Jak na to, aby bylo koupání v domácím bazénu zdraví prospěšné

Bazénové zastřešení

Autor: AZ Relax

Kdo by si rád nezaplaval v bazénu? Je to skvělá relaxační činnost i možnost, jak si zlepšit svoji fyzickou kondici. Pokud máme bazén doma, je důležité se o něj pečlivě starat. Přinášíme vám několik rad o tom, jak svůj bazén udržet v dobré formě pro maximální využití.

Bazén - místo nejen k relaxaci

Bazén je báječným místem k dobití energie. Plavání kladně působí proti stresu, který se v této hektické době často stává naším nechtěným společníkem, ale také má pozitivní vliv na náš kardiovaskulární systém a zlepšuje celkově naši pohyblivost. Na to, abychom mohli plně využít všech těchto kladů, je také nutno věnovat určitý čas práci s údržbou.

Bazénové centrum AZ Relax

Základy péče o bazén

Na úplný začátek je třeba říci, že je důležité se osprchovat a dbát na to, abychom do bazénu nevstupovali s kožně přenosnými nemocemi stejně jako při návštěvě veřejných bazénů. Zanedbaný bazén se může stát místem množení mikroorganismů a bakterií, které mohou způsobovat zdravotní problémy. Pokud ale dodržujeme správné zásady péče o bazén, nic takového nehrozí. Nesmíme také zapomenout na udržování čistého okolí bazénu.

Zastřešení bazénu Laguna neo

Udržení čistého bazénu

Po napuštění bazénu je nezbytné určit stávající pH. Optimální hodnota pH by se měla pohybovat mezi 6,8 až 7,2, pokud tomu tak není, můžeme ji vyrovnat speciálními regulačními přípravky. PH má totiž vliv i na funkčnost dezinfekce. Je třeba se rozhodnout, zda budeme dezinfikovat pomocí přípravků chlorových, kyslíkových, nebo Sanosilu – koloidní stříbro. Koncentraci dezinfekce je pak vhodné měřit jednou týdně, při velmi teplém počasí častěji. Dále je nezbytné pořídit si kvalitní filtraci, se kterou vám jistě poradí dodavatel bazénů. Například společnost AZ-RELAX, s. r. o., nabízí tento servis jako samozřejmost. Jakmile máme čistou vodu, je důležité zabránit i dalším nečistotám. Pro sběr větších nečistot poslouží klasické síťky. K bazénu také neoddělitelně patří bazénový vysavač, který udrží v čistotě bazénové dno a stěny.

Zastřešení bazénu

Připravte se na sezonu u bazénu včas

Zatím pouze sledujeme, jak pomalu šplhají teploty výš a výš a občas nás už zahřejí první sluneční paprsky. Léto se může zdát v nedohlednu, ale nikdy není příliš brzy začít uvažovat nad přípravou na bazénovou sezonu. Osvědčené přípravky i příslušenství můžete pořídit již dnes u společnosti AZ-RELAX, s. r. o., která má s bazény dlouholetou zkušenost, a při prvních teplých dnech si už naplno vychutnávat první tempa ve vašem bazénu!

Zastřešení bazénu

Fotografie společnosti AZ-RELAX, s. r. o.

Komentáře

Načítám komentáře...