Beer&Grill Fest v Příbrami

První ročník festivalu Beer&Grill se uskuteční v sobotu 20. dubna. Představí návštěvníkům grilované lahůdky domácí i světové kuchyně, k nimž se budou podávat skvělá piva z malých pivovarů. Těšit se můžete na grilovaná žebra, selátko, burgery, klobásy, sýry, ryby a mnoho dalších specialit. Součástí akce je i doprovodný program pro děti.

Kdy: 20. dubna, 10:00-20:00
Kde: Příbram, Legionářů 400, před divadlem A. Dvořáka
Info: www.czefta.com

Komentovaná procházka tržnicí SAPA

Pražské tržnici SAPA se přezdívá Malá Hanoj a je unikátní v mnoha ohledech. Během komentované prohlídky se zkušeným průvodcem se můžete seznámit s vietnamskou kulturou a gastronomií. Získáte informace o areálu, projdete si obchody s potravinami a poznáte nové suroviny, navštívíte zdejší buddhistický chrám a ochutnáte šestichodové menu.

Kdy: 20. dubna, 11:00-14:00
Kde: SAPA, brána č. 3, Praha-Libuš
Info: prahaprochazkova.cz

Degustace piv a kladenských lidových jídel

Příznivce zlatavého moku a tradiční české kuchyně by mohla zaujmout originální degustace, kterou pořádá kladenský Dům 550. Během zážitkové akce bude připravena ochutnávka pěti kročehlavských piv a pěti lidových jídel, která patří ke kladenskému regionu. Těšit se můžete i na zajímavé informace o pivovarnictví.

Kdy: 20. dubna, 17:45-23:45
Kde: Dům 550, Kladno, Poděbradova 550
Info: www.dum550.cz

Víno a delikatesy v Klecanech

Oblíbený festival pro milovníky dobrého vína a delikates z celého světa se bude konat v sobotu 20. dubna v Klecanech. Představí se zde moravská i zahraniční vína z různých koutů světa, stejně pestrá bude i nabídka lahůdek. Připraveny budou grilované mořské plody, sušené maso, sýry, oříšky, dezerty a mnoho dalšího. Chybět nebude živá hudba a doprovodný program pro děti.

Kdy: 20. dubna, 12:00-20:00
Kde: Klecany, náměstí V. B. Třebízského
Info: www.mu-klecany.cz

Prodej českého chřestu v Hostíně

Letošní teplé počasí popohnalo chřestové výhonky, a tak si tuto lahůdku můžete dopřát dříve, než bývá zvykem. Na farmě v Hostíně u Vojkovic na Mělnicku už byl zahájen prodej a čerstvý bílý chřest tu pořídíte „rovnou z pole“. Brzy ho doplní i zelený chřest a nově se můžete těšit i na speciální fialovou odrůdu.

Kdy: sezona 2024 zahájena
Kde: Zemědělský areál Hostín u Vojkovic
Info: www.ceskychrest.cz

Související články