Dermatoložka: Jak správně čistit bazén?


Autor: Thinkstockphotos.com
Základní čištění všech bazénů by mělo být mechanickou cestou, kdy se odstraní nečistoty. Ale co s mikroorganismy? Vždyť ve vodě jich je víc než dost. Nejvíc o tom ví dermatoložka MUDr. Petra Petrovská z Městské polikliniky Praha.
Pořídit si bazén není jen zábava, ale také hodně starostí s čištěním. Ale když víte, jak na to, pak je ...Mohlo by vás zajímat
Jak čistit bazén
„Doporučuji použití takové technologie úpravy vody, která odpovídá kvalitě surové vody a bývá nejefektnějším desinfekčním prostředkem v průběhu úpravy, protože zachytí nejen většinu bakterií a virů, ale i prvoků a jejich odolná stadia,“ dodává Petra Petrovská a pokračuje. „Může se jednat o různé chemické látky, jako je plynný chlor, chlornan (např. Savo Original), ozon, oxid chloričitý, peroxid vodíku, chloramin aj. Tedy především sloučeniny chloru. Taktéž jejich kombinace nebo UV záření či mikrofiltraci.“
Jsou ale chemické přípravky bezpečné?
Nejtradičnější chemické přípravky pro čištění jsou tedy na bázi chloru. Jenže chlor není úplně k lidskému tělu vstřícný. Je tedy bezpečné pro člověka se zdravou pokožkou vstoupit do bazénu, ve kterém čistíme vodu Savem nebo občas i jinými chlorovými přípravky?
Autor: Oficiální zdroj
Všeobecně je u přípravků na čištění vody v bazénu ideální provádět desinfekci navečer, kdy se již do bazénu nechystáte, a druhý den se tak bez obav můžete koupat. Pokud si nejste jisti obsahem chloru ve svém bazénu, použijte testovací sady, které měří množství volného a vázaného chloru ve vodě a také pH, které má velký vliv na kvalitu vody a zdraví.
Titulní foto: Thinkstockphotos.com








Komentáře
Přidat příspěvek
Načítám komentáře...