3 nejčastější chyby při zalévání rajčat

3 nejčastější chyby při zalévání rajčat. Neděláte je taky?

Možná se může zdát, že zalévání rajčat je triviální záležitost. Ale věřte nám, že není. Říká se, že rajčata vyrostou při jakýchkoli podmínkách. Ano, ale kdo chce vypěstovat krásná, velká, červená rajčátka, do kterých bude radost se zakousnout, ten mu...

Máta

Máta – jak na její pěstování?

Příjemnou mentolovou vůni této bylinky milují lidé po celá tisíciletí. Nejstarší dochované informace o jejím užívání sahají až do období raného středověku z Egypta, lidé ji však znali pravděpodobně mnohem dříve. Máta patří k poměrně nenáročným bylink...

Jak pěstovat pivoňky

Jak pěstovat pivoňky, aby bohatě kvetly

Pivoňka je jedna z nejoblíbenějších trvalek českých zahrad. Má nádherné robustní květy, omamnou vůni a jejich pěstování není náročné. Jak pivoňky pěstovat, aby vám dělaly radost mnoho let?

Růže pro začátečníky – 2. díl

Před týdnem jsme si připomněli základní skupiny růží, nyní se budeme věnovat obecným zásadám pěstování, aby se královnám květin dařilo i na vaší zahradě.

Pěstování rajčat na balkoně

Tipy, jak pěstovat rajčata na balkoně

Nemáte k dispozici zahradu, na které byste mohli pěstovat rajčata? Máme pro vás řešení! Rajská jablíčka můžete vypěstovat i na balkoně nebo terase. Poradíme vám, jak na to.

Krtek na zahradě

Zbavte se krtků na zahradě: rychle a účinně

Každý, kdo má za svým domem zahradu, se s nimi již pravděpodobně setkal. Krtek vám zkazí náladu zejména ve chvílích, kdy vám začne dle libosti rozrývat trávník, o který pečujete jako o vlastní dítě. Zabít jej nemůžete, jeho vyhnání však možné je – je...

Trávník

Mech v trávníku: Víme, jak se s ním vypořádat

Toužíte po trávníku, který bude vypadat jako ty ve filmech? I trávník rostoucí na vaší zahradě může být chloubou. Jeho hezký vzhled však dokáže narušit mech, který nenajdete jen pod stromy, ale i v tmavších částech zahrady. Víte, jak výskytu mechu na...

Pěstování kurkumy

Návod, jak si vypěstovat vlastní kurkumu

Kurkuma je známá především mezi kuchaři. Připravují z ní totiž lahodné indické pokrmy. Věděli jste ale, že si kurkumu můžete vypěstovat i doma? Navíc je to krásná pokojová rostlina. 

Růže pro začátečníky – 1. díl

Než se pustíte do pěstování růží, nejprve si je správně vyberte. Zvolte vhodný typ podle toho, jak asi bude růže velká, kolik místa na zahradě zabere i kam se hodí. Jejich vůni, design květu a barvu řešte až ve druhé řadě.

Jak vyladit k dokonalosti posezení na zahradě

Většina lidí tráví spoustu času v práci a volna je málo. Proto se čím dál tím důkladněji zaměřují na kvalitu chvil volna, které mohou trávit s rodinou a přáteli. K tomu patří i zahradní posezení spojené se zábavou, odpočinkem či třeba grilováním.

Výsadba rajčat

Je už čas na sázení rajčat?

Chtěli byste sklízet šťavnatá červená rajčata a užívat si jejich sladkou chuť? Pak pomalu začněte s jejich výsadbou. Přečtěte si tipy a rady, jak vypěstovat ta nejlahodnější rajčata.

Komáři

Které rostliny odradí komáry na vaší zahradě?

Zatímco teplých dní je už dostatek, teplé večery se teprve blíží – a nikdo nechce, aby mu příjemné posezení na zahradě znepříjemnili komáři. Ti vás budou obtěžovat při grilování, sezení na terase, v létě pak při večerním koupání v bazénu. Věděli jste...

Sekání trávy na zahradě

Sekání trávy: Kdy začít a jak pokračovat?

Pravidelným sekáním trávníku na vaší zahradě dosáhnete jeho lepší fyzické kondice – vytvoříte hustý koberec s dostatečně silnými kořeny, bude mnohem odolnější proti vnějším vlivům (suchu a plevelům), nemluvě o tom, že bude vypadat lépe než kdy dřív....

Masožravé rostliny

Základní zásady pro pěstování masožravých rostlin

Líbí se vám masožravé rostliny, ale bojíte se, že jsou příliš náročné na pěstování? Opak je pravdou! Některé druhy masožravých rostlin jsou dokonce odolnější než klasické pokojovky. Poradíme vám, jak na jejich pěstování.

Borovice kleč přinese kousek lesa na zahradu

Při výběru vhodné dřeviny jsme mnohdy omezeni prostorem, který nám říká pane. Ale i na menší zahradě si můžete dopřát kousek lesa v podobě nízké borovice kleč.

Vybíráme správný rýč

Víte, že rýče jsou různé? Nejde o výrobce, ale o jejich tvar, zahnutí, určení. Pojďme si je představit a říct si, na co a pro koho jsou určeny. Jak vybrat správný rýč?

Kustovnice čínská

Jak pěstovat kustovnici čínskou neboli goji

Kustovnice čínská neboli goji je už po několik staletí neoddělitelnou součástí tradiční čínské medicíny. U nás se drobné plody podobné brusinkám používají jako přírodní antioxidant. Kustovnici si můžete jednoduše vypěstovat i doma. Poradíme vám, jak...

Klíště

Jak se zbavit klíšťat na zahradě

Sezona klíšťat začíná většinou během března a dubna, nejvíce však potrápí v průběhu léta. Tito malí tvorové by byli neškodní, nebýt nemocí, které přenáší. Víte, jak jinak se před nimi můžete chránit než použitím repelentů? Můžete je nějak zlikvidovat...

Rozmarýn

Rozmarýn: Jeho pěstování je snadnější, než si myslíte

I když je název rozmarýnu zavádějící, rozhodně není rozmarný – jeho pěstování je o dost jednodušší, než se může na první pohled zdát. Jak tuto nenáročnou bylinku pěstovat, co ke svému růstu potřebuje, a co jí naopak uškodí?

Dracéna

5 květin do kanceláře, díky kterým se budete lépe soustředit

Chtěli byste si zútulnit kancelář, aby se vám v ní lépe pracovalo? Pořiďte si interiérové květiny. Nejenže prostor zpříjemní, pomohou také zvýšit soustředění a produktivitu. Poradíme vám, jakým rostlinám dát v kanceláři zelenou.

Trubač kořenující je fantastická popínavka

Atraktivní liána své pěstitele skutečně chytne a nepustí. Z pohledu květů totiž jde o jednu z nejkrásnějších popínavek, která navíc roste bujně. Pokud potřebujete zamaskovat méně vzhledný kout na zahradě, nemusíte už hledat jinou rostlinu.