Kupujete bazén? Poradíme vám, jak na to

Bazény Marimex

Autor: Marimex

Při výběru bazénu je dobré vzít v úvahu, kdo se v bazénu bude koupat. Pokud pořizujete bazén výhradně pro malé děti, nejvýhodnější bude volba malého nafukovacího bazénku s hloubkou od 25 do 50 centimetrů.

Pro nejmenší děti najdete na trhu také nafukovací brouzdaliště s hloubkou pouhých 8 centimetrů, nebo nafukovací bazének s miniskluzavkou a zvířátky. Pokud plánujete, že bazén budou využívat také dospělé osoby, pak byste měli počítat s bazénem větších rozměrů.

Klasický zapuštěný zahradní bazén je skvělá volba, ale kromě nutnosti velkého prostoru pro jeho umístění na zahradě, je jeho stavba poměrně složitou a finančně náročnou záležitostí.

Pokud se chcete koupat bez nutnosti vyřizování stavebního povolení, bez komplikací spojených se stavebními pracemi a nutnosti vysoké investice, pořiďte si nadzemní bazén. Instalace těchto bazénů je rychlá, nenáročná, bez nutnosti kopat a vyřizovat povolení. Navíc, některé typy nadzemních bazénů lze po sezoně demontovat a uklidit, takže po skončení léta můžete prostor na zahradě využít na jiné aktivity.

Bazény Marimex

Autor: Marimex

Pokud máte na zahradě místa dost, můžete si pořídit i celoroční nadzemní bazén. Tyto bazény jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plechu, který je ošetřen proti korozi a pro ochranu proti mrazu oblepen měkkou vrstvou PVC. Díky tomu je můžete ponechat na zahradě celý rok. Není nutné vypustit z nich vodu a můžete je na zimu pouze přikrýt ochrannou plachtou. Pokud je budete správně udržovat, odmění se vám vysokou životností.

Pokud vám více vyhovuje dočasné umístění bazénu, pak zvolte sezonní nadzemní bazén s konstrukcí, anebo samonosný nadzemní bazén s extrémně jednoduchou instalací. Oba typy lze po skončení sezony demontovat a uklidit.

Samonosné sezonní nadzemní bazény jsou vyrobeny z měkčeného, vysoce odolného třívrstvého PVC. Horní okraj tvoří nafukovací prstenec, který se na začátku instalace bazénu nafoukne, a pak se díky němu a stoupajícímu vodnímu sloupci při napouštění bazénu stěny samy postaví. Výhodou samonosných bazénů je především to, že nemají žádné ostré hrany, proto jsou velmi vhodné pro koupání s dětmi. Tyto bazény ve tvaru oválu nebo kruhu ve velikostech od 2,44 m do 5,5 m jsou hluboké od 0,76 m do 1,22 m. K bazénu si můžete dokoupit schůdky, pískovou či kartušovou filtraci, solární ohřev nebo UV lampu.

Bazény Marimex

Autor: Marimex

Sezonní nadzemní bazény s konstrukcí z ocelových trubek a plechu, která je obtažená třívrstvým odolným PVC, jsou stabilnější a díky tomu oblíbené u dospělých. Vyrábí se ve tvaru kruhu nebo obdélníku, s hloubkou od 1,22 do 1,32 m. Bazény s konstrukcí se dodávají v kompletu se vším, co je potřeba k jejich použití a údržbě, včetně schůdků, filtrace, podložky pod bazén, krycí plachty a skimmeru. Dokoupíte pouze chemii na úpravu vody.

Bazény Marimex

Autor: Marimex

O úchvatnosti relaxace ve vířivce je zbytečné diskutovat. Koupel ve víru bublinek je neopakovatelným zážitkem a po tomto druhu vodní relaxace nejspíš někdy zatoužil každý z nás. Pokud myslíte, že si tento zážitek pro finanční náročnost nemůžete dovolit, nejspíš nevíte, že existují i nafukovací vířivé bazény, které jsou mnohem levnější než klasické laminátové vířivky. A jejich instalace je navíc tak jednoduchá, že k relaxaci uprostřed víru bublinek můžete mít vše připraveno zhruba za deset minut. Nafukovací vířivé bazény můžete vybírat z mnoha tvarů a velikostí. V nabídce jsou modely pro použití v interiéru i exteriéru, pro dvě až šest osob.

Bazény Marimex

Autor: Marimex

Ať už si vyberete nafukovací bazének pro děti, celoroční, či sezonní nadzemní bazén, nebo nafukovací vířivku, vaše léto může být během několika krátkých chvil mnohem pohodovější.

Komentáře

Načítám komentáře...