Podzimní péče

Než škůdci na stromech zalezou, tak jim dejte pořádnou dávku postřiku

Už jste zahlédli první spadané listy, a tím vám došlo, že léto je oficiálně za námi? Teď nastává to pravé roční období, kdy se naši zelení přátelé na zahradě připravují na dlouhý, chladný spánek. Ale pozor! Přesně v tuto chvíli se škůdci a nemoci plí...

Příprava dřeva na zimu. Rychle, levně, efektivně

Chladné období i čas trvalého topení v kamnech se blíží. Majitelé domů by měli mít zásoby proschlého palivového dřeva a myslet i na další sezonu. Polena ze stromů pokácených letos by se totiž do plamenů přikládat neměla.  

Řez ovocných keřů po sklizni je důležitý

Teď musíte ovocné keře prořezat. Ale pozor! Ne všechny

Ovocné keře potřebují dostatek péče, aby se vám příští rok odměnily stejnou, ne-li větší úrodou. Pro mnohé druhy je nyní zásadní řez. Pojďme se spolu podívat, jak ho správně provést a které keře se neprořezávají.

Září na zahradě

Zářijová sklizeň: Co sbírat a co nechat na zahradě

V září si zahrada obléká svoje nejlepší šaty a nabízí hojnost plodů, které je třeba správně vysbírat. Zjistěte, jaké plodiny sklízet a které je lepší nechat ještě chvilku "dozrát na keři". Nenechte si uniknout tipy, jak vytěžit maximum z vašeho zahrá...

Nedělejte tyto chyby při trhání plevele

Tyhle chyby při odstranění plevele nedělejte. Jinak se ho nezbavíte

Odstraňování plevele patří k méně oblíbeným aktivitám všech zahrádkářů. Věděli jste ale, že pokud děláte některou z níže uvedených chyb, zbytečně si boj s plevelem zhoršujete a prodlužujete?

Září je ideální pro pěstování tulipánů

Neváhejte a sázejte tulipány, ať přežijí zimu!

Pořídili jste si ty nejkrásnější cibule a zvolili vhodné stanoviště? Pak už stačí jen počkat pár dní a pustit se do pěstování tulipánů. Poradíme vám, jak na to – snadno, rychle a úspěšně.

Motyka na zahradu

Sekej, kopej, sklízej: těchto 10 nástrojů na zahradě potřebujete neustále

Přemýšlíte o založení zahrady, nebo chcete svou současnou zahradu dostat na novou úroveň? V tom případě je tu 10 nástrojů, které jsou pro vás absolutní nezbytností. A nebojte, těžká technika ještě nepřijde na řadu, tady mluvíme o základních kamenech...

Podzimní řez stromů

Nastal čas na podzimní řez ovocných stromků. Jak na to?

Přestože se řez provádí na jaře před růstem nových listů, ovocné stromy a některé okrasné keře potřebují sestříhat na podzim. Podzimní řez se provádí u starších stromů, kdy se odstraní suché, odumřelé či nemocné větve. Mladý strom potřebuje jen zkrát...

Zahrada v Lysolajích

Vytěžená pískovna se změnila v pestrou a celoročně atraktivní zahradu

Velký pozemek znamená spoustu prostoru a možností, ale také náročnou práci s velkým měřítkem. V Lysolajích se během let v místech, kde byste dříve bujnou zeleň jen těžko hledali, zrodil velkorysý zahradní projekt.  

Hlavní příčinou, proč se listy monstery začínají kroutit, je příliš nízká vlhkost substrátu.

Listy monstery se kroutí? Měli byste zasáhnout

Monstera je nádherná a velmi oblíbená pokojová rostlina, kterou může doma pěstovat každý. Její nádherné listy jsou tím, proč si ji pořizujeme. Monstera samozřejmě potřebuje správnou péči, aby zůstala zdravá. Jakmile se rostlině začnou kroutit listy,...

