Jahody na balkon

Jak pěstovat jahody na balkoně

Bydlíte v bytě a chybí vám zahrádka, na které byste si vypěstovali jahody? Žádný strach! Pokud máte balkon, můžete si vypěstovat jahody v truhlíku. Poradíme vám, jaká odrůda jahod je nejlepší a jak se o ně starat.

Mšice

Rostliny, které bojují proti mšicím

Nejčastěji se vyskytujícím škůdcem na zahradě jsou mšice – ty jsou schopny napadnout téměř jakýkoliv rostlinný druh. Věděli jste, že vás mohou překvapit nejen na zahradě, ale také doma? Z rostlin sají šťávu, a připravují je tak o živiny. Nemluvě o je...

Kompost

Jak založit kompost na zahradě

Téměř každý majitel zahrady si někdy položí otázku, zda by neměl založit kompost. Pokud patříte k těm, které od toho odrazuje vidina složité péče, zápachu a nehezkého vzhledu, můžeme vás uklidnit. Založit kompost je jednoduché.

Druhy substrátů

Jak vybrat správný substrát pro vaše rostliny

Vypěstovat zdravé rostliny vyžaduje kromě vhodné péče také správný výběr zeminy. V zahradnictvích a hobby marketech najdete spoustu druhů substrátů. Víte, jaké jsou mezi nimi rozdíly a jak vybrat ten správný?

Jednou strom, jindy keř aneb Jak pěstovat střemchu obecnou

Její květy na jaře vyhledávají včely a plody na podzim zase ptáci. Vás může těšit oboje a třeba i ještě něco navíc. Střemcha obecná totiž není náročná ani na půdu, ani na výběr stanoviště. 

Rez na hrušni

Zbavte se rzi hrušňové. Víme, jak na to!

Rez hrušňová je houbová choroba, která se šíří velmi rychle. I proto s ní musíte začít bojovat hned, jakmile si všimnete prvních problémů. Přesto vás musíme varovat, že neexistuje nic, co by vás této choroby spolehlivě zbavilo. Nejlepším řešením je o...

Stálezelené trvalky

Stálezelené trvalky: Které pěstovat a jak se o ně starat

Ačkoliv vypadají kvetoucí rostliny na zahradě dokonale, kvetou jen v omezené době. Po zbytek roku by tak měly vaši zahradu zdobit také stálezelené trvalky, které se postarají o to, že bude vaše zahrada hezká po celý rok.

Calathea

8 pokojových rostlin, které nepotřebují světlo

Koupelny, chodby nebo schodiště často nemají dostatečné množství světla, a proto se některým druhům rostlin na takových místech nedaří. Je tedy třeba vybrat vhodné pokojovky, které nepotřebují světlo, a i přesto krásně porostou. Které to jsou?

Olše lepkavá miluje vodu

Vlhkomilnou olši lepkavou nejčastěji uvidíte na březích potoků a řek a v lužních lesích, přesto ani amatérští zahrádkáři o ni nemusí zůstat ochuzení. Podstatné však je mít na větším pozemku opravdu dostatek vláhy.

Akumulátor Kärcher

Jak pečovat o akumulátory zahradního a ručního nářadí

Vytáhli jste po zimě aku šroubovák nebo plotostřih na akumulátor a on vydržel sotva polovinu toho, co minulý rok? Pak jste se dopustili chyby při jeho skladování.

Kadeřavost broskvoní

Kadeřavost broskvoní: Jak je ochránit?

Máte na zahradě broskvoně? Pak si dejte pozor na kadeřavost broskvoní, jednu z nejnebezpečnějších chorob, které mohou vaše stromy poškodit – bez ohledu na jejich věk či odrůdu. Dnes vám řekneme, jak broskvoně před kadeřavostí dokážete ochránit.

Pěstování

Střídání plodin při pěstování ke zvýšení úrody

Patříte k milovníkům práce na zahradě? Rádi pěstujete zeleninu, ovoce či bylinky? Pak vám doporučujeme zaznačit si, kde co vypěstujete. V dalších letech je pak vhodné plodiny střídat.

Mangovník

Jak doma vypěstovat mango

Mango je jedno z nejchutnějších druhů exotického ovoce. Věděli jste ale, že zužitkovat můžete i jeho pecku? Dá se z ní totiž jednoduše vypěstovat i nádherný mangovník. Jak na to? Máme pro vás podrobný návod.

Měsíček lékařský

Rostliny umí předpovídat počasí. Které to jsou?

Mezi rostlinami bychom jen těžko hledali nějaké, které nejsou ničím zajímavé. I ty nejobyčejnější druhy umí překvapit. Existují léčivé rostliny, ale i takové, které umí předpovídat počasí. Podívejte se, které to jsou.

Magnolie jako živý obraz v zahradě

Pokud bychom měli okrasné dřeviny hodnotit podle vzhledu, pak magnolie v květu patří na stupně vítězů. A když dodáme, že pěstování zvládne i začínající zahrádkář, kdo by odolal?

Vertikutátor

Vybíráme nejlepší vertikutátor

Příští týden se sice má vrátit zima, ale až zase odejde, už bude nejvyšší čas se postarat o trávník, aby byl čistý, bez plísně a silný. Základním pomocníkem je vertikutátor.

Nízkokalorické ovoce a zelenina

Které nízkokalorické ovoce a zeleninu jíst, když chcete zhubnout?

Spousta dietních opatření káže vyřadit z jídelníčku ovoce. Je to především kvůli vysokému obsahu jednoduchých sacharidů, které zvyšují hladinu cukru v krvi a podporují chuť k jídlu. Máme pro vás ale tipy na nízkokalorické ovoce a zeleninu, kterou můž...

Tchýnin jazyk

5 tipů na pokojové rostliny čistící vzduch

Pokojové rostliny si do bytu pořizujeme zejména proto, aby nám vytvořily útulné a příjemné prostředí. Věděli jste ale, že pomáhají vyčistit vzduch a zlepšují tak kvalitu vašeho spánku?

Atraktivní zlatice není zlatý déšť

Tuto okrasnou dřevinu někdy zbytečně podceňujeme, zdá se jí být všude plno. Ale až si na zahradu vysadíte zlatici, teprve oceníte, jak vám zlepší každé jaro záplavou žlutých květů.

Akumulátorová vyvětvovací pila

Další pomocníci pro jarní zahradu

Co všechno budete potřebovat za nářadí na své zahradě takhle na jaře? Určitě hrábě, nůžky, rýč… A taky spoustu elektrických či benzinových strojů, které práci ulehčí.

Sázení zeleniny

Kdy je správný čas sázet zeleninu

Začalo jaro a zahrádkářům začíná oblíbené, ale zároveň velmi pracné období. Nastal totiž čas sázet zeleninu! Poradíme vám, kdy sázet které druhy zeleniny.