Téměř v každé domácnosti se najde garáž, zahradní domek, sklep či půda – zkrátka jakékoliv místo, které je plné všeho, co se jinam nevejde. Počínaje zahradním náčiním a konče vánoční výzdobou. Nechybí ani věci, co nevyužijete, ale je škoda se jich zbavit. Předtím, než začne další zahradní sezona, neměli byste úklid zahradního domku vynechat.

Postavte si zahradní domek svépomocí:

Zdroj: Youtube

Věřte nám, že nadcházející zahradnická sezona pro vás pak bude mnohem příjemnější.

Regály jsou základ

K tomu, abyste měli přehled o tom, co ve svém zahradním domku máte, musí mít vše své místo. A jedním ze způsobů, jak toho docílit, je pořízení kvalitních kovových regálů. Nejen že se toho do nich hodně vejde, ale navíc budou pevné a nebude jim vadit vlhko.

Dalším řešením mohou být také police nainstalované podél zdí. Případně vestavěný regálový systém, který vám vyrobí na míru truhlář. Regály či police můžete doplnit i o různé háčky, na které můžete některé nářadí pohodlně zavěsit.

Vytvořte funkční zóny

O rozdělení do funkčních zón jste mohli slyšet třeba v případě kuchyně. Členění prostoru do několika oblastí ale nemusí být na škodu ani v případě zahradního domku.

Do jednoho rohu můžete umístit sezonní sportovní vybavení, jako jsou kola nebo lyže. Jinam zase potřeby na zavařování, k další stěně potřeby určené ke grilování.

Méně je více

Do lehčího minimalismu se můžete pustit i v případě zahradního domku. Vše, co opravdu nepotřebujete, zkuste dát těm, kterým se to ještě hodit bude. A opravdové zbytečnosti a vše, co je nějakým způsobem rozbité, vyhoďte.

Zbytek, který si necháte, úhledně vyskládejte do polic, regálů či skříní. Věci, které jste už dlouho nepoužili, darujte dál. To platí i o tom, co máte doma.

Zdroj: gardenersworld.com, livspace.com, gardenandgreenhouse.net

Související články