Muhammad Ali, jedna z největších sportovních ikon historie, vlastnil tento úchvatný dům v období mezi lety 1979 a 1984. Postavený byl v roce 1916 pod dohledem architekta Johna C. Austina a nese štít slávy nejen díky své historii, ale i díky svému pozoruhodnému designu.

Historie a architektura domu

Dům se nachází v prestižní čtvrti Hancock Park v Los Angeles. Jedná se o sídlo, které zaznamenalo mnoho důležitých událostí a setkání během své existence. Dům, který byl postaven v roce 1916, je architektonickým klenotem díky svému stylu, který je inspirován italskou renesancí.

Zdroj: Youtube

Architekt John C. Austin, známý svou prací na budování ikonických struktur v Los Angeles, přinesl do tohoto domu prvky elegance a exkluzivity. S rozlohou 975 metrů čtverečních nabízí tento dům dostatek prostoru pro pohodlné a luxusní bydlení.

Interiér a vybavení domu jsou úchvatné

Prostorný interiér domu je zařízen prvotřídním vybavením a designovými prvky. Každý koutek domu září elegancí a sofistikovaností. Patří sem starožitné krby, francouzské empírové lustry a dovezený italský mramor. Vrcholným prvkem jsou vitráže navržené samotným Louisem Comfortem Tiffany.

Přízemí domu poskytuje prostor pro odpočinek a zábavu s velkou vstupní halou, zimní zahradou, salonem a dalšími místnostmi vhodnými pro setkávání s přáteli. V horním patře pak najdeme soukromé ložnice, kanceláře a samozřejmě luxusní apartmá s vlastním krbem a balkonem s výhledem do krásně upravené zahrady.

V domě proběhla důležitá setkání

Dům byl místem setkání mnoha slavných osobností. Mezi hosty, kteří prošli jeho branami, patří ikony jako Sylvester Stallone, Clint Eastwood, a dokonce bývalý americký prezident Barack Obama.

Prodej formou aukce

Tento výjimečný dům není k prodeji tradičním způsobem za pevně stanovenou částku. Místo toho bude nabízen formou aukce, která by měla skončit 15. května. Zájemci o tuto exkluzivní nemovitost mohou začít s nabídkami od osmi milionů dolarů a přihazovat až do uzavření aukce.

Zdroj: nypost.com, eu.usatoday.com

Související články