Velká zahrada i mini balkon. 3 tipy, jak je proměnit v oázu pohody

Zahradní nábytek

Autor: Bonami

Na létě je nejlepší, že můžeme trávit spoustu času venku. Nezáleží na tom, zda máte k dispozici celou zahradu, nebo jen terasu či malý balkon. Útulnou oázu pro odpočinek na čerstvém vzduchu si zvládnete vytvořit kdekoliv. Stačí mít na paměti pár jednoduchých zásad a i doma se budete cítit jako na dovolené!

Materiál, který vydrží

Zahradní nábytek
Set zahradního nábytku z umělého ratanu Timpana Melony se hodí na menší terasu nebo balkon, cena na Bonami.cz: 2 599 Kč

Autor: Bonami

Zahradní nábytek
Set zahradního kovového nábytku Timpana Milo, cena na Bonami.cz: 2 799 Kč

Autor: Bonami

Materiál je při výběru zahradního vybavení klíčový. Venkovní kusy nábytku musí odolat dešti, UV záření i mrazu, být dostatečně pevné a zároveň ne příliš těžké, abyste s nimi zvládli snadno manipulovat. Mezi nejoblíbenější materiály proto patří kov a umělý ratan. Kov s kvalitní povrchovou úpravou je vysoce odolný. Většinou se používá hliník, který je zároveň lehký a často bývá i stohovatelný, takže v zimě v garáži nezabere moc místa. Umělý ratan, zvaný také polyratan či petan, je v porovnání s ostatními materiály lehoučký, a přitom vám vydrží bez změny vzhledu prakticky na věky. Zároveň krásně vypadá, takže si na terase budete připadat jako v obýváku.

Ochrana před sluníčkem

Zahradní nábytek
Zahradní slunečník Timpana Kingston má hlavu, kterou můžete otáčet podle potřeby, cena na Bonami.cz: 1 599 Kč

Autor: Bonami

Důležité je myslet na to, aby vás mezi 13. a 16. hodinou neobtěžovalo silné odpolední slunce. Máte-li na zahradě košatý strom, umístěte sezení pod něj. Na menší terasu využijete praktický slunečník. Ideální je takový, který má střechu otočnou po celé ose a vy si ji tak můžete nastavit podle aktuální potřeby. Tím docílíte perfektní ochrany před UV zářením po celý den a i kolem delšího obdélníkového stolu bude celá rodina sedět v příjemném stínu. Praktické je i boční umístění tyče. To totiž zajišťuje, že se pod slunečníkem nemusíte tlačit, ani složitě vymýšlet rozložení nábytku pod ním. Dá se jednoduše složit i rozložit pomocí kličky, která se nachází na boku tyče.

Pohodlí a vzhled

Zahradní nábytek
Set zahradního nábytku z umělého ratanu Timpana Dion má ve stolku zabudovaný praktický úložný prostor, cena na Bonami.cz: 12 999 Kč

Autor: Bonami

Polstrování často bývá součástí židlí a sedacích souprav. Při nákupu se ale ujistěte, že je z odolného a snadno omyvatelného materiálu, který po dešti stačí otřít suchým hadříkem, případně omýt vodou s trochou saponátu. Ještě více pohodlí a příjemnou atmosféru můžete jednoduše vytvořit pomocí dek, polštářků, světýlek a dekorací. Doplňky můžete ladit do barvy a klidně měnit každou sezonu podle aktuální nálady. Skvělou vychytávkou je venkovní nábytek s úložnými prostory, kam můžete textilie a dekorace schovat na noc.

Komentáře

Načítám komentáře...