Tentokrát vám nabízíme knižní tipy pro malé děti, takže čtení jedině s vámi.

Čtení vás baví. Tentokrát nabízíme knižní novinky pro menší děti

Milé čtenářky a milí čtenáři, máme pro vás dobrou zprávu, dumazahrada.cz roste! Na základě vašich podnětů přidáváme více článků, abyste si náš web opravdu užili. Další novinkou jsou knižní tipy, protože víme, že čtení vás baví. Tentokrát jsme se zamě...

Krizová linka: Jak pomůže?

Když se začne svět hroutit: Jak vám může pomoci krizová linka?

Každý se někdy může dostat do situace, kdy si nebude vědět rady. Nebo bude prožívat něco, s čím by se potřeboval svěřit, ale má obavy z reakcí okolí. V takovém případě máte několik možností. Jednou z nich je využití krizové linky.

Máte nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Kdy vám stát nedá ani korunu v nezaměstnanosti? Těch případů je víc

Propustili vás z práce? Pak byste měli vyrazit na úřad práce a žádat o podporu v nezaměstnanosti. Věděli jste ale, že jsou situace, kdy ji nedostanete? Které to jsou? 

Důchodová reforma

Inflace a důchody: Jak se konkrétně mění vaše finanční situace?

Stát zvedl důchody, a to s účinností od června 2023. Jak se tato valorizace dotkla právě vás? Jaké jsou všechny změny?

Telč jako na dlani

Pohádková Telč, jak ji neznáte. Prohlídka zámku z paddleboardu a další nápady

Renesanční perla Vysočiny, moravské Benátky a město pohádek, to všechno je Telč. Jedno z našich nejkrásnějších měst opravdu nabízí zážitky all inclusive. Chcete historii, romantiku, unikáty, zábavu pro děti i pro dospělé? Tady najdete všechno.

Chcete soukromé kino doma i venku? Pomůže flexi projekční plátno

Léto přeje setkávání a užívání si rodiny a přátel doma, na zahradě nebo o dovolené. Třeba při sledování oblíbeného filmu. Abyste se nemuseli mačkat před televizní obrazovkou, hodí se vám mobilní projekční plátno Solo.

Versailles, Francie

Tyhle zahrady vám vyrazí dech. Jsou to ty nejkrásnější z Evropy

Máte rádi omamně vonící květiny či důmyslně vytvarované parky? Anebo máte slabost pro botanické zahrady? Vydali jsme se po Evropě a našli pro vás ty nejlepší zahradní skvosty. 

Food festivaly

Milujete jídlo? Máme pro vás tipy na fantastické food festivaly v Čechách

Sezona gastronomických festivalů je v plném proudu a opět se nabízí možnost ochutnat pod širým nebem nejrůznější speciality z domácí i zahraniční kuchyně. Kam můžete za dobrým jídlem a pitím vyrazit?

Víte, co je kontokorent?

Kontokorent: Jak tento nástroj funguje a proč byste ho měli znát

Kontokorent, jinými slovy povolený debet, vám umožní jít na vašem účtu do minusu. Díky tomu můžete pokrýt nečekané výdaje, na které vám momentálně chybí vlastní peníze. Jak přesně kontokorent funguje a proč byste jej měli využívat s opatrností?

Důchody se budou navyšovat

Mimořádná valorizace: Jak vysoký důchod vám bude chodit od června?

Mimořádná valorizace důchodů se stala aktuální. Navýšení by se mělo projevit již v červnovém důchodu. O kolik vám vzroste vaše penze? A o kolik by stoupla, pokud by zůstala původní vyšší valorizace?

Až umřete, necháte se zkompostovat?

Máte strach z toho, co se stane s vaším tělem po smrti? Co kdybychom vám řekli, že můžete doslova oživit zemi, když se stanete součástí přírodního cyklu? Představujeme vám revoluční „živou“ rakev, která promění lidské tělo v kompost!

Bolest páteře

Světově známý chiropraktik radí, jak se rychle a účinně protáhnout

Internet je plný rad a návodů. Dozvíte se na něm vše od toho, jak kvalitně jíst, vést zdravý životní styl, opravit rozbitou skříňku, obrousit sklo nebo jak se za pomocí jednoduchých cviků zbavit bolestí celého těla. Jak na to?

Ben Affleck a Jennifer Lopez koupili dům v Beverly Hills

12 ložnic a 24 koupelen. To je nový dům Jennifer Lopez a Bena Afflecka

Jennifer Lopez a Ben Affleck chodili po prohlídkách nejluxusnějších nemovitostí v Los Angeles dva roky. A konečně se jim podařilo najít bydlení snů! Jejich nový luxusní dům stojí v Beverly Hills. Pořídili jej za zhruba 60,85 milionu dolarů, tedy za 1...

Zlaté kašny v Plzni

Plzeň a pivo! Udělejte si výlet. A i děti si v západočeské metropoli užijí

Zajímá vás architektura, historie, gastronomie nebo hledáte vyžití pro děti? V Plzni najdete všechno.

Tvrz

Neuvěřitelná rekonstrukce středověké tvrze, kterou ocenili i odborníci

Tvrz Kobylků z Kobylí v Podolí představuje pozoruhodně dochovaný příklad panského sídla drobné šlechty z druhé poloviny 16. století. V roce 2017 byla dokončena dlouholetá obnova, která stavbě citlivě navrátila autentickou podobu a umožnila záchranu v...

Na víkend na kolo a také za vínem!

Spojte dvě příjemné věci v jednu a užijete si hezký víkend. Nejprve si dejte do těla na kole, pak se odměňte vínem. Pořadí můžete obrátit, pak to jen s množstvím skleniček nepřehánějte, a než šlápnete do pedálů, ještě se mrkněte, co zajímavého můžete...

Výstava masožravek Živé pasti probíhá v Olomouci.

Tohle je světový unikát! Kde můžete vidět nově objevenou masožravku?

Až do této neděle trvá populární výstava masožravek v Olomouci. Právě v rámci ní máte jedinečnou příležitost vidět zbrusu novou masožravku, která má celosvětovou premiéru. Objevili ji vědci z olomoucké Univerzity Palackého a jmenuje se láčkovka stydl...

Příruční zavazadlo: Jaké může mít rozměry?

Dovolená s příručním zavazadlem: na jaké rozměry máte právo

Protože se rozměry pro kabinová zavazadla u jednotlivých aerolinek liší, není možné koupit zavazadlo univerzálních rozměrů, které budete moct použít všude. A vzhledem k tomu, že poplatky za překročení limitů jsou mnohdy vyšší než cena samotné letenky...

Sázet druhově jednotné lesy se nevyplácí. Potvrzuje se to na celém světě

Revoluční desetiletý experiment ukázal klíč k prosperujícím lesům

Sázet lesy je dobrá věc, ale sázet je s různými druhy stromů je ještě lepší, alespoň podle nové studie, která vyšla 18. května a kterou provedli vědci ze Smithsonian Environmental Research Center (SERC) a The Nature Conservancy.

V pátek budou v pražské Stromovce svištět kosy. Zapojíte se?

Pokud si tento pátek opravdu přivstanete a dorazíte do pražské Stromovky, můžete se zúčastnit bohulibé akce. Tradiční senoseč se tu koná už podesáté.

Dubaj

Neuvěřitelná Dubaj. Za touhle architekturou stojí za to jet

Dubaj je známá především díky svým architektonickým pokladům v podobě elegantních mrakodrapů. Podívejte se, které stavby v Dubaji jsou nejdražší.