Budova Staré školy v Křižanech znovu ožívá.

Stará škola v Křižanech láká nejen na besedy. Čím je ještě zajímavá?

Kulturní památka poprvé znovu ožila letos v létě, v rámci Dnů lidové architektury. Teď na podzim se tu chystá série zajímavých besed. Ale to není vše, proč byste měli Starou školu v Křižanech navštívit.

Zpěvačka prodala dům 9x dráž, než ho koupila

Slavná popová zpěvačka Kylie Minogue prodala dům v Armadale (což je předměstí australského Perthu) za 1,75 milionů dolarů. Na to, že ho koupila za 185 000 dolarů, je to dobré, ne?

Vyplatí se koupě, nebo pronájem nemovitosti?

Češi chtějí bydlet ve svém, ovšem situace posledních let je často nutí měnit názor ve prospěch pronájmu. Jaká je realita trhu s bydlením a vyplatí se ještě koupit si vlastní byt?

Veletrh FOR ARCH startuje už 21. září 2021. A nebude sám

Uvažujete o novém bydlení? Nebo rekonstrukci stávajícího? Ale možná potřebujete jen něco do bytu. Inspiraci najdete na tradičním veletrhu For arch a souběžně probíhajícím veletrhu nábytku For interior.

Beehive

Finské nápady pro design svítidel

Světlo v interiéru určuje jeho pohodu. A tak je výběr světel velmi důležitý. Zajímavé novinky najdete třeba u finského studia Artek, kterému navrhl nové kolekce Alvar Aalto.

Pozvánka na výstavu: sochy a fotografie

Celý měsíc, až do 13. října, můžete v pražské Galerii Art Mozaika obdivovat tvorbu sochaře Martina Žáka a také fotografie, jejichž autorem je Tibor Honty. Co mají oba umělci společné?

Nejvyšší obytný dům v EU je konečně dostavěn

V letovisku Benidorm byla konečně dostavěna velmi kontroverzní stavba. Jmenuje se Intempo a se 198 metry jde o nejvyšší obytnou budovu v EU.

Do Luhačovic za architektem Dušanem Jurkovičem

Malebné moravské město proslavil zdejší unikát, léčivá voda z třetihor, a také kouzelné stavby architekta lidové secese. Co tu od něj můžete vidět?

Zpěvačka Rihanna má v Beverly Hills opravdu luxusní rezidenci.

Takhle vypadají koupelny celebrit

Luxusní byty a domy za miliardy korun mají svá soukromá, téměř tajná místa. Jsou to koupelny. Koupelny slavných, koupelny hvězd, koupelny VIP. Kdo by tam nechtěl nahlédnout?

Zapeklitá otázka dědictví. Kdo dědí a v jakém pořadí?

Dědictví je otázka, která otřásá mnoha rodinami a je také předmětem často hlubokých sporů. V případě, že neexistuje závěť nebo dědická smlouva, však zákon uvádí jasná pravidla, jak při dědění postupovat.

Návrh vítěze kategorie rodinných domů Josefa Kolaříka ze ze SPŠS Valašské Meziříčí

Jak si představují ideální dům studenti středních škol?

Výsledky už 12. ročníku soutěže o nejlepší projekt společnosti Wienerberger opět prokázaly, že zajímavé projekty nemusí tvořit jen renomovaní architekti. Co vymysleli středoškoláci?

Křesla Liisi Beckmann pro Zanota Karelia

Ženy a design. Historie podle Vitry

V designu ženy nezaostávají za svými mužskými protějšky. Jistě, známe hromady úžasných designérů, ale někdy oni sami s úctou vyjadřují svůj obdiv ženám – designérkám. A společnost Vitra jim pak vzdává hold.

Národní knihovna ve Vídni

7 dechberoucích knihoven světa

Knihovny jsou tu proto, aby uchovávaly a poskytovaly informace a vědění. Těžko očekávat, že něco takového může člověka uchvátit. A přesto. Pojďte se s námi podívat na sedm fantastických knihoven z celého světa.

Jídelna v bytě Voglových

Udělejte si výlet do Plzně po stopách architekta Loose

Užijte si některou z prohlídek Loosových interiérů v západočeské metropoli a seznamte se s tvorbou muže, který patří k průkopníkům moderní světové architektury. Jaká novinka vás tam navíc čeká?

Paris Hilton

Paris Hilton a její nový dům za 182 milionů korun

Není třeba se obávat, že by dědičce závratného bohatství a reality star Paris Hilton došly peníze. A to ani když si v Malibu koupila nový dům za 182 milionů korun.

Ilustrační foto

Hypotéku lze využít i na koupi pozemku

Toužíte po vlastním domě, ale z nejrůznějších důvodů jste si nevybrali z již hotových staveb, které nabízí náš realitní trh, a chystáte se stavět. V takovém případě musíte nejdřív pořídit vhodný pozemek. Pokud jste ho nezdědili či nedostali darem, če...

Pojďte v Brně na sukulenty

Máte rádi sukulenty a další exotické rostliny? Tak pojďte na prodejní výstavu do brněnské botanické zahrady.

Cyril Hanouna

Jak rekordně prodat nemovitost? Inspirujte se moderátorem Cyrilem Hanounem!

Francouzský televizní moderátor Cyril Hanouna si teprve před dvěma měsíci koupil sídlo v Los Angeles a již po tak krátké době dům prodal. Na prodeji vydělal více než 300 000 dolarů.

Carlos Santana

Legendární hudebník Carlos Santana prodává svůj harmonický dům v Tiburonu v Kalifornii za 5,7 milionu dolarů

Sídlo nacházející se severně od San Franciska v okrese Marin a nabízející nádherný výhled na most Golden Gate Bridge a panorama San Franciska bude mít nového majitele. Podívejte se s námi, kde slavný zpěvák téměř dvacet let žil.

Kate Beckinsale

Herečka Kate Beckinsale prodává svůj elegantní dům v Brentwoodu za 4 miliony dolarů!

Půvabná herečka se rozhodla po patnácti letech odstěhovat z Brentwoodu a na trhu se objevil její krásný stylový dům v Brentwoodu v Los Angeles. Částka, kterou za něj požaduje, je velmi rozumná na tamní poměry, takže nový majitel se jistě brzy najde....

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey prodává své dřevěné sídlo na ostrově Orcas za 14 milionů dolarů

Jedna z nejuznávanějších amerických televizních osobností, mediální magnátka Oprah Winfrey, se zbavuje jedné ze svých nemovitostí, nádherné rezidence na ostrově Orcas ve státě Washington na severozápadě Pacifiku.