Unikátní zahrada 25 pater nad zemí

Zahrada ve 25. patře
Foto: Secret Gardens

Autor: Oficiální zdroj

Městská zástavba zrovna příliš nenahrává zřízení příjemné a prostorné zahrádky, kde by bylo možné pěstovat oblíbené rostliny, odpočívat, opalovat se, grilovat s přáteli a ještě ke všemu zde mít tolik toužené soukromí.

Situace je ještě o něco složitější v případě, že bydlíte ve 25. podlaží výškové budovy umístěné v samém centru velkého města. Této výzvy se ovšem nezalekli zahradní architekti z australského studia Secret Gardens.

Skrytá zahrada s neskutečným výhledem

Takovým malým zázrakem a splněním snu se pro majitele jednoho z bytů uvnitř vysokého mrakodrapu stala tato "skrytá" zahrada, která jim aspoň v omezené míře nabízí všechna pozitiva tradiční zahrady.

ČTĚTE TAKÉ:

Zahrada ve 25. patře
Foto: Secret Gardens

Autor: Oficiální zdroj

Zahradní plocha je v tomto případě vytvořena na rozlehlé terase. Zahrada je ohraničena dřevěným podkladem, který tvoří přechod mezi samotnou zelení a zbylou částí terasy a slouží především jako místo pro posezení s výhledem na řeku a přístav.

Nevídaný koncept sklízí ovoce

Na tomto dřevěném podkladu je položen pečlivě zastřižený travní koberec, po jehož stranách jsou do kruhu zasázeny precizně vytvarované keře buxusu. Z kvetoucích rostlin hraje na téhle zahradě hlavní roli voňavá levandule.

Foto a zdroj: Secret Gardens

Komentáře

Načítám komentáře...