Masopust v ZOO Děčín

V sobotu 3. února ožije děčínská zoologická zahrada masopustním veselím, během něhož si můžete s celou rodinou připomenout tradiční zvyky, ochutnat zabijačkové speciality nebo se zúčastnit soutěže o nejchutnější koblihu či nejhezčí masku. Pro děti i dospělé je připraven zábavný program, v 15:00 pak ze zoo vyrazí masopustní průvod městem.

Kdy: 3. 2. 2024 od 14:00
Kde: ZOO Děčín
Vstupné: dle aktuálního ceníku
Info: www.zoodecin.cz

Zajímá vás, jak to vypadá, když zoologická zahrada hostí masopustní veselici? Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

Ostatke na Hané

Hanácké muzeum v přírodě pořádá v sobotu 3. 2. masopustní veselí, jehož součástí bude i předávání ostatkového práva a tradiční pochovávání basy. Ochutnat můžete zabijačkové speciality či čerstvě připravené boží milosti, chybět nebude cimbálová hudba a průvod masek.

Kdy: 3. 2. 2024 od 10:00 do 16:00
Kde: Hanácké muzeum v přírodě, Příkazy 54
Vstupné: dle aktuálního ceníku, návštěvníci v maskách mají vstup zdarma
Info: www.nmvp.cz

Lešetínský Fašank ve Zlíně

Velkou masopustní zábavu si můžete užít během první únorové soboty v centru Zlína, kde proběhne tradiční Lešetínský Fašank. Čeká vás domácí zabijačka, stánky s občerstvením, ukázky řemesel, vystoupení folklórních souborů a maškarní průvod městem.

Kdy: 3. 2. 2024 od 10:00 do 22:00
Kde: Zlín, Lešetín I, II a Kvítková
Vstupné: zdarma
Info: www.kudyznudy.cz

Podívejte se, jak probíhal jeden z předchozích ročníků Lešetínského Fašanku ve Zlíně:

Zdroj: Youtube

Masopusty v Praze

V sobotu 3. února nabídne metropole hned tři různé masopustní akce. Vydat se můžete do Dolních Počernic, kde vás odpoledne čeká tradiční průvod masek, občerstvení, soutěže o nejlepší masku a živá hudba. Masopustní veselí včetně průvodu a specialit od mistra řezníka se v sobotu chystá také v Centrálním parku Kbely. Vyrazit můžete také do Zámeckého areálu Ctěnice, kde tradiční zábavu doplní také výtvarné dílny, živá hudba, divadelní představení a pestrá nabídka občerstvení.

Související články