Jon Bon Jovi prodal svůj newyorský byt za půl miliardy

Jon Bon Jovi prodal svůj newyorský byt za půl miliardy. Pojďte se do něj podívat

Americký zpěvák a herec Jon Bon Jovi prodal svůj byt ve West Village v New Yorku za 22 milionů dolarů. S obytnou plochou 367 metrů čtverečních jsou zde 4 ložnice a 3,5 koupelny. 

Tree house Emanuel s výhledem na Ještěd

Víkend na větvi. Ubytování v tree houses nabízí netradiční zážitek

Vrátit se do dětství nebo se aspoň na chvíli odstřihnout od civilizace můžete mnoha způsoby. Třeba tím, že strávíte víkend či delší čas v některém stromovém domku. Najdete je v Čechách i na Moravě.

Přivítejte léto levandulí. Kde to bude stoprocentně vonět?

Proč jezdit za levandulí do Provence, když u nás máme spoustu krásných polí s touto aromatickou bylinkou. Už jen možnost postát ve společnosti keříků levandule působí jako balzám na duši. A komu to nestačí, tomu nabízíme několik zážitků navíc.

V letošním designu nesmí chybět zářivé kontrasty

Design: Kontrasty a mnoho barev. Takto vypadá letošní design nejen v interiéru

Pastelovým až pudrovým barvám odzvonilo – minimálně na letošní léto. Nyní hrají prim kontrastní kombinace odvážných a zářivých barev. Když si na ně netroufnete ve velkém, můžete to zkusit v podobě designových doplňků a dekorací.

Pocta Vladimíru Boudníkovi, oblast Palmovky

Landscape festival osvěžuje Prahu

Jak se čtyři pražské dopravní a infrastrukturní oblasti proměnily v místa, kde si umění podává ruku s architekturou ve veřejném prostoru? Přijďte se podívat.

Nejkrásnější zoo

5 nejkrásnějších zoologických zahrad v Česku

V Česku se nachází spousta krásných zoologických zahrad a každá se specializuje na jiné druhy zvířat. Které patří mezi ty nejkrásnější? 

Příspěvek na elektřinu a plyn

Úsporný tarif. Co to je a komu pomůže s placením energií?

Hned po pětitisícovém příspěvku na děti stát začíná plánovat další pomoc – tentokrát s drahými energiemi pro domácnosti, které využívají elektřinu, plyn, ale i centrální teplo. Vláda bude také do konce příštího roku platit za spotřebitele a firmy pop...

Zámek Jezeří objevíte v Krušnohoří.

Tři zámecké tipy. Proč vyrazit na Jezeří, do Buchlovic a na Dobříš?

Léto přeje turistice, tak proč nespojit svůj výletní cíl s některým naším zámkem. Tentokrát jsme pro vás vybrali tři objekty, které jsou svým způsobem jedinečné.

Pivovarské muzeum v Hanušovicích nedávno otevřelo novou expozici.

Pozvánky za historií pěnivého moku

Hlavním tématem našich pozvánek je tentokrát netradičně pivo. Jednu novinku pro vás chystají v Plzni a druhou už otevřeli v Hanušovicích.

Nejkrásnější zoo na světě

Nejkrásnější zoologické zahrady na světě

Patříte k milovníkům pestré fauny a zároveň rádi cestujete? Máme pro vás pár zajímavých tipů. Jsou to nejkrásnější zoologické zahrady světa, mezi které patří i ta v České republice.

Příspěvek na dítě

Vláda schválila příspěvek 5000 Kč na děti. Jaké jsou podmínky?

Zatímco část rodičů dostane příspěvek ve výši 5 tisíc korun automaticky, další si o něj musí zažádat. Připravte se také na to, že proti novému návrhu bude posuzování příjmů o něco přísnější. Co vás čeká?

Britney Spears si den po svatbě koupila nové sídlo v Kalifornii za 280 milionů

Britney Spears si den po svatbě koupila nové sídlo v Kalifornii za 280 milionů

Slavná zpěvačka Britney Spears a její manžel Sam Asghari, den po velkolepé svatbě, koupili zbrusu nový dům v Calabasasu v Kalifornii za 11,8 milionu dolarů. 

S vínem v ruce a za zády s chrámem sv. Mikuláše vám bude Znojmo chutnat..

Znojmo nejsou jenom víno a okurky, ale také pivo, historie a zábava po celé léto

Ve Znojmě můžete obrazně i doslova ochutnávat všechno. Ať sem přijedete single, nebo s dětmi, s partou třicátníků, případně s prarodiči, nikdo se nebude nudit.

Křeslo Kangourou Jeana Prouvého

Nenápadné, ale přesto dokonalé. Takové je tohle designové křeslo

Návrhy designéra Jeana Prouvého byly vždy minimalistické, nenápadné a dokonale technicky zpracované. A přesně taková je i nová edice křesel, která představila Vitra ve spolupráci s dcerou tohoto francouzského designéra, Catherine Prouvé.

Festival Industry Open zve k návštěvě

Festival Industry Open láká zvídavé návštěvníky, aby poznali zajímavé technické objekty, památky a místa Plzně. Kromě prohlídek vás čekají třeba i zážitkové jízdy historickými vozidly. 

Hrad Křivoklát

7 nejkrásnějších hradů a zámků, které musíte v létě navštívit

V České republice se nachází spousta krásných hradů a zámků, které střeží nejrůznější stezky a města. Které ale patří mezi ty nejkrásnější? Inspirujte se jimi níže a vyrazte s rodinou na výlet.

Peníze

Vyšší životní minimum? O jeho výši rozhodne vláda

K poslednímu zvýšení životního minima došlo 1. dubna – a to o deset procent. V tuto chvíli je jeho výše 4 250 Kč. Kvůli vysoké inflaci se však pravděpodobně znovu zvýší. O kolik? O tom rozhodne vláda.

Hugh Jackman prodává svůj newyorský triplex za miliardu korun

Hugh Jackman prodává svůj newyorský triplex za miliardu korun

Herec Hugh Jackman prodává svůj byt ve West Village v New Yorku skoro za miliardu korun. Byt s obytnou plochou 1022 metrů čtverečních zabírá 3 patra, kde se nachází 5 ložnic a 5 koupelen. 

Svět knihy 2022 láká všechny generace

Milovníci literatury napříč žánry mají velký svátek. Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2022 probíhá na pražském výstavišti v Holešovicích až do 12. června.

Bylinková zahrada Lu & Tiree Chmelar se nachází ve Valticích, v místech bývalého zámeckého zahradnictví.

Tento víkend patří zahradám a parkům. Kam se vydat?

Nejste stavění na dlouhé túry, přesto byste rádi strávili víkend v přírodě? Pak si užijte Víkend otevřených zahrad. Nabídka je tak široká, že pomalu nebudete vědět, kam dřív skočit.

Preciosa Lighting

Křišťálová instalace, hudební nástroj, nebo osvětlení? Instalace zářila v Miláně

Composition in Crystal – přesně takto se jmenuje instalace od Preciosa Lighting, která zazářila na milánském Design Weeku. V rámci své expozice vyzývala své návštěvníky k interaktivní hře na svou světelnou instalaci, ta totiž nese prvky hudebního nás...