Chřestové a křenové slavnosti v Hostíně

Chřestové slavnosti se v Hostíně konají už od roku 2012, v roce 2023 k nim přibyla i další česká surovina – křen. Další ročník proběhne o víkendu 11.-12. května a opět nabídne pestrý program a ochutnávku specialit nejen z těchto dvou ingrediencí. Mimo to se můžete těšit na trh s farmářskou zeleninou a ovocem, kuchařské show, soutěže a mnoho dalšího.

Kdy: 11.-12. 5. 2024, od 9:00 do 16:30
Kde: Farma Český chřest, Hostín u Vojkovic
Info: www.ceskychrest.cz

Ostrava žije vínem

Největší vinařský festival na severní Moravě se bude konat již po sedmé a opět nabídne pestrou ochutnávku vín od 16 domácích i zahraničních vinařů. Kromě výborného vína si budete moci dopřát i skvělé občerstvení z místních restaurací, zúčastnit se zajímavých workshopů a soutěží nebo si poslechnout koncerty různých žánrů.

Kdy: 11. 5. 2024, od 12:00 do 22:00
Kde: Národní zemědělské muzeum, Ostrava
Info: www.ostravazijevinem.cz

Podívejte se, jak probíhal loňský ročník festivalu Ostrava žije vínem:

Zdroj: Youtube

Velkopavlovický gulášfest

Ekocentrum Trkmanka pořádá v sobotu 11. května akci věnovanou gulášům. Soutěžní týmy budou tuto specialitu připravovat přímo na místě ve velkých zabijačkových kotlích a návštěvníci a odborná porota následně vyberou ten nejlepší. Součástí akce je i doprovodný program pro dospělé i děti.

Kdy: 11. 5. 2024, od 9:30 do 18:00
Kde: Ekocentrum Trkmanka, Velké Pavlovice
Info: www.ekocentrum-trkmanka.com

Vinná noc v Mělníku

Letošní ročník Vinné noci v Mělníku se ponese ve znamení rulandských odrůd a nabídne ochutnávku mladých vín od zdejších vinařů. Akce bude probíhat na náměstí Míru, ve Svatováclavské ulici a také na zámku Mělník. Připraven je i doprovodný program, živá hudba a dětský koutek.

Kdy: 11. 5. 2024, od 15:00 do 22:00
Kde: Náměstí Míru, Svatováclavská ulice, zámek Mělník
Info: melnickykost.cz

Bohemia Apetit Fest v Chrudimi

V prostorách Klášterních zahrad v Chrudimi se uskuteční 3. ročník festivalu Bohemia Apetit, který nabídne ochutnávku streetfoodových specialit z celého světa. Mimo to se zde můžete seznámit i s nejlepšími regionálními potravinami, pro děti jsou připraveny kreativní dílny a chybět nebudou ani živá hudební vystoupení.

Kdy: 11. 5. 2024, od 11:00 do 22:00
Kde: Klášterní zahrady, Chrudim
Info: chrudimsky.navstevnik.cz

Související články