Inspirace: Romantická zahradní zákoutí

Zahradní zákoutí

Autor: Shutterstock.com

Poslední dobou jako by se roztrhl pytel se zastřešenými pergolami a altány, které v létě poskytují stín i možnost příjemného zahradního posezení. Někdo ale na něco takového nemá na zahradě místo nebo mu zrovna scházejí finance. Podívejme se, jak se dá malý relaxační koutek vytvořit na sebemenší zahrádce či dvorku, a to za minimum peněz.

K základnímu zahradnímu posezení potřebujete v podstatě jen zpevnit kus půdy, aby se židle pod vaší vahou nezarývaly do bahna. K zastínění postačí zapíchnout do středu stolu slunečník, a sedíte. Tento způsob zahradního posezení zná každý, kdo někdy stavěl dům "na etapy" a úpravě zahrady se věnoval až nakonec. Takhle se zkrátka začíná...

Nám teď jde ale o to, aby naše relaxační zákoutí bylo estetické a dýchalo romantikou. Nejprve si rozmyslíme, kde ho vykouzlíme. Praktické je vybrat takové místo, které je chráněné před větrem - může to být u zdi domu, v koutu plotu nebo pod vzrostlými stromy. Z jedné strany můžeme vztyčit dřevěnou zástěnu, po které se budou pnout rychlerostoucí popínavky. Rostliny jsou ostatně pro vykouzlení romantického zákoutí nezbytné: bujná zeleň vtiskne místečku nespoutaný ráz a přirozenou krásu.

Netrápí-li vás alergie, můžete kolem vysadit kvetoucí keře; v případě nedostatku místa vám však postačí i truhlíky s květinami. Další aranžmá je už čistě na vaší fantazii; zapojit se dají kameny, špalky, keramické nádoby a další předměty, které možná najdete v kůlně.

Chcete-li zákoutí doplnit o vodní prvek, ale jezírko by si vyžádalo moc místa i práce, můžete sem postavit malou fontánku nebo pítko pro ptáky. A pokud máte hravou povahu, zkuste zde naaranžovat zahrádku pro víly, kterou budou obdivovat hlavně děti. Inspirativní obrázky najdete v galerii.

Komentáře

Načítám komentáře...