Krása zahradních kuchyní

Zahradní kuchyně
Velkorysá rustikální venkovní kuchyně s otevřeným ohništěm skrývá výkonné moderní topidlo a dostatek místa na uložení dřeva i přípravu pokrmů.

Autor: Kamnářství Temr

Čím dál více se u nás prosazují nejen zahradní posezení a terasy, ale i zahradní kuchyně. Lidem už se často nechce tahat s velkým grilovacím vozíkem, hledat místo, kde ho zaparkovat, přemýšlet, jak rozložit stoly, židle, jestli nebude na lidi svítit, nebo pršet…

Venkovní kuchyně, která odolá povětrnostním vlivům, vyžaduje kvalitní obklad a materiály, pro které nejsou změny teploty a vlhkosti žádný problém. Nejčastěji se používá kamenné nebo cihlové obložení, které do zahrady asi zapadá nejlépe, hodně se používají i jednoduché kachle a nerezová dvířka, která se hodí k minimalistickým moderním stavbám. „Velkorysá zahradní kuchyně se neobejde bez klasického otevřeného krbu s robustním šamotovým topeništěm, který zde slouží pro komfortní grilování, opékání, škvaření a smažení pod širým nebem,“ říká Jan Temr z rodinné kamnářské manufaktury Temr z Brandýsa nad Labem.

Materiály na stavbu jsou velmi různorodé. Od kamnářských speciálních materiálů, přes cihly, pískovec, až po kámen z místních lomů. Ověřte si ale, že všechny tyto materiály snesou všechna zatížení. Není pískovec jako pískovec.

V kuchyni se vyplatí mít především elektřinu. Při stavbě tak je už nejmenším problémem vykopat kanálek a zandat do něj kabel s elektřinou. Tou budete svítit, ale můžete ji využít i pro rychlovarnou konev, přenosný sporák nebo audioaparaturu. Nezapomeňte však, že všechny zásuvky a vypínače by měly být ve voděodolném provedení, a to i když jde o zásuvky pod střechou.

Mohlo by vás zajímat

ZAHRADNÍ KUCHYNĚ

Postavte si kuchyň i na zahradě

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na ...

Z kuchyňského vybavení se sem hodí nejvíce gril nebo krb. Grily mohou být jak elektrické, tak na uhlí i plynové, na velikosti moc nezáleží. Spíš se budete muset se stavitelem domluvit na vhodném typu, který půjde do kuchyně zastavět.

Určitě velkou výhodou je mít v této kuchyni i tekoucí vodu s odpadem, ale to není nutně podmínkou. Lednici může nahradit přenosný chladicí box, kterých je na trhu spousta. Ale pokud chcete opravdovou lednici, můžete si nechat zastavět přímo k tomu určené spotřebiče.

POKUD CHCETE FOTOGRAFIE VENKOVNÍCH KUCHYNÍ, NABÍDLI JSME VÁM JICH CELKEM OSMDESÁT VE DVOU ČLÁNCÍCH (PRVNÍCH 40 A DALŠÍCH 40 VENKOVNÍCH KUCHYNÍ)

Komentáře

Načítám komentáře...