Brokolice pěstování

Od semínka až k večeři: Pěstování brokolice od A do Z

Pěstování brokolice může být jednoduché i zábavné. V tomto článku se podrobně seznámíme s tím, jak brokolici vypěstovat od semínka až po sklizeň. Nabídneme vám praktické tipy a rady, jak dosáhnout toho, aby vaše brokolice byla zdravá a chutná.

Zázvor pěstování

Pěstování zázvoru doma: Krok za krokem!

Chcete okořenit svůj život? Proč s tím nezačít doslova? Představujeme vám kroky, jak pěstovat zázvor přímo v pohodlí vašeho domova!

Co v září na zahradě

Na co nezapomenout v září na zahradě!

Září nám přináší směs vůní léta a vánků podzimu. Než se ale podíváme na větve stromů plné barevných listů, pojďme se zaměřit na to, co všechno potřebuje naše zahrada, abychom ji připravili na chladnější období.

Vřetenuška motýl

Jedovatý motýl na českých loukách? Poznejte vřetenušku!

Ostýcháte se štírů nebo hadů, ale motýly považujete za bezpečné? Opak je pravdou! Ano, i v České republice se můžeme setkat s jedovatými motýly. Seznamte se s vřetenuškou, která kromě krásy skrývá i zajímavý obranný mechanismus.

Podzimní výsadba

Podzim přeje výsadbě víc než jaro. Neprospěte ho!

Přišel podzim a s ním i ideální doba pro výsadbu stromů a keřů. Chcete mít zahradu, o které si bude povídat celá čtvrť? Pojďte se podívat na naše tipy, jak na to!

Udělat hmyzí hotel není těžké. Podívejte

Hmyz potřebuje bydlet. Na vesnici si asi svůj příbytek najde sám. Ale ve městech a jejich aglomeracích je docela dobré jim postavit jejich vlastní ubytování. Jak postavit hmyzí hotel? Máme tu návod na jednoduchý hotel, tipy na výplň i to, jak ho udrž...

Sedačky a křesla modulové sestavy Solanas od Gandia Blasco si každý poskládá, jak chce.

Babí léto na terase? Jaký má být ten správný nábytek, aby vydržel?

Venkovní posezení je zásadní pro každý prostor, jak zahradu, tak terasu nebo balkon. To se nemění. A co je trochu jinak? Trendy. Nepreferují jenom barvy, tvary či materiály, ale také myšlenky. A tou hlavní je udržitelný přístup. Jak s ním prakticky n...

Barevné dýně a svíčky dodávají zahradě útulnou atmosféru, ideální pro podzimní večery.

Udělejte svou zahrádku pohádkově nádhernou i v září

Chcete, aby vaše zahrada zářila barvami i v podzimních měsících? Vytvořte si krásnou podzimní zahradu plnou sezónních květin a rostlin, která vás potěší až do prvních mrazíků.

Ginkgo biloba

Předejděte podzimní únavě s těmito bylinkami

Podzim je za rohem a vy se bojíte, že spolu s ním přijde i každoroční podzimní únava? Zkuste to s bylinkami! Zklidní mysl a pomohou vám nakopnout energii, která během tohoto období často dochází.    

Množení ovocných stromů

V září je poslední možnost naočkovat broskvoně. Jak na to?

Nyní je ten správný čas na očkování broskvoní. Je to jeden ze způsobů štěpování, kterým lze množit oblíbenou broskvoň. U broskvoní a meruněk se provádí očkování právě na přelomu srpna a září, kdy je nejlepší čas na uchycení.

Brslen Fortuneův ‘Emerald’n Gold’

U keřů s krásnými listy nemusíte čekat na květ. Jsou nádherné celý rok

Krásné barvy nejsou jen výsadou květů, zdobí i dřeviny s dekorativními listy. Zatímco s květy se většinou rozloučíte už po několika dnech či týdnech, listy vydrží mnohem déle.