Hořice zvou na vánoční výstavu

Půvabná výstava o vánočních tradicích v Podkrkonoší je hlavně na koukání, ale také ji můžete brát jako ukázku řemesel tradičních pro tuto oblast. Budete-li někde poblíž, stavte se v Městském muzeu a galerii Hořice.

Výstava Střechy Praha

Veletrh Střechy Praha 2022 naživo a v tradičním termínu

V těchto dnech probíhá intenzivní příprava 23. ročníku stavebního veletrhu Střechy Praha, který proběhne v termínu 10.–12. 2. 2022 na výstavišti v Praze-Letňanech, v souběhu s veletrhy Solar Praha a Řemeslo Praha.

Nové knihkupectví v Číně

Knihkupectví, které vám vyrazí dech

Nakupování knih patří pro řadu z nás k těm nejoblíbenějším činnostem. Probírat se dlouhými řadami nových i starších výtisků navíc můžete na pozoruhodných místech. Jedním z nich je i nově otevřené knihkupectví Dujiangyan Zhongshuge v Číně.

Dům Matta Damona v Los Angeles

Matt Damon prodal své krásné sídlo ředitelce společnosti Warner Bros.

Slavnému oscarovému herci Mattu Damonovi se skoro po roce konečně podařilo prodat svůj dům v Los Angeles za 18 milionů dolarů.

Výstava betlémů v Muzeu Karlova mostu

V neděli 28. listopadu vás zveme na slavnostní otevření výstavy betlémů v prostorách pražského Muzea Karlova mostu. Je kouzelná a potrvá až do počátku února příštího roku.

Finalista kategorie Rekonstrukce Interiéru roku 2020, a to rekonstrukce bratislavského panelového bytu architekta Alana Prekopa

Interiér roku: nový rok, nová kategorie

Anketa o Interiér roku vstupuje do dalšího ročníku. Ten bude trochu jiný, protože nabídne novou kategorii, která reflektuje požadavky obyčejných lidí, kteří hlasují. A tak se jmenuje Soukromý interiér – nízkonákladové bydlení.

Habitat 67, Montreal, Kanada

Nejpodivnější stavby světa

Na světě je spousta unikátních staveb, včetně netradičních restaurací, jedinečných chrámů a neobvyklých muzeí. My jsme pro vás vybrali 9 nejpodivnějších budov. Posuďte sami, zda patří mezi kýče, nebo moderní architekturu.

Pronajatý dům Renée Zellweger

Renée Zellweger si pronajímá dům za 30 tisíc dolarů měsíčně

Jedna z nejslavnějších hereček Renée Zellweger si pronajímá za 30 000 dolarů pětipokojový dům, který se nachází naproti domu jejího přítele Anta Ansteada.

Možnosti odmítnutí dědictví

Dědictví máme většinou spojené se zbohatnutím, realita ale může být poněkud jiná. Předmětem dědictví totiž mohou být například i dluhy. Každopádně někdy přijde dědicům nejvýhodnější případné dědictví odmítnout. Jaké jsou možnosti odmítnutí dědictví?

Adventní věnec 1

Podrobný návod: Udělejte si sami adventní věnec II.

Minule jsme si udělali korpus pro věnec a dnes vás naučíme, jak se takový věnec zdobí. Není to nic těžkého. Záleží hlavně na vaší fantazii.

Adventní věnec 1

Podrobný návod: Udělejte si sami adventní věnec I.

Adventní věnec je u nás nedílnou součástí vánočních zvyků. Čtyři svíčky zapalované v každý adventní víkend si můžete připravit sami. Dáme vám podrobný návod, jak na to.

Radek Pilař je autorem nesmrtelného Večerníčka.

Retrospektivní výstava Radek Pilař 90

Radka Pilaře jistě znáte jako autora oblíbeného večerníčku O loupežníku Rumcajsovi, nicméně tento výtvarník, ilustrátor a průkopník multimediální tvorby netvořil jen pro děti. Více vám prozradí jeho retrospektivní výstava.

 Urban Kindness

Design pro veřejný prostor

Jak drobná architektura a design může jednoduše obohatit veřejný prostor, ukazuje i drobné dílo z města Seminário v Brazílii. Jde o soukromou zahradu, kterou dal vlastník k dispozici městu, aby ji mohli využívat všichni.

Smuteční obřadní síň v Břeclavi je světová

Prostor, světlo a čistota, takto stručně, a přitom trefně se dá popsat Smuteční obřadní síň v Břeclavi. Je natolik zajímavá, že před několika dny vyhrála v soutěži Saint-Gobain International Gypsum Trophy.

Treehotel

5 nejúžasnějších ubytování na stromě

Také jste jako malí toužili po domečku na stromě? Splňte si svůj dětský sen! Ubytujte se v designovém treehouse v korunách stromů. V ČR jich najdete celou řadu. My pro vás máme 5 tipů na ty nejúžasnější z celého světa.

Scholzův mlýn je ideální pro partu přátel nebo dvě tři rodiny.

Víkend ve mlejně

Kdysi se tady skutečně mlelo obilí a dnes můžete na několika úžasných místech strávit víkend nebo i delší čas. Vítejte v Scholzově, Hejlově a Krumlovském mlýnu.

Rezidence Hilary Swank

Hilary Swank prodává svou rezidenci v Los Angeles za 10,5 milionu dolarů

Slavná oscarová herečka prodává svou rezidenci v jedné z nejlepších čtvrtí v Los Angeles s dechberoucím výhledem na oceán a plně vybaveným kinem.

dědické řízení

Jak probíhá dědické řízení

Jste v situaci, že vám zemřel někdo blízký, a kontaktuje vás notář ohledně dědického řízení. Co můžete očekávat a jak takové dědické řízení vlastně probíhá?

THE ARC AT GREEN SCHOOL BALI - IBUKU

Architecture MasterPrize: ta nejlepší architektura za rok 2021

Jedna z nejmladších architektonických cen na světě je Architecture MasterPrize (AMP). Tohle je teprve šestý ročník. Přesto má už ve světě zvuk. Porota složená z renomovaných odborníků, architektů a akademiků rozhodla o těch nejlepších projektech za r...

Digitální totem

Design, historie a informace v moderním totemu

Architizer A+Product Awards je jedna z prestižních architektonických cen. V kategorii krajina ji získalo letos LPA Studio za svůj návrh elektronického totemu pro Kanárské ostrovy.  

Netradiční virtuální výstavní pavilon

Budoucnost zelené architektury najdete ve virtuální realitě

Jak může vypadat pokrok v architektuře a stavebnictví v rámci udržitelného rozvoje? Chcete vidět příklady? Pojďte se sami podívat do zajímavého projektu virtuální výstavní síně.