Inspirace: Zahradní dekorace ze starého harampádí

Zahradní dekorace

Autor: Shutterstock.com

Planeta je zaplavena odpadem, a tak se snažíme ho vyprodukovat co nejméně. Pro staré, nepotřebné věci hledáme nové využití, aby nemusely končit na skládkách. Podívejme se na hrstku zajímavých příkladů.

Na starém kole po dědovi dnes už asi nikdo jezdit nebude, ale je to krásný vintage kousek i rodinná vzpomínka, které se nechcete jen tak zbavit. V garáži moc parády nenadělá, ale když ho pěkně natřete bílou nebo pastelovou barvou na kov a ozdobíte koši s květinami, může se stát výraznou i vkusnou dekorací zahrádky.

Podobně můžete naložit i se starým kolečkem, které je už dva roky opřené o kůlnu a nikdo v něm už nic nevozí. Osázet rostlinami lze prakticky cokoli, od děravého hrnce přes zásuvky od rozbité skříňky po ošoupanou botu.

K dekorativním účelům se dají zužitkovat i plastové lahve; pokud máte děti, nasbírejte v lese šišky a vyrobte s nimi roztomilého ježečka:

Zahradní dekorace

Autor: Shutterstock.com

Ve fotogalerii uvidíte mimo jiné příklady, jak ze starých věcí vyrobit nejen dekorace, ale také užitečné předměty, jako třeba ptačí budku, krmítko nebo poklop pařeniště.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Načítám komentáře...