Slunečník Ravenna v antracitovém odstínu, s boční konstrukcí.

Otravné slunce? Nevadí, pořiďte si slunečník! (2. díl)

Sluníčko máme všichni rádi, ale všeho moc škodí. A i když nemáte na zahradě pergolu, neznamená to, že si musíte při pití kávy v plenéru přivodit úžeh. Stačí si vybrat slunečník a máte po problému. A my vám s výběrem pomůžeme. Dnes se zaměříme na pota...

Kvalitní slunečník musí odolat větru, dešti i UV záření.

Otravné slunce? Nevadí, pořiďte si správný slunečník! (I.)

Sluníčko máme všichni rádi, ale všeho moc škodí. A i když nemáte na zahradě pergolu, neznamená to, že si musíte při pití kávy v plenéru přivodit úžeh. Stačí si vybrat slunečník a máte po problému. A my vám s výběrem pomůžeme.

Už takhle můžou vypadat stromy třeba pět šest let po "sklizni".

Jednou zasadíte a pak už jen kácíte a zadarmo topíte. To je pařezování

Protočily se vám „panenky“ kvůli účtům za dřevo, kterým topíte? V budoucnu se to zlepší, když si založíte "pařezový" remízek z listnatých dřevin. Vlastně půjde o přírodní perpetuum mobile. Až stromky pokácíte, z pařezů vyrostou nové.

Pažitka květy

Nevyhazujte květy pažitky. Skvěle chutnají a povýší vaše jídlo na umění

Jaro je v plném proudu a všechno začíná kvést. A to i pažitka, jejíž dutý stonek je nepostradatelnou součástí každé správné kuchyně. Málokoho však napadlo okusit také její květy či je přidat do jídla jako koření. V tuto dobu máte ojedinělou příležito...

Podlahy pro zvířata

Která podlaha je nejlepší na soužití se zvířaty?

Škrábance, šlápoty od bláta, chlupy a sem tam nějaká menší či větší nehoda dokáže v domácnosti natropit pěkné práce a mrzení. Totéž nevyhovující povrch pro vaše mazlíčky. Ať máte doma psa či kočku, potřebujete podlahu vhodnou pro domácí mazlíčky. V č...

Protrhávání ředkviček

Kdy je čas na protrhávání ředkviček?

Připravte si zahradnické rukavice a připojte se k nám. V dnešním článku odhalíme, kdy je ten pravý čas na protrhávání ředkviček a kdy je sít ven. Zajistěte, aby vaše ředkvičky byly nejzdravější a nejchutnější široko daleko!

Dno vyhloubené hlubší jamky vystlat čerstvě posečenou trávou, která produkuje teplo, a kompostem

Jestli chcete rajčata, tak je nejvyšší čas s nimi na záhon!

Chuť a vůně vlastnoručně vypěstovaných rajčat je s těmi z obchodu nesrovnatelná. Aby byla vaše letošní úroda bohatá, je potřeba vybrat kvalitní sazenice rajčat, najít vhodné místo pro jejich pěstování, počkat na správnou dobu pro venkovní výsadbu, řá...

Sázení brambor

Kopeme hluboko: průvodce sázením brambor

Přemýšleli jste někdy, jak hluboko byste měli sázet brambory? Tato otázka může znít trochu banálně, ale vězte, že je to klíčový krok k úspěšné úrodě! Připravte si lopatku, brambory a vydejte se s námi do světa zahradničení.

Vlnatka krvavá: škůdce jabloní

Zaútočila na vaše jabloně vlnatka krvavá? Jak ji poznat a co s tím

Vlnatka krvavá je mšice, která může potrápit vaše jabloně. Její kolonie jsou snadno viditelné – na pohled vypadají jako chomáčky vaty. Víte, jak před ní své stromy ochránit?

Lesní jahody můžete pěstovat i na zahradě

Vypěstujte si lahodné lesní jahody na zahradě

Lesní jahody jsou velmi oblíbeným ovocem – věděli jste ale, že kvůli nim nemusíte běhat po lesích? Jde o ovoce, které můžete pěstovat také na své zahradě. Tyto malé plody jsou bohaté na vitaminy a antioxidanty, proto je můžete jíst každý den. Zajímá...

Jaké maliny vybrat?

Žluté, nebo červené maliny?

Jste na rozcestí a nevíte, zda si pořídit na zahradu červené, nebo žluté maliny, tento článek vám pomůže se rozhodnout. Připravte se na zábavnou, ale odbornou jízdu!

Rostoucí maliny

Co dělat, aby se maliny příliš nerozrůstaly?

Vypadá to, že se vaše maliny rozhodly dobýt si všechno dostupné místo v zahradě? Nebojte, máme pro vás zbraně. Pokud pátráte po tom, jak zvládnout tuto bobulovou expanzi, pak je tento článek přesně pro vás!

Druhy jiřin

Víte, do jaké hloubky sázet jiřiny? Záleží na velikosti hlíz

Jiřiny patří mezi nejpopulárnější květiny. Nejsou pouze nádhernou ozdobou zahrad nebo teras, staly se také oblíbenou květinou do svatebních kytic. Jejich pěstování není náročné, a když se o ně budete správně starat, vydrží vám dlouhé roky.    

Nejjedovatější rostlina

Znáte nejjedovatější rostliny? Víte, že jedné se říká sebevražedný strom?

V tomto článku se seznámíte s nejjedovatější rostlinou na světě, zjistíte, co dělá rostliny jedovaté, jakým keřům byste se měli vyhnout a které pokojové rostliny by mohly být nebezpečné pro vás a vaše mazlíčky.

Bez černý sice roste všude, ale ten, který si vypěstujete sami, vám bude přinášet větší radost.

Bez černý roste snad všude. Přesto se ho vyplatí pěstovat. Proč?

Zdá se vám přitažené za vlasy pěstovat něco tak obyčejné jako bez černý? Zkusíme vás přesvědčit o opaku. Známe totiž nejméně 5 důvodů, proč byste to měli udělat.

Kruhy sestavené na trávníku do schématu společenské hry Člověče nezlob se

Zahradní chodníčky. Choďte po nášlapech z teraca či betonu

Teracové a betonové nášlapné kruhy jsou vhodnou alternativou ke klasickým chodníčkům na zahrady. Nebudete se muset po dešti potýkat s rozmoklým a blátivým terénem, zahrada s kruhovými nášlapy navíc získá na atraktivitě.

Motyka a výběr

Není motyka jako motyka. I tak banální nástroj má různá určení

V tomto článku se podrobně zaměříme na výběr a srovnání motyk pro vaši zahradu. Pomůžeme vám najít motyku, která vám bude při zahradničení práci opravdu usnadňovat.

Množení kosatců

Jak množit kosatce rychle a jednoduše? Poradíme!

Zahrada v podhorské vesničce se neustále proměňuje

Když současní majitelé koupili více než stoletý kamenný dům v podhorské vesničce, místo si zamilovali a moc dobře věděli, že se sem budou za krásnými výhledy i klidem rádi vracet. Během pětadvaceti let se jejich zahrada proměnila v poklidný mix moder...

Oválná oranžová skvrna - detail

Rez hrušňová vám může zničit stromy. Musíte s ní tvrdě zatočit

Rez hrušňová (Gymnosporangium sabinae), známá také pod názvem obnaženka hrušňová, je houbovitá choroba hrušní, která se může objevit počátkem léta na listech.

Péče o rebarboru

Urychlete sklizeň rebarbory jednoduchým a levným trikem

Rebarbora čili reveň kadeřavá je skvělou netradiční přísadou do buchet a koláčů. Na plody naší snahy a péče se u ní můžeme těšit ze všech druhů zeleniny nejdříve v roce. Výsadba rebarbory sice už začala, sklizeň však můžete urychlit jednoduchým trike...