O terasy z kvalitního WPC nemusíte pečovat

WPC Terasy
Terasa Forest Teak

Autor: WPC - WoodPlastic

Stále více z nás dokáže ocenit nenápadný půvab zahradní terasy bez ohledu na to, jestli je, či není to, čemu se říká sezona. Snad jediné, co s příchodem babího léta pravidelně řešíme, je, kolik toho zase bude třeba letos na terase opravit, aby zůstala příjemná, bezpečná a atraktivní. Je ale náročná péče o tento náš venkovní pokoj opravdu nezbytná?

WPC Terasy
Terasa Max Forest Wenge

Autor: WPC - WoodPlastic

Když se řekne zahradní terasa, většina z nás si vybaví terasu ze dřeva. Potíž je, že tenhle v mnoha směrech nejklasičtější stavební materiál ztrácí bez nákladné a opakované péče velice rychle na své kvalitě. Před časem proto vznikla alternativa, která si kladla za cíl eliminovat nežádoucí vlastnosti dřeva, a zároveň zdůraznit přirozenou vizuální dokonalost dřevěného povrchu.

Kompozit dřeva a polymeru je ideální pro ty, kdo vědí, co chtějí. Hlavním plusem teras z WPC (Wood-Plastic Composite) je jejich dlouhá životnost při zachování všech klíčových vlastností materiálu a minimální náročnost na údržbu. A to je důvod, proč zájem o terasy z WPC stále roste. Můžete se jimi těšit, aniž byste si museli lámat hlavu investicemi do oprav.

Rozhodující je kvalita prken

To, co dává smysl rozhodnutí pořídit si terasu z WPC, je kvalita prken. Pro atraktivní vzhled a dlouhou životnost terasy bez ztráty jejích vlastností je nejdůležitější to, z čeho a jak se vyrábějí prkna. Rozdíly v kvalitě teras z dřevěného kompozitu, které si dnes na trhu můžeme pořídit, mohou být u různých výrobců, a především pak dovozců zcela propastné.

WPC Terasy
Prkna Forest Teak

Autor: WPC - WoodPlastic

Skvělé je, že k nejvýznamnějším evropským producentům kompozitu patří česká společnost WPC – WoodPlastic. Ta vlastní americkou licenci Strandex na unikátní laserově řízenou technologii výroby, kterou sama dále vylepšuje. Prkna WoodPlastic® mají plný profil a patentovaná směs, z níž jsou za pomocí extruze vyrobena, se skládá ze zhruba 40 % polymeru HDPE a 60 % čistého PEFC dřeva.

WPC vyžaduje minimální péči

Technologie výroby a složení směsi zaručují mimořádnou odolnost a dlouhou životnost prken. Ta díky tomu odolávají dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Minimálně nasákavý materiál je rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. WPC prkna jsou stálobarevná, nemění svůj tvar ani nešednou. Terasu pak není třeba natírat, olejovat ani impregnovat. Zcela postačí ji občas opláchnout proudem vody.

WPC Terasy
Terasa Forest Plus Palisander

Autor: WPC - WoodPlastic

Dobře navržená a správně vybudovaná terasa z kvalitního kompozitu od vás bude vyžadovat jen minimální péči. Žádné třísky, úlomky a štěpy. Žádné ošetřování olejem, impregnace proti škůdcům a dřevokazným houbám, broušení popraskaného povrchu a lakování. Prostě se jen v klidu posaďte na ta sametová prkna a pozorujte, jak se na zahradě pomalu dlouží stíny. Není ten podzim krásný?

Více informací o terasách WoodPlastic® najdete na www.woodplastic.cz.

Komentáře

Načítám komentáře...