jednoduché. Velmi oblíbená je díky hezky zbarveným listům, kdy je tmavě zelená barva protkaná bílou nebo růžovou.

V létě se můžete těšit na ozdobu v podobě bílých nebo žlutých kvítků. Rostlinka má ráda polostín a stín. Extra péči jí dopřejete občasným kropením listů.

Aloe vera

Aloe vera je rostlina známá nejen svým nezaměnitelným vzhledem, ale především svými léčivými účinky. Stačí uříznout jeden list, rozdělit jej na poloviny a gelem, který najdete uvnitř, potírat podrážděnou pokožku. Gel se používá k hojení popálenin, ekzémů, ale i jiných poranění. Navíc snese, když ji občas zapomenete zalít.

Dračinec pruhovaný

Pokud chcete mít doma kousek exotiky, je dračinec správnou volbou. Tato rostlina pocházející z Afriky vám svým vzhledem může připomínat bambus. Přitom jde spíše o sukulent.

Šťastný bambus (i s tímto názvem se můžete setkat) preferuje rozptýlené denní světlo, stejně jako v deštném pralese. V případě, že začne blednout, dejte jej na pár týdnů do světlejšího pokoje.

Zdroj: westwing.cz, dovido.cz, ceskestavby.cz

Související články