Ve znamení nadcházející olympiády v Paříži se téma oblíbeného pořadu Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli točí okolo sportu. Společně s moderátory a jejich hosty můžete v neděli nahlédnout do historie tenisu a sportovní lukostřelby. Oba tyto sporty mají totiž něco společného – jejich cesta na olympijské hry byla poměrně složitá.

O účasti českých sportovců a zajímavé historii olympiády v pořadu hovoří Mgr. Tomáš Kočíb z Fakulty tělesné výchovy a sportu, zákulisí lukostřelby odhalí trenér Stanislav Vidím a zajímavosti o tenisovém vybavení prozradí šéftrenér LTC Český Krumlov Miroslav Faktor.

Jako sladkou odměnu za sportovní výkon si můžete připravit legendární wimbledonské jahody, které se na tamějších travnatých kurtech připravují už od roku 1877. Chutnat vám bude i další slavný anglický dezert s názvem Eton mess, v němž také hrají důležitou roli jahody, ale připravit ho lze i z jiných druhů ovoce.

Pořad Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli vysílá Česká televize v neděli v 18:25. A pokud díl nestihnete, najdete ho následně v iVysílání.

Co se v pořadu ještě dozvíte?

  • Jak vypadala první účast českých sportovců na olympijských hrách a v jakých disciplínách bojovali
  • Proč tenis zmizel z olympijských her
  • Z jakého dřeva se původně vyráběly luky
  • Na co se při výrobě tenisových raket používala ovčí střívka
  • Z čeho se připravují legendární wimbledonské jahody
  • Jakou roli hrál labrador při vzniku slavného dezertu Eton mess

Zdroj: Česká televize

Související